Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, korakios είπε

εννοώ οτι μέχρι ένα ετος το αργότερο μπορεί κάποιος να καθυστερήσει την επιτόπια μέτρηση , μετά προβλέπεται κόψιμο της παροχής , εμένα ,για μια περίοδο που ήταν παραπάνω η καθυστέρηση , δέχτηκαν φωτό με υπεύθυνη δήλωση.

Εγώ τώρα σκέφτομαι στην επόμενη μέτρηση που είναι στις 9 Μαρτίου. Να δώσω μέτρηση μόνο του Ιανουαρίου 195 κυβικά. Τον Φεβρουάριο να τον βάλω μαζί με Μάρτιο και Απρίλιο. Πιστεύεις θα έχω κάποιο πρόβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Kirmike είπε

Εγώ τώρα σκέφτομαι στην επόμενη μέτρηση που είναι στις 9 Μαρτίου. Να δώσω μέτρηση μόνο του Ιανουαρίου 195 κυβικά. Τον Φεβρουάριο να τον βάλω μαζί με Μάρτιο και Απρίλιο. Πιστεύεις θα έχω κάποιο πρόβλημα? 

αυτά είναι αλχημείες και ο καθένας όπως νομίζει

εξαρτάται αν Μάρτιο Απρίλιο θα είναι πεσμένη η τιμή και φυσικά αν εκδοθεί λογαριασμός έγκαιρα (αν είσαι στη ΔΕΗ) για το oftopic επίδομα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Παιδιά καλησπέρα, συγνώμη αν έχει απαντηθεί. Ξέρει κάποιος πόσο βγαίνει η τιμή της KW στο benefit με τις τωρινές τιμές του TTF;

αν τα υπολόγισα σωστά γύρω στα 0,0658

Επεξ/σία από paiktaras69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα κ εγώ αναρωτιόμουν γιατί έχω αναλογικό μετρητή (θεσσαλονικη ) ποιος ξέρει να εξηγεί το διάγραμμα;

Το διάγραμμα δείχνει ενδεικτικά την μηνιαία κατανομή των καταναλώσεων. Η πραγματική κατανομή για την τιμολόγηση γίνεται με την ημερήσια κατανομή. Οι υπολογισμοί γίνονται με βάση τις Τυπικές Καμπύλες Κατανάλωσης που εκδίδονται ετησίως από τις εταιρίες διανομής (ΕΔΑ Θεσσ., ΕΔΑ Αττικής) και εγκρίνονται από τη ΡΑΕ. Εδώ είναι όλες οι πληροφορίες από την ΕΔΑ Θεσσ. Τυπικές Καμπύλες Κατανάλωσης

Οι καμπύλες του 2023 της ΕΔΑ Θεσσ. ΤΚΚ 2023 και της ΕΔΑ Αττικής ΤΚΚ

Επεξ/σία από microtera
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, microtera είπε

Το διάγραμμα δείχνει ενδεικτικά την μηνιαία κατανομή των καταναλώσεων. Η πραγματική κατανομή για την τιμολόγηση γίνεται με την ημερήσια κατανομή. Οι υπολογισμοί γίνονται με βάση τις Τυπικές Καμπύλες Κατανάλωσης που εκδίδονται ετησίως από τις εταιρίες διανομής (ΕΔΑ Θεσσ., ΕΔΑ Αττικής) και εγκρίνονται από τη ΡΑΕ. Εδώ είναι όλες οι πληροφορίες από την ΕΔΑ Θεσσ. Τυπικές Καμπύλες Κατανάλωσης

Οι καμπύλες του 2023 της ΕΔΑ Θεσσ. ΤΚΚ 2023 και της ΕΔΑ Αττικής ΤΚΚ

Ευχαριστώ πολύ,το ειδα αλλά φυσικά δν κατάλαβα τπτ με τα c1b1 κτλ 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

αν τα υπολόγισα σωστά γύρω στα 0,0658

 

1 ώρα πριν, walex είπε

1,03Χ0,064539+0,004=0,0705

Τέλεια, ότι πρέπει για τώρα που πιάσανε τα κρύα. Και κάτι τελευταίο, ξέρει κάποιος τι συμβαίνει με το σύστημα της ΔΕΗ και την αναβάθμιση που κάνουν τόσους μήνες; Κάπου άκουσα ότι δέχθηκαν επίθεση από hackers , ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Κάπου άκουσα ότι δέχθηκαν επίθεση από hackers , ισχύει;

Δε ξέρουμε αν ήταν hacking ή αν ανατίναξε ο @HERTHAN τους servers... 💣

Πάντως είπανε σε μερικές μέρες θα ολοκληρωθεί η αναβάθμιση... όλα είναι υπό έλεγχο.

Spoiler

FA33wv-WUAAcMNZ.jpg.b6d1d5a68a3fde367d357842f2f2e535.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billyst said:

Καλησπέρα αυτοί που έχουν τον τηλεμετρητη στο αέριο στους διμηνους λογαριασμους κατανέμονται ακριβώς οι κιλοβατώρες;

Ναι ακριβής μέτρηση ανα μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...