Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελαβα τηλεφωνικη κληση απο δεη και εμφανιστηκε και λογαριασμοσ 10/4 εωσ και 10/12. ο αναλυτικοισ θα σταλει ταχυδρομικα μου ειπε και στον επομενο λογαριασμο θα εχω μια εκπτωση 50Ε λογω τησ ταλαιπωριας του τελευταιου διαστηματοσ (8 μηνεσ χωρις λογαριασμο). Μηπωσ εχει καποιο λακο η φαβα με τα 50Ε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, agaviot είπε

ελαβα τηλεφωνικη κληση απο δεη και εμφανιστηκε και λογαριασμοσ 10/4 εωσ και 10/12. ο αναλυτικοισ θα σταλει ταχυδρομικα μου ειπε και στον επομενο λογαριασμο θα εχω μια εκπτωση 50Ε λογω τησ ταλαιπωριας του τελευταιου διαστηματοσ (8 μηνεσ χωρις λογαριασμο). Μηπωσ εχει καποιο λακο η φαβα με τα 50Ε? 

Αυτά τα 50ε πρέπει να τα ζητήσουμε για να μας τα δώσουν; Αν ναι με ποιον τρόπο;

Γιατί και μένα ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε τον Δεκέμβριο, 8 μήνες μετά την έναρξη της σύμβασης.

Εκδόθηκε επίσης στις 17/2 λογαριασμός για το 6μηνο Μαίου-Νοεμβρίου αν και αμφιβάλλω πως όντως έχουν μέτρηση παρόλο που λέει εκκαθαριστικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SofoS@ είπε

Αυτά τα 50ε πρέπει να τα ζητήσουμε για να μας τα δώσουν;

 

Οχι. Θα γίνει αυτόματα σε όλους, όπως μας είπαν τηλεφωνικά ....... (και άγιος ο θεός....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εμφανίστηκε κι εμένα επιτέλους λογαριασμός για πρώτη φορά από πέρσυ τον Απρίλιο. Μόνο το ποσό φαίνεται. Δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, doll είπε

Πήρα για αλλαγή σε benefit απο gas. Δεν δίνουν τα 50 ευρώ λέει τηλεφωνικά γιατί τα δίνουν μόνο σε νέα σύμβαση. Μα της λέω εγώ νέα σύμβαση είναι αλλά αυτή δεν το καταλαβαίνει. Εχει κανείς πάρει εγγράφως για τα 50 ευρώ της προσφοράς και αν ναι αν μπορεί να το ποστάρει για να το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ.

Δύο χαρτιά υπογράφεις 1) Αίτηση/Σύμβαση και 2) Όροι όπου πάνω αριστερά γράφει προωθητική ενέργεια δώρο €50 + μηδενική εγγύηση

Doc1.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, agaviot είπε

ελαβα τηλεφωνικη κληση απο δεη και εμφανιστηκε και λογαριασμοσ 10/4 εωσ και 10/12. ο αναλυτικοισ θα σταλει ταχυδρομικα μου ειπε και στον επομενο λογαριασμο θα εχω μια εκπτωση 50Ε λογω τησ ταλαιπωριας του τελευταιου διαστηματοσ (8 μηνεσ χωρις λογαριασμο). Μηπωσ εχει καποιο λακο η φαβα με τα 50Ε? 

Με πήρανε και μενα από το 800ταδε... ουσιαστικά ενημερώνουν για τα στοιχεία του λογαριασμό που φαίνονται στο e-bill...ούτε αυτοί έχουν πρόσβαση ακόμα στο pdf. 

Eμενα 50αρικο αποζημίωση δε μου έδωσε αλλά επιβεβαίωσε ότι έχει καταχωρηθεί στη καρτέλα μου η μη χρέωση αποδέσμευσης του control δηλαδή 100 ευρώ. Το είχα ζητήσει  μετά την επικοινωνία που είχα μαζί τους, λίγες μέρες μετά την προώθηση της αναφοράς από το ΥΠΕΝ. Το αν θα αποτυπωθεί σωστά στον τελικό είναι άγνωστο βέβαια... μπορεί μέχρι και αυτό να χρειαστεί αμφισβήτηση. Το καλό είναι ότι θα σώσουμε με δαυτους σιγά σιγά... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2η επικοινωνία που είχα σήμερα: Εβλεπε στοιχεία από τον λογαριασμό ,κατανάλωση ,εκπτώσεις που εφαρμόστηκαν για Απρίλιο,Μάι και ότι δεν έχει εφαρμοστεί επιδότηση Δεπα για οκτώ, Νοέ,δεκ. Είπε ότι θα εφαρμοστούν σε επόμενο λογαριασμό,χωρίς να απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους μου. (Ελπίζω να μην μίλησα με την καθαρίστρια κορακιε....χαχα). Μακάρι να ισχύει,και να μην την πατήσαμε με τα σταθερά και τις επιδοτήσεις

50ρικο δεν έδωσαν παντως

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έκανα πληρωμή μέσω του ebill ΔΕΗ την Κυριακή τον 1ο λογαριασμό αερίου 22€ με κάρτα χρεωστική και σήμερα στο ebill φαίνεται σαν να μην έχει πληρωθεί. Δεν γράφει εξοφλημενος και επίσης μπορείς να πατήσεις το κουμπί πληρωμή και να βγει ξανά η φόρμα πληρωμής με τον κωδικό RF. Ενώ χτες που έκανα την πληρωμή μετά που είδα το κουμπί ήταν ανενεργό. Το λέτε να παίζει? Σίγουρα πέσει τηλέφωνο αύριο πρωί!

Και στις πληρωμές στο ebill δεν φαίνεται κάτι. Υπάρχει περίπτωση με όλο αυτό το μπέρδεμα με τους λογαριασμούς τους να παιχτεί κάτι με την πληρωμή μου που έκαναν?

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Έκανα πληρωμή μέσω του ebill ΔΕΗ την Κυριακή τον 1ο λογαριασμό αερίου 22€ με κάρτα χρεωστική και σήμερα στο ebill φαίνεται σαν να μην έχει πληρωθεί. Δεν γράφει εξοφλημενος και επίσης μπορείς να πατήσεις το κουμπί πληρωμή και να βγει ξανά η φόρμα πληρωμής με τον κωδικό RF. Ενώ χτες που έκανα την πληρωμή μετά που είδα το κουμπί ήταν ανενεργό. Το λέτε να παίζει? Σίγουρα πέσει τηλέφωνο αύριο πρωί!

Σε μια εργάσιμη λογικό είναι να μη φαίνεται ακόμα ξοφλημένο. Αν δεις στο web-banking στη κάρτα σου, δεν έχει λογιστικοποιηθεί ακόμα η συναλλαγή. Δηλαδή έχει δεσμεύσει τα χρήματα η ΔΕΗ αλλά δεν τα έχει λάβει ακόμα. Μετράει πάντως η ημερομηνία που το πλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Σε μια εργάσιμη λογικό είναι να μη φαίνεται ακόμα ξοφλημένο. Αν δεις στο web-banking στη κάρτα σου, δεν έχει λογιστικοποιηθεί ακόμα η συναλλαγή. Δηλαδή έχει δεσμεύσει τα χρήματα η ΔΕΗ αλλά δεν τα έχει λάβει ακόμα. Μετράει πάντως η ημερομηνία που το πλήρωσες.

Βλέπω στο ebanking πήρε σημερινή ημερομηνία κίνησης η συναλλαγή. Συγκεκριμένα γράφει:

 

Λεπτομέρειες Συναλλαγής

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΞΙΑΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΠΟΣΟ -22,00 EUR 
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ 0001 - EUROBANK CARDS ΑΕ 
ΙΣΟΤΙΜΙΑ 1 
ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ DEI BILL PAYMENT

Άρα σήμερα περάστηκε. Δεν θα έπρεπε στο ebill να φαινόταν εξοφλημενος??

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, tzitzikas2 said:

Βλέπω στο ebanking πήρε σημερινή ημερομηνία κίνησης η συναλλαγή. Συγκεκριμένα γράφει:

 

Λεπτομέρειες Συναλλαγής

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΞΙΑΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΠΟΣΟ -22,00 EUR 
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ 0001 - EUROBANK CARDS ΑΕ 
ΙΣΟΤΙΜΙΑ 1 
ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ DEI BILL PAYMENT

Άρα σήμερα περάστηκε. Δεν θα έπρεπε στο ebill να φαινόταν εξοφλημενος??

 

 

 

Θα φανεί σε 1-2 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Βλέπω στο ebanking πήρε σημερινή ημερομηνία κίνησης η συναλλαγή. Συγκεκριμένα γράφει:

 

Λεπτομέρειες Συναλλαγής

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΙΝΗΣΗΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΞΙΑΣ Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2023 
ΠΟΣΟ -22,00 EUR 
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ 0001 - EUROBANK CARDS ΑΕ 
ΙΣΟΤΙΜΙΑ 1 
ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ DEI BILL PAYMENT

Άρα σήμερα περάστηκε. Δεν θα έπρεπε στο ebill να φαινόταν εξοφλημενος??

 

 

 

Μου φαίνεται σαν τη συνοπτική ανάλυση του mobile app. Στο web-banking ίσως φαίνεται πιο αναλυτικά. Και το πιο βασικό δες το διαθέσιμο και το λογιστικό υπόλοιπο αν συμβαδίζουν ή όχι για να καταλάβεις αν έχει λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή. Φυσικά αν έχεις κάνει κι άλλες συναλλαγές με κάρτα είναι μπέρδεμα να υπολογίσεις το υπόλοιπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μου φαίνεται σαν τη συνοπτική ανάλυση του mobile app. Στο web-banking ίσως φαίνεται πιο αναλυτικά. Και το πιο βασικό δες το διαθέσιμο και το λογιστικό υπόλοιπο αν συμβαδίζουν ή όχι για να καταλάβεις αν έχει λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή. Φυσικά αν έχεις κάνει κι άλλες συναλλαγές με κάρτα είναι μπέρδεμα να υπολογίσεις το υπόλοιπο.

Εμφανίζεται στην λίστα με τις οριστικοποιημενες συναλλαγές, όχι με τις εκκρεμείς. Πήρε και σημερινή ημερομηνία άρα εκτελέστηκε. Αυτό που έκανα copy/paste είναι αυτό που βγάζει το ebanking από το PC, όχι από app και πατώντας επάνω στην συναλλαγή.

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...