Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με 60 TTF αναμενομενο ηταν

Αναμενόμενο όντως  ήταν, λαμβάνοντας υπόψιν ότι  και με τριπλάσιες τιμές, η επιδότηση του Υπουργείου ήταν πενιχρή, τιμωρητική,  και για γέλια. Πάντως και  με τιμή 0,065 και 0,07  φυσικού αερίου, για  να ζεστάνει κάποιος  το σπίτι του θα πρέπει να ματώσει οικονομικά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φυσικο αεριο (PROTERGIA) μπορεις και συνινστατε να τους δινεις μετρησεις για καθε περιοδο, οπως γινεται και για το ρευμα?

Σε σπιτι διχως καμια καταναλωση μου βγηκε εναντι 230 ευρω! Τι μπορω να κανω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, libera είπε

Μετά την σημερινή ανακοίνωση επιδοτήσεων στο ρεύμα φάνηκε πως η τιμωρητική διάθεση του Υπουργείου προς τους κατέχοντες Φ.Α συνεχίζεται. Καμία επιδότηση για το Φ.Α, για το μήνα Φεβρουάριο,  δεν ανακοινώθηκε.

Με TTF 115 έδινε 0,02€/kWh, με TTF 60 τι επιδότηση ήθελες εσύ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα ανακοινώθηκε το ttf?η ΔΕΗ ανάρτησε για Ιανουάριο  0,119365.Κάτι δν έχω καταλάβει σωστά μάλλον.

Αυτό είδα και εγώ....μάλλον είμαστε 2 αυτοί που δεν καταλαβαίνουμε ή δεν θέλουμε να καταλάβουμε.Για Ιανουάριο αυτό ανέβασαν και άλλες εταιρίες. Κατα τα αλλα τρέξαμε να αλλάξουμε το gascontrol.

Επεξ/σία από S90
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, S90 είπε

Αυτό είδα και εγώ....μάλλον είμαστε 2 αυτοί που δεν καταλαβαίνουμε ή δεν θέλουμε να καταλάβουμε.Για Ιανουάριο αυτό ανέβασαν και άλλες εταιρίες.

Ναι αυτό είδα κ εγώ κ απορώ αφού το ttf ανακοινώθηκε στο 60-70 πως γίνεται;….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, S90 είπε

Αυτό είδα και εγώ....μάλλον είμαστε 2 αυτοί που δεν καταλαβαίνουμε ή δεν θέλουμε να καταλάβουμε.Για Ιανουάριο αυτό ανέβασαν και άλλες εταιρίες. Κατα τα αλλα τρέξαμε να αλλάξουμε το gascontrol.

 

4 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Ναι αυτό είδα κ εγώ κ απορώ αφού το ttf ανακοινώθηκε στο 60-70 πως γίνεται;….

 

13 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα ανακοινώθηκε το ttf?η ΔΕΗ ανάρτησε για Ιανουάριο  0,119365.Κάτι δν έχω καταλάβει σωστά μάλλον.

αφορά Ιανουάριο και όχι Φεβρουάριο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Καλημέρα ανακοινώθηκε το ttf?η ΔΕΗ ανάρτησε για Ιανουάριο  0,119365.Κάτι δν έχω καταλάβει σωστά μάλλον.

το 6οαρι ισχυει για χρεωσεις στο benefit απο 1η Φεβρουαριου, οχι Ιανουαριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Ναι αυτό είδα κ εγώ κ απορώ αφού το ttf ανακοινώθηκε στο 60-70 πως γίνεται;….

του ιανουαριου το χουν βαλει στο σαιτ απο αρχες ιανουαριου τωρα τις επομενες μερες θα αναρτησουν του φεβρουαριου και θα ειναι γυρω στα 60

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosbt είπε

του ιανουαριου το χουν βαλει στο σαιτ απο αρχες ιανουαριου τωρα τις επομενες μερες θα αναρτησουν του φεβρουαριου και θα ειναι γυρω στα 60

Μάλιστα!τοσο νωρίς το αναρτούν;!!εμενα με ενημέρωσαν από την νέα εταιρία που πήγα πως αρχές του επόμενου μήνα βγαίνει το ttf για τον προηγούμενο….Δλδ αρχές Φεβρουαρίου ανακοινώνουν το ttf για τον Ιανουάριο 

Για τον Ιανουάριο έδωσαν κρατική επιδότηση;αν ναι ποσο;Επίσης το ttf είναι ίδιο για όλες τις εταιρίες κ αλλάζει σε κάθε πάροχο οι χρεώσεις,προμήθειες κτλ σωστα;Άρα παρακολουθώ το ttf της ΔΕΗ που το αναρτει νωρίς;γιατί στον πάροχο που πήγα το αναρτούν μετά από 1 μήνα…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Μάλιστα!τοσο νωρίς το αναρτούν;!!εμενα με ενημέρωσαν από την νέα εταιρία που πήγα πως αρχές του επόμενου μήνα βγαίνει το ttf για τον προηγούμενο….Δλδ αρχές Φεβρουαρίου ανακοινώνουν το ttf για τον Ιανουάριο 

σημερα μετρουν ολες τις μερες το ττφ του ιανουαριου και βγαζουν το μεσο ορο και αυτος θα ειναι η τιμη που θα αναρτησουν για ττφ φεβρουαριου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nikosbt είπε

σημερα μετρουν ολες τις μερες το ττφ του ιανουαριου και βγαζουν το μεσο ορο και αυτος θα ειναι η τιμη που θα αναρτησουν για ττφ φεβρουαριου

Κάπως ανάποδα μου τα είπαν εμένα…ότι αρχές Φεβρουαρίου αναρτείτε το ttf για τον Ιανουάριο…κρατική επιδότηση για τον Ιανουάριο δόθηκε;;

Επεξ/σία από marina8282
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Κάπως ανάποδα μου τα είπαν εμένα…ότι αρχές Φεβρουαρίου αναρτείτε το ttf για τον Ιανουάριο…κρατική επιδότηση για τον Ιανουάριο δωθηκε;;

ναι 0.02 για φεβρουαριο δεν εχει μας τελειωσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Για τον Ιανουάριο έδωσαν κρατική επιδότηση;αν ναι ποσο;

κάτω χαμηλά στο excel έχω τιμές

Spoiler

image.png.fbded9b1fc8b0ae6982ea99c4f695a43.png

 

34 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Επίσης το ttf είναι ίδιο για όλες τις εταιρίες κ αλλάζει σε κάθε πάροχο οι χρεώσεις,προμήθειες κτλ σωστα;

ναι , βέβαια υπάρχουν για άγνωστο λόγο κάποιες απειροελάχιστες αποκλίσεις 

25 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Ξέρουμε περίπου το Μ. Ο για Φεβρουαρίο  ttf

64,621, κάτω χαμηλά είναι και το ιστορικό , μόλις έβαλα για Φεβ, εκεί τις τιμές τις έχω ανα kwh και όχι MWh

Spoiler

image.png.f1824ffb740c5a0e642157a7998d3540.png

edit photo

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...