Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eγώ θα πάρω να ρωτήσω στις 22 Μαρτίου... αν μου πούνε σε 10 μέρες να ξέρω ότι πέφτει Πρωταπριλιά.

Κρατάτε παιδιά, με μέτρο η πίεση μην βγάλουν τπτ ξαφινκά, πρέπει να κλείσω χρόνο! 22/3/2022 ήταν... αν θέλετε κάνουμε και λαιβ ιβεντ για σβήσιμο κεριού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Δε θα αναγκαστούν να εκδώσουν λογαριασμό έτσι;

Η δεη θα εκδοσει λογαριασμο οποτε θελει, τιποτα δε θα την "αναγκασει"

Αυτη τη στιγμη οι πελατες αεριου της ΔΕΗ ειναι ελαχιστοι, εχουν ελαχιστη επιρροη στα εσοδα της ΔΕΗ

τυπικα αν εχεις κλεισει 4 μηνες και δεν εχεις παρει λογαριασμο μπορεις αν δε βαριεσαι να αμφισβητησεις το οποιο 80 ευρω σου χρεωσουν φευγοντας, με τον ΣΤΚ, συμβατικα ειναι υποχρεωμενοι να εκδιδουν λογαριασμο ανα 4 μηνες το μεγιστο, θα πουνε εκτακτες συνθηκες, θα πεις εκτακτες συνθηκες απο το Μαιο του 22?

Και προφανως ειναι περα απο τα ορια του γελοιου εταιρεια μεγεθους ΔΕΗ (ισως η μεγαλυτερη επιχειρηση στην Ελλαδα αν οχι στα Βαλκανια) να μη μπορει να φτιαξει ενα συστημα εκδοσης λογαριασμων κοντα 10 μηνες τωρα .... αλλα ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fredd0 είπε

Η δεη θα εκδοσει λογαριασμο οποτε θελει, τιποτα δε θα την "αναγκασει"

Αυτη τη στιγμη οι πελατες αεριου της ΔΕΗ ειναι ελαχιστοι, εχουν ελαχιστη επιρροη στα εσοδα της ΔΕΗ

τυπικα αν εχεις κλεισει 4 μηνες και δεν εχεις παρει λογαριασμο μπορεις αν δε βαριεσαι να αμφισβητησεις το οποιο 80 ευρω σου χρεωσουν φευγοντας, με τον ΣΤΚ, συμβατικα ειναι υποχρεωμενοι να εκδιδουν λογαριασμο ανα 4 μηνες το μεγιστο, θα πουνε εκτακτες συνθηκες, θα πεις εκτακτες συνθηκες απο το Μαιο του 22?

Και προφανως ειναι περα απο τα ορια του γελοιου εταιρεια μεγεθους ΔΕΗ (ισως η μεγαλυτερη επιχειρηση στην Ελλαδα αν οχι στα Βαλκανια) να μη μπορει να φτιαξει ενα συστημα εκδοσης λογαριασμων κοντα 10 μηνες τωρα .... αλλα ....

Καλά να πάθει εγώ θα πω που έχει πλέον ελαχιστους πελατες! την εμπιστευτήκαμε λόγω ρεύματος (εγώ τουλάχιστον) αλλά δυστυχώς στο αέριο μεγάλη αποτυχία!!αναβαθμιση θελανε τρομάρα τους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, marina8282 είπε

Για να κλαις η να γελάς είναι!!Κ εγώ πήρα σήμερα μετά από καιρό κ ακριβώς τα ίδια θα εκδοθούν πριν τις 16 Μαΐου κ θα υπάρχει μέριμνα από την μεριά τους για τον τρόπο πληρωμής…Είπε δε,ότι άρχισαν να εκδίδουν κάποιους του Δεκεμβρίου (εγώ δν το πιστεύω)

Εμένα πριν κάνα μήνα είπαν ότι άρχισαν να εκδίδονται. Εγω δεν έλαβα ποτέ κανέναν. 1/9/2022 πήρα μετρητή.

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Εμένα πριν κάνα μήνα είπαν ότι άρχισαν να εκδίδονται. Εγω δεν έλαβα ποτέ κανέναν. 1/9/2022 πήρα μετρητή.

Έτσι λένε για να καθησυχάζουν τους πελάτες κ τους φλομώνουν στα ψέμματα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fredd0 είπε

Η δεη θα εκδοσει λογαριασμο οποτε θελει, τιποτα δε θα την "αναγκασει"

Αυτη τη στιγμη οι πελατες αεριου της ΔΕΗ ειναι ελαχιστοι, εχουν ελαχιστη επιρροη στα εσοδα της ΔΕΗ

τυπικα αν εχεις κλεισει 4 μηνες και δεν εχεις παρει λογαριασμο μπορεις αν δε βαριεσαι να αμφισβητησεις το οποιο 80 ευρω σου χρεωσουν φευγοντας, με τον ΣΤΚ, συμβατικα ειναι υποχρεωμενοι να εκδιδουν λογαριασμο ανα 4 μηνες το μεγιστο, θα πουνε εκτακτες συνθηκες, θα πεις εκτακτες συνθηκες απο το Μαιο του 22?

Και προφανως ειναι περα απο τα ορια του γελοιου εταιρεια μεγεθους ΔΕΗ (ισως η μεγαλυτερη επιχειρηση στην Ελλαδα αν οχι στα Βαλκανια) να μη μπορει να φτιαξει ενα συστημα εκδοσης λογαριασμων κοντα 10 μηνες τωρα .... αλλα ....

Δηλαδή αν πάω σε άλλη εταιρεία τι θα κάνει; Θα πει δε σε αφήνουμε να φύγεις;

Μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Δηλαδή αν πάω σε άλλη εταιρεία τι θα κάνει; Θα πει δε σε αφήνουμε να φύγεις;

Μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο;

Καλημέρα,μπορείς να φύγεις φυσικά αλλά μην περιμένεις να εκδοθει άμεσα τελικός.Εγώ έφυγα ένα μήνα πριν κ ακόμα τελικό δν έχουν στείλει (που είναι υποχρεωμένοι να εκδοσουν μετά από 15 μέρες…) Φαντάσου δν φαίνεται στο σύστημα καν η αλλαγή παρόχου 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα,μπορείς να φύγεις φυσικά αλλά μην περιμένεις να εκδοθει άμεσα τελικός.Εγώ έφυγα ένα μήνα πριν κ ακόμα τελικό δν έχουν στείλει (που είναι υποχρεωμένοι να εκδοσουν μετά από 15 μέρες…) Φαντάσου δν φαίνεται στο σύστημα καν η αλλαγή παρόχου 🤣

Ποιο σύστημα; Όλα τα καταγράφει η ΕΔΑ που διαχειρίζεται το αέριο.

Έτσι έγινε και όταν έφυγα από τη Ζενίθ στη ΔΕΗ.

Έχει και αποδεικτικό ενημέρωσης με κωδικούς σε κάθε εταιρεία για το τι τους έχει πει.

Στο εξάμηνο έφυγα. Έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη πλέον στη ΔΕΗ, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Ποιο σύστημα; Όλα τα καταγράφει η ΕΔΑ που διαχειρίζεται το αέριο.

Έτσι έγινε και όταν έφυγα από τη Ζενίθ στη ΔΕΗ.

Έχει και αποδεικτικό ενημέρωσης με κωδικούς σε κάθε εταιρεία για το τι τους έχει πει.

Στο εξάμηνο έφυγα. Έχω χάσει κάθε εμπιστοσύνη πλέον στη ΔΕΗ, τέλος.

Με την αναβάθμιση που λένε ότι κάνουν εδώ κ μήνες δν φαίνεται τπτ στο σύστημα τους.Δν φαίνονται  οι μετρήσεις από την εδα (τουλάχιστον όσο αφορά την θεσσαλονικη) Αναμένουμε,κατανοούμε κτλ είναι η απάντηση «καραμέλα» που δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ καν να κάνω εγγραφή στο σύστημα..Μου δώσανε κωδικό πελάτη τηλεφωνικά και στο σύστημα βγαίνει σφάλμα ανύπαρκτου κωδικού.

Έχω ανάψει κανονικά όλο το "χειμώνα" και αναρωτιέμαι τί θα βγει να πληρώσω όοοταν βγει ο λογαριασμός.

Έστειλα αίτημα μέσω ΡΑΕ πριν καμιά βδομάδα και ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση, στραβή κατάσταση γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια, εσωτερική πληροφόρηση δεν έχει κανείς από ΔΕΗ να μας πει τι παίζει; Με ποια λογική ξηλώσαν ένα σύστημα πριν πάρει μπροστά το καινούργιο; Το νέο το φτιάχνει κάποια εταιρεία; Ελληνική; Ξένη; Μεγάλη; Μικρή; Κάποια που έφτιαξε κάποιος μεγαλοΔΕΗτζής με μοναδικούς υπαλλήλους τον τριτοετή φοιτητή ανι(η)ψιό του στο dev, CEO τον κουμπάρο του και CHRO την κόρη του; Το φτιάχνουν εσωτερικά; Μήπως είναι μούφες και παίζει κάποια άλλη σκοτεινή συνωμοσία; Παιχνίδια του λογιστηρίου; Μήπως απλά παίζει ότι το ΦΑ μέσα στη ΔΕΗ είναι όπως γράφει ο φρέντο ένα πολύ μικρό μαγαζάκι και κανείς δεν ασχολείται; Μήπως κάνουν τα πάντα για να φάνε τον προϊστάμενό του αλλά αυτός είναι πολύ σκληρός για νπεθάνει; Πάντως ότι και νάναι περιμένουμε το αναβαθμισμένο σύστημα να είναι ΠΟΛΥ ΓΑ**ΤΟ. Σούπερ γραμματοσειρές, κείμενα ψυχολογικής υποστήριξης, AI generated ποίηση χαϊκού και μαντινάδες, προτάσεις α-λα Σαμουήλη διαχείρισης περιουσίας προκειμένου να ξεχρεώνουμε.

Επεξ/σία από lordvec
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Καλεσα στην δεη για τον λογαριασμο αφου και εγω περιμενω απο τον νοεμβριο του 2022 που αλλαξα παροχο. Ημουν στην προτεργια πριν που μαζι με τις ρητρες αναπροσαρμογης εστειλε υπερογκο λογαριασμο. Μου ειπαν στην ΔΕΗ οτι τωρα θα αρχισουν να στελνουν τους λογαριασμους μεχρι τον δεκεμβριο και δεν εχουν κανει καταμετρηση λογω ΕΔΑ και να καλεσω να ρωτησω την ΕΔΑ. Οτι να ναι δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, maltezinos είπε

Καλημερα. Καλεσα στην δεη για τον λογαριασμο αφου και εγω περιμενω απο τον νοεμβριο του 2022 που αλλαξα παροχο. Ημουν στην προτεργια πριν που μαζι με τις ρητρες αναπροσαρμογης εστειλε υπερογκο λογαριασμο. Μου ειπαν στην ΔΕΗ οτι τωρα θα αρχισουν να στελνουν τους λογαριασμους μεχρι τον δεκεμβριο και δεν εχουν κανει καταμετρηση λογω ΕΔΑ και να καλεσω να ρωτησω την ΕΔΑ. Οτι να ναι δηλαδη.

Καλημέρα,ναι πετάνε το μπαλάκι στην Εδα η οποία κανονικά έχει δώσει τις μετρήσεις (έχω λάβει μειλ τους με όλες τις μετρήσεις κ ποτε δόθηκαν στη ΔΕΗ ) Εδώ κ παρά πολύ καιρό λένε δικαιολογίες.Ας ελπίσουμε μέχρι 16 Μαΐου να τους εκδοσουν γιατί χάνουμε το επίδομα θέρμανσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον ακουγα ενα ραδιοφωνο στο αμαξι του alpha radio 989 και κει στελνει κοσμος καταγγελιες και αυτοι το ψαχνουν και βγαζουν καποιον υπευθυνο και το κοιτανε εχουν το viber 6947989989 μπας να στειλουμε ολοι κει να το ψαξουν ?

Επεξ/σία από nikosbt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...