Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, anti είπε

Από το Excel του korakios καρτέλα Φυσικό αέριο (στο κάτω μέρος)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit#gid=1939256855

Πάω να κρυφτώ, το είχα ξεχάσει. 🙃

Πω ρε φίλε θα τρέχουμε με αμφισβητήσεις σε 3 διαδοχικούς λογαριασμούς και στη τελική μπορεί να πάρουμε τα @@ μας. Εγώ είμαι χαμένος περίπου 30 ευρώ (αν δε πάρουμε καθόλου επιδότηση ΔΕΠΑ στο control, σε σχέση με τις τελικές τιμές του benefit)... εντάξει μικρή διαφορά, αλλά γιατί να τους τα χαρίσουμε. Αν πάρω τις επιδοτήσεις στο σύνολο τους, τότε θα έχω όφελος περίπου 70 ευρώ.

Το καινούργιο benefit με ΔΕΠΑ έβγαινε (τελικές τιμές):

0.125 τον Οκτώβρη

0.121 τον Νοέμβρη

0.11 τον Δεκέμβρη

0.105 τον Ιανουάριο

 

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πάω να κρυφτώ, το είχα ξεχάσει. 🙃

αν βγάλει η ΦΑ φθηνές τιμές , τότε να κρυφτείς 😂

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πω ρε φίλε θα τρέχουμε με αμφισβητήσεις σε 3 διαδοχικούς λογαριασμούς και στη τελική μπορεί να πάρουμε τα @@ μας. Εγώ είμαι χαμένος περίπου 30 ευρώ (αν δε πάρουμε καθόλου επιδότηση ΔΕΠΑ στο control, σε σχέση με τις τελικές τιμές του benefit)... εντάξει μικρή διαφορά, αλλά γιατί να τους τα χαρίσουμε. Αν πάρω τις επιδοτήσεις στο σύνολο τους, τότε θα έχω όφελος περίπου 70 ευρώ.

έχασα κάτι με τις επιδοτήσεις ? επειδή σπαμαρίστηκε απο ποστ λογαριασμών της ΔΕΗ δεν κοίταξα προηγούμενες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, korakios είπε

έχασα κάτι με τις επιδοτήσεις ? επειδή σπαμαρίστηκε απο ποστ λογαριασμών της ΔΕΗ δεν κοίταξα προηγούμενες σελίδες

Κάναμε υπολογισμούς βάση m3 που έχουν καεί (εκτίμηση) και οι λογαριασμοί βγαίνουν φουσκωμένοι ακόμα και χωρίς επιδότηση.

Αναμονή για τα pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greg4 είπε

Κάναμε υπολογισμούς βάση m3 που έχουν καεί (εκτίμηση) και οι λογαριασμοί βγαίνουν φουσκωμένοι ακόμα και χωρίς επιδότηση.

🤪

3 λεπτά πριν, greg4 είπε

Αναμονή για τα pdf

ε, ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

155m3 (νούμερα από ΕΔΑ) σε Gas Control με 0,05/kwh, σύνολο €177!!! Σίγουρα κάποιο λάθος έχει γίνει!!

17/06-22/12

Επεξ/σία από Thanos (Earth -616)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Thanos (Earth -616) said:

155m3 (νούμερα από ΕΔΑ) σε Gas Control με 0,05/kwh, σύνολο €177!!! Σίγουρα κάποιο λάθος έχει γίνει!!

17/06-22/12

Δεν πρέπει να έχουν μπει επιδοτήσεις. 155 κυβικά είναι χονδρικά 1850 κιλοβατώρες. 0,05 το ανταγωνιστικό σκέλος + 0,02 χονδρικά τα τέλη άρα 129€ συν 30€ τα πάγια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οσοι εχουν ΔΕΗ my home gas control  και δεν κάνουν καμμία ενέργεια μέχρι την λήξη του, θα μεταφερθούν αυτόματα σε Benefit Αορίστου χρόνου (δηλαδή χωρίς χρονική δέσμευση ?)  προσπαθώ να το βρώ και μέσα στο site της ΔΕΗ αλλα δεν το βρίσκω, μήπως μπορεί κάποιος να στείλει ενα link ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gtkminsomnia είπε

Το οτι οσοι εχουν ΔΕΗ my home gas control  και δεν κάνουν καμμία ενέργεια μέχρι την λήξη του, θα μεταφερθούν αυτόματα σε Benefit Αορίστου χρόνου (δηλαδή χωρίς χρονική δέσμευση ?)  προσπαθώ να το βρώ και μέσα στο site της ΔΕΗ αλλα δεν το βρίσκω, μήπως μπορεί κάποιος να στείλει ενα link ?

Δεν υπάρχει κάτι στο site της ΔΕΗ , οι γενικοί όροι που υπέγραψες αναφέρουν οτι μπαίνεις στο τρέχων εμπορικό (benefit αυτό το διάστημα) με διάρκεια 12 μήνες

προϋπόθεση φυσικά η ατομική ενημέρωση 30 μέρες πριν

επίσης δεν αναφέρεται κάτι για δέσμευση και ρήτρα αποχώρησης στην αυτόματη ανανέωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

Το οτι οσοι εχουν ΔΕΗ my home gas control  και δεν κάνουν καμμία ενέργεια μέχρι την λήξη του, θα μεταφερθούν αυτόματα σε Benefit Αορίστου χρόνου (δηλαδή χωρίς χρονική δέσμευση ?)  προσπαθώ να το βρώ και μέσα στο site της ΔΕΗ αλλα δεν το βρίσκω, μήπως μπορεί κάποιος να στείλει ενα link ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Λογικά το επόμενο δίμηνο θα τιμολογηθεί τον άλλο μήνα. Να λήξει πρώτα δηλαδή αυτός ο λογαριασμός και μετά.

edit: Με μια πρώτη ματιά μου έχουν χρεώσει 70 ευρώ παραπάνω, εκ των οποίων 40 ευρώ πιθανώς λείπουν απ'την ΔΕΠΑ Οκτώβρη, τα υπόλοιπα 30 δεν έχω ιδέα... ίσως έγινε καμιά μαλακία με τις αναλογίες κατανάλωσης.

6 μήνες πάγια = 30 ευρώ... τα είχα ξεχάσει αυτά.

Οπότε βγαίνουν τα νούμερα... δεν έχουν βάλει ΔΕΠΑ κι όλα τα άλλα πρέπει να είναι σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ekrepali είπε

6 μήνες πάγια = 30 ευρώ... τα είχα ξεχάσει αυτά.

Οπότε βγαίνουν τα νούμερα... δεν έχουν βάλει ΔΕΠΑ κι όλα τα άλλα πρέπει να είναι σωστά.

myrae να στοιχειώνει , ΣτΚ για σύσταση και επισύναψη στο αίτημα στο info , Γενική Γραμματεία για επιβολή κυρώσεων και ΥΠΕΝ κατά ΡΑΕ και Γενικής Γραμματείας . Κάτι άλλο ξέχασα ? 😁

__________

α , ναι , αμφισβήτηση λογαριασμού όταν βγει το pdf και αναμονή 10 εργάσιμες (στις 2 εργάσιμες εκκίνηση) 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...