Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Εμφανίζεται στην λίστα με τις οριστικοποιημενες συναλλαγές, όχι με τις εκκρεμείς. Πήρε και σημερινή ημερομηνία άρα εκτελέστηκε. Αυτό που έκανα copy/paste είναι αυτό που βγάζει το ebanking από το PC, όχι από app και πατώντας επάνω στην συναλλαγή.

Και πάλι, είναι η συνοπτική ανάλυση. Η αναλυτική πρέπει να σου βγάζει και τον κωδικό αναφοράς, ο οποίος συμβαδίζει με τον κωδικό αναφοράς του ebill. Tέσπα, όπως σου είπανε πιο πάνω... περίμενε 2-3 μέρες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το καλό είναι ότι θα σώσουμε με δαυτους σιγά σιγά... 

Περασες με αρνητικούς  λογαριασμούς περυσι το χειμωνα (σύμφωνα με δικές σου δηλώσεις) , παλεψες το Σεπτεμβριο και πηγες στο νεο gas control της ΔΕΗ τον Αύγουστο του 2022  παρακαλώντας ουσιαστικά ,έφυγες όταν ηθελες και χωρίς κανένα πρόστιμο 4 μηνες μετα σε αλλη εταιρεια επιλογής σου ....Λογικό τώρα να σώσεις με αυτους!

Επεξ/σία από libera
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλ που με πήραν ήταν 8009001000 ναι. Δεν μου είπε ανάλυση λογαριασμού αλλά ότι θα φανεί στον λογαριασμό που θ μου στείλουν ταχυδρομικά. Για εκπτώσεις όποτε θα δούμε σε λίγες μέρες ελπίζω. Μου έδωσε και rf κωδικό να πληρώσω ηλεκτρονικά αν θέλω από τώρα αλλά λέω να περιμένω να τον δω πρώτα. Επίσης να πω πως είναι ο πρώτος λογαριασμος από 31/3/22 που έκανα το πρόγραμμα. Απίστευτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ekrepali είπε

Με πήρανε και μενα από το 800ταδε... ουσιαστικά ενημερώνουν για τα στοιχεία του λογαριασμό που φαίνονται στο e-bill...ούτε αυτοί έχουν πρόσβαση ακόμα στο pdf. 

Eμενα 50αρικο αποζημίωση δε μου έδωσε αλλά επιβεβαίωσε ότι έχει καταχωρηθεί στη καρτέλα μου η μη χρέωση αποδέσμευσης του control δηλαδή 100 ευρώ. Το είχα ζητήσει  μετά την επικοινωνία που είχα μαζί τους, λίγες μέρες μετά την προώθηση της αναφοράς από το ΥΠΕΝ. Το αν θα αποτυπωθεί σωστά στον τελικό είναι άγνωστο βέβαια... μπορεί μέχρι και αυτό να χρειαστεί αμφισβήτηση. Το καλό είναι ότι θα σώσουμε με δαυτους σιγά σιγά... 

Εμφανίζεται στο ebill λογαριασμός για το διάστημα 17/4/22-16/12/22 σε εμένα με πόσο κ ημερομηνία λήξης.

PDF όπως κ σε όλους δεν υπάρχει (4 ημέρες πέρασαν μόνο.....😂)

Όσο για το ypen έστειλα email στις 21/1 κ μέχρι σήμερα άκρα του τάφου σιωπή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράδοξο θα ήταν να πάει κάτι ορθά.

FD.jpg.2463b2718b5f9e74b4c0aba5fdd2996f.jpg

  

13 ώρες πριν, libera είπε

Περασες με αρνητικούς  λογαριασμούς περυσι το χειμωνα (σύμφωνα με δικές σου δηλώσεις) , παλεψες το Σεπτεμβριο και πηγες στο νεο gas control της ΔΕΗ τον Αύγουστο του 2022  παρακαλώντας ουσιαστικά ,έφυγες όταν ηθελες και χωρίς κανένα πρόστιμο 4 μηνες μετα σε αλλη εταιρεια επιλογής σου ....Λογικό τώρα να σώσεις με αυτους!

Ναι μωρέ, αφού τη βγάλαμε τζάμπα ας μην έχουμε απαιτήσεις. Λες και ο χρόνος που έχουμε σπαταλήσει (και πρόκειται να σπαταλήσουμε για τις εκπτώσεις της ΔΕΠΑ) δε μετράει καθόλου. Έχε χάρη που δε μου περισσεύουν λεφτά για δικηγόρο να τους καταγγείλω... να εισπράξω και τις ποινικές ρήτρες που κανονικά θα έπρεπε να επιβάλλει η ΡΑΕ έπειτα από διαμεσολάβηση αλλά ξύνουν τα @@ τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Εμφανίζεται στην λίστα με τις οριστικοποιημενες συναλλαγές, όχι με τις εκκρεμείς. Πήρε και σημερινή ημερομηνία άρα εκτελέστηκε. Αυτό που έκανα copy/paste είναι αυτό που βγάζει το ebanking από το PC, όχι από app και πατώντας επάνω στην συναλλαγή.

Μετά από 10 μήνες χωρίς πρόγραμμα λογαριασμών εσύ περιμένεις να πληρώσεις κάτι και να φανεί? Και σε δύο μέρες κιόλας? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση τιμής Φεβρουαρίου (από λογαριασμό που μόλις έλαβα):
ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (Οικιακό Πλήρες): 0,07562 €/kWh

Επεξ/σία από nvoros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nvoros είπε

Ενημέρωση τιμής Φεβρουαρίου (από λογαριασμό που μόλις έλαβα):
ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (Οικιακό Πλήρες): 0,07562 €/kWh

ναι μίλησα χθες (γραπτώς) και ο Ιανουάριος είναι 0,12301

Γενικά στον @ekrepali κάνανε τη μλκ και του λέγαν μαζί με ρυθμιζόμενες χωρίς να έχουν ιδέα

γενικά καλές τιμές έχει μέχρι στιγμής ,παρά το οτι αργούν να δημοσιεύσουν τις τιμές και είναι δεινόσαυροι στα email , σίγουρα καλύτερο απο άλλα προγράμματα με άγνωστη τιμή προμήθειας (πχ Flex) , συν το μηδενικό πάγιο και χωρίς δέσμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Ο Μάρτιος τι τιμή θα έχει πάνω κάτω;  σα του Φεβρουαρίου; 

εξαρτάται το πρόγραμμα , την τιμολόγηση και πως θα κλείσει ο μήνας ....

https://www.eex.com/en/market-data/natural-gas/indices

επιλέγεις EEX EGIX DAY&MONTH και κοιτάς τελευταίο νούμερο TTF Month

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ο Μάρτιος τι τιμή θα έχει πάνω κάτω;  σα του Φεβρουαρίου; 

Για την Φυσικό αέριο Ελλάδας χοντρικά αν το TTF πάει στα 54 €/MWh, 0,065 €/kWh...0,5-1 λεπτό δλδ κάτω από τον Φεβρουάριο εκτιμώ

9 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι μίλησα χθες (γραπτώς) και ο Ιανουάριος είναι 0,12301

Γενικά στον @ekrepali κάνανε τη μλκ και του λέγαν μαζί με ρυθμιζόμενες χωρίς να έχουν ιδέα

γενικά καλές τιμές έχει μέχρι στιγμής ,παρά το οτι αργούν να δημοσιεύσουν τις τιμές και είναι δεινόσαυροι στα email , σίγουρα καλύτερο απο άλλα προγράμματα με άγνωστη τιμή προμήθειας (πχ Flex) , συν το μηδενικό πάγιο και χωρίς δέσμευση

Βασικά το χωρίς δεσμευση με δελέασε, αν και λογικές τιμές δίνουν με βάση την ιστορία. Χοντρικά 10-11 €/MWh πάνω από το TTF (με εξαίρεση τους μήνες που το TTF ήταν πολύ ψηλά >150 οπου μειωσαν το περιθώριο κέρδους)

Επεξ/σία από nvoros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...