Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, korakios said:

πάλι ψυχαναγκαστικά απο τηλέφωνο μέχρι να βγει λογαριασμός , μετά υποτίθεται υπάρχει online υπηρεσία 

κατάλαβα , απο το ένα άκρο στο άλλο , εκεί που δεν έπαιρνα για μήνες , θα έρχεται κάθε 3 και λίγο 😁

θυμάσαι καθε πότε βγαίνουν αν δεν δίνεις μέτρηση ?

καταρχάς για να φύγεις έχει ρήτρα αποχώρησης και ειδικά για το πρόγραμμα της ΦΑ έχει άγνωστες τιμές ,ο καθένας κινείται όπως καταλαβαίνει

Κάθε μήνα απλά αν δεν δίνεις μέτρηση θα βγαίνει έναντι ενώ αν δίνεις πραγματική κατανάλωση. Στην περίπτωση μου έβγαινε πχ κάθε 26-29 του μήνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Διότι είναι ακριβότεροι και είναι άγνωστη η τιμή προμήθειας 

δε νομίζω να ήταν (παρελθόν) ακριβότεροι απο το τελευταίο benefit , θα το ψάξω

φυσικά άγνωστο το μέλλον

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Κάθε μήνα απλά αν δεν δίνεις μέτρηση θα βγαίνει έναντι ενώ αν δίνεις πραγματική κατανάλωση. Στην περίπτωση μου έβγαινε πχ κάθε 26-29 του μήνα 

αν σου πω οτι δε με ψήνει μηνιαίος  😂

το μόνο καλό είναι οτι θα παίζω με κατανάλωση ανάλογα το μήνα και το TTF (αν το ακολουθούνε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, nikosbt said:

ασε λογαριασμους κοιταζα το κυμαινομενο και ειναι φθηνοτεροι απο δεη

Το θέμα είναι οτθ δεν καθορίζεται με διαφανή κριτήρια το κόστος προμήθειας. Οι όροι λένε "Η τιμή προμήθειας ανά μήνα βασίζεται στο κόστος προμήθειας του φυσικού αερίου ως αγαθό για την Φυσικό Αέριο – Ελληνική Εταιρεία Ενέργειας από τους Προμηθευτές της, το οποίο είναι μεταβλητό και αναθεωρείται σε μηνιαία βάση."

Ο Ιανουάριος είναι 0,10958 ΜΕΤΑ εκπτώσεων άρα 0,12958 

η ΔΕΗ έβγαινε μετά εκπτώσεων 0,10694 αν δεν κάνω λάθος άρα οριακά πιο φθηνό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Το θέμα είναι οτθ δεν καθορίζεται με διαφανή κριτήρια το κόστος προμήθειας. Οι όροι λένε "Η τιμή προμήθειας ανά μήνα βασίζεται στο κόστος προμήθειας του φυσικού αερίου ως αγαθό για την Φυσικό Αέριο – Ελληνική Εταιρεία Ενέργειας από τους Προμηθευτές της, το οποίο είναι μεταβλητό και αναθεωρείται σε μηνιαία βάση."

Ο Ιανουάριος είναι 0,10958 ΜΕΤΑ εκπτώσεων άρα 0,12958 

η ΔΕΗ έβγαινε μετά εκπτώσεων 0,10694 αν δεν κάνω λάθος άρα οριακά πιο φθηνό 

που δειχνει τον ιανουαριο? εγω ειδα νοεμβρη δεκεμβρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ο Ιανουάριος είναι 0,10958 ΜΕΤΑ εκπτώσεων άρα 0,12958 

κάτσε 0,12301 μου είπε (αν και δεν ακουγόταν καθαρά στο τηλ)

σου ήρθε λογαριασμός ? (έχεις παροχή με τη ΦΑ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marmagia είπε

 

Ο Ιανουάριος είναι 0,10958 ΜΕΤΑ εκπτώσεων άρα 0,12958 

 

Πού το γράφει για τον Ιανουάριο; Εγώ γιατί βλέπω μέχρι Δεκέμβριο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, korakios said:

κάτσε 0,12301 μου είπε (αν και δεν ακουγόταν καθαρά στο τηλ)

σου ήρθε λογαριασμός ? (έχεις παροχή με τη ΦΑ?)

Παιδιά είμαι απλά ηλίθια. Το μυαλό πουρές από την δουλειά. Έβλεπα Ιανουάριο του 2022 και νόμιζα ότι ακόμα στο 2022 έχουμε μεινει. Γράψτε άκυρο έσπειρα δαιμόνια χωρίς λόγο και αιτία 😂

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μίλα @marmagia , τι ξέρεις που δεν ξέρουμε ? 😂

edit οκ λύθηκε , παίδες μέσα οι πυρσοί τα σκοινιά ,οι σταυροί και οι τσουγγράνες , δεν είναι μάγισσα 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Παιδιά είμαι απλά ηλίθια. Το μυαλό πουρές από την δουλειά. Έβλεπα Ιανουάριο του 2022 και νόμιζα ότι ακόμα στο 2022 έχουμε μεινει. Γράψτε άκυρο έσπειρα δαιμόνια χωρίς λόγο και αιτία 😂

αναψες τα αιματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

6 λεπτά πριν, korakios είπε

κάτσε 0,12301 μου είπε (αν και δεν ακουγόταν καθαρά στο τηλ)

 

Και αρκέστηκες στη προσκοπική του τιμή; 😝

Επειδή στο Εxtra γράφουν τελικές τιμές (συμπεριλαμβανομένου του 20% και έκπτωσης ΔΕΠΑ)... πόσο σίγουρος είσαι ότι η τιμή 0.123 που σου είπε στο τηλέφωνο για τον Γενάρη στο απλό πρόγραμμα είναι μετά ή προ έκπτωσης ΔΕΠΑ; Μέχρι να το πάρεις γραπτώς, σου εύχομαι καλό Πάσχα... αλλά και γραπτώς να το πάρεις μπορεί να σου λένε μαλακίες όπως εμένα πρόπερσι.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το αυτόματο bot λέει τιμή 0,12. Προφανώς μιλάει για Ιανουάριο γιατί ο Δεκέμβριος ήταν παραπάνω 

παρεπιπτόντως με αυτό τι παίζει; https://www.fysikoaerioellados.gr/product/aerio-foititiko-plires-extra/?product-category=household&product-commodity=natural-gas

 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Πάντως το αυτόματο bot λέει τιμή 0,12. Προφανώς μιλάει για Ιανουάριο γιατί ο Δεκέμβριος ήταν παραπάνω 

Με ΔΕΠΑ ή χωρίς; Άμα δε σου λέει το bot... ρώτα το τιμές Οκτώβρη-Νοέμβρη για να κάνεις σύγκριση.

Επίσης σε ποιο πρόγραμμα είσαι, το απλό ή το extra;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Πάντως το αυτόματο bot λέει τιμή 0,12. Προφανώς μιλάει για Ιανουάριο γιατί ο Δεκέμβριος ήταν παραπάνω 

ειλικρινά με άφησες παγωτό .... όντως απαντά σε τέτοια το bot ?

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Και αρκέστηκες στη προσκοπική του τιμή; 😝

δεν πιστεύω να υπονοείς οτι πωλητής δε θα πει την αλήθεια αλλά αντίθετα θα προσπαθήσει να πουλήσει ? ντροπή

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Επειδή στο Εxtra γράφουν τελικές τιμές (συμπεριλαμβανομένου του 20% και έκπτωσης ΔΕΠΑ)... πόσο σίγουρος είσαι ότι η τιμή 0.123 που σου είπε στο τηλέφωνο για τον Γενάρη στο απλό πρόγραμμα είναι μετά ή προ έκπτωσης ΔΕΠΑ; Μέχρι να το πάρεις γραπτώς, σου εύχομαι καλό Πάσχα... αλλά και γραπτώς να το πάρεις μπορεί να σου λένε μαλακίες όπως εμένα πρόπερσι.

γραπτώς το έχω πάρει απόφαση οτι δεν πρόκειται να βγάλω άκρη για οτιδήποτε , μόνο ΡΑΕ κατευθείαν αν παίξει στραβή θα απαντήσουν

έτσι κιαλλιώς σε λίγες μέρες θα βγάλουν και επίσημα τις τιμές και θα φανεί (υποτίθεται 15 του μηνός βγαίνει για τον τρέχων μήνα 😂)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...