Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, desiro είπε

Κατεβασε το excelaki φιλε μου κ δες το....Πλεον κανεις δεν μπορει να σου πει τι να κανεις,ουτε στο αεριο ,ουτε στο ρευμα γτ οι τιμες αλλαζουν καθε μηνα.....το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να αποφυγεις καποιες εταιρειες που οι χρεωσεις ειναι λιγο περιεργες!! Η ΔΕΗ αν εξαιρεσεις το θεμα της μη εκδοσης λογαριασμων ειναι σχετικα τιμια κ τηρει τους ορους της!!

Ισχύει ότι η ΔΕΗ είναι πολύ τίμια! Έχω το αέριο εκεί 3 χρόνια χωρις κανένα πρόβλημα κ μπορώ να πω ότι δίνω πολύ λίγα λεφτά κάθε χρόνο για την θερμανση μου που την καίω στο φουλ κιόλας 😛το μόνο θέμα που έχει προκύψει αυτό το χειμώνα είναι οι μη έκδοση λογαριασμών αλλά οκ δεν είναι λόγος για να φύγεις 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα σε επισκεψη σε καταστημα της ΔΕΗ εκανα χωρις καποια ρητρα την μεταβαση απ το gas control στο gas benefit!! Η υπαλληλος που με εξυπηρετησε , ηταν ακριβως στο ιδιο προγραμμα με εμενα κ ειχε κανει κ αυτη μεταβαση 2 μερες πριν!! Μου ειπε οτι το 50αρικο το πιστωνομαστε κανονικα στον πρωτο λογαριασμο (οταν με το καλο βγει) ... Επισης η επειγουσα τεχνικη βοηθεια που εμφανιζεται , δεν πρεπει να εχει σχεση με το Fix Dual ...πηρα 2-3 τηλεφωνο κ μου ειπαν 2 φορες οτι δεν φαινεται ενεργοποιημενο!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, desiro είπε

Η υπαλληλος που με εξυπηρετησε , ηταν ακριβως στο ιδιο προγραμμα με εμενα κ ειχε κανει κ αυτη μεταβαση 2 μερες πριν!!

Άμα δε λάβει λογαριασμούς και χάσει το επίδομα θέρμανσης, πες της να έρθει στο insomnia να δει πως θα κάνει αναφορά κατά των αφεντικών της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, desiro είπε

Σημερα σε επισκεψη σε καταστημα της ΔΕΗ εκανα χωρις καποια ρητρα την μεταβαση απ το gas control στο gas benefit!! Η υπαλληλος που με εξυπηρετησε , ηταν ακριβως στο ιδιο προγραμμα με εμενα κ ειχε κανει κ αυτη μεταβαση 2 μερες πριν!! Μου ειπε οτι το 50αρικο το πιστωνομαστε κανονικα στον πρωτο λογαριασμο (οταν με το καλο βγει) ... Επισης η επειγουσα τεχνικη βοηθεια που εμφανιζεται , δεν πρεπει να εχει σχεση με το Fix Dual ...πηρα 2-3 τηλεφωνο κ μου ειπαν 2 φορες οτι δεν φαινεται ενεργοποιημενο!!

Καλησπέρα,

είμαι κι εγώ σε gas control. Τι δικαιολογητικά χρειάστηκαν για τη μετάβαση από gas control σε gas benefit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Silkcut είπε

Καλησπέρα,

είμαι κι εγώ σε gas control. Τι δικαιολογητικά χρειάστηκαν για τη μετάβαση από gas control σε gas benefit;

Μόνο ταυτότητα!!

48 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άμα δε λάβει λογαριασμούς και χάσει το επίδομα θέρμανσης, πες της να έρθει στο insomnia να δει πως θα κάνει αναφορά κατά των αφεντικών της.

Συμφωνω απολυτα....ευελπιστω οπως κ περσι που βγαλανε λογαριασμους 3 μερες πριν ληξει ο Μαιος , να προλαβουν τις διοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, apouxereis said:

Η προσφορά για το Gas Benefit με δώρο 50άρι και χωρίς πάγιο πήρε παράταση μέχρι 28/2...

Χωρίς εγγύηση εννούσα...

Δεν υπήρχε ποτέ χωρίς πάγιο προγραμμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2023 στις 8:41 ΜΜ, korakios είπε

ωραίος , κάνε μια αναφορά στη Γενική Γραμματεία και βάλε σαν ποσό ζημιάς το επίδομα θέρμανσης

επίσης στείλε στο info της ΡΑΕ για αίτημα διαμεσολάβησης , πάλι δεν κράτησα λινκ απο το ποστ του ekrepali

Επανέρχομαι

Η ΔΕΗ συνήθως στην πλατφόρμα της ΡΑΕ απαντούσε μετά από καμιά 10αριά μέρες. Αυτή τη φορά που είχα συνημμένα τα μειλ της ΕΔΑ με τιςμετρήσεις, πήρα απάντηση από Παρασκευή βράδυ, Δευτέρα πρωι πρωι. Δεν είναι τυχαίο.

Επόμενο βήμα μειλ στη ΡΑΕ μαζί με την κάτωθι απάντηση. Λες και έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε.

 

Πολλά συγνώμη και λυπούμαστε μαζεμένα :lol:

 

Κύριε τάδε μας,

Σε απάντηση της υπ αριθ 14272 ηλεκτρονικής αναφοράς σας, σχετικά με το θέμα που θίγει για την παροχή σας με αριθμό ΗΚΑΣΠ 2******* θα θέλαμε να σας διευκρινίσουμε τα ακόλουθα:

Για το θέμα τιμολόγησης που έχει προκύψει από την υπηρεσία μας θα θέλαμε να απολογηθούμε.

Ωστόσο, καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για να τους λάβετε το συντομότερο. Λόγω αναβάθμισης του συστήματος μας υπήρξε η καθυστέρηση έκδοσης των λογαριασμών.

Απολογούμαστε για την αναστάτωσή σας και σας διαβεβαιώσουμε ότι στόχος μας παραμένει η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας, καθώς και η βελτίωση της εμπειρίας εξυπηρέτησης των πελατών μας.

Τέλος, ζητούμε τη κατανόησή σας και σας ενημερώνουμε ότι βρισκόμαστε στην αναμονή έκδοσης τιμολογίου για τις παροχές φυσικού αερίου.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

 

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

 

Επεξ/σία από gvoi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
8 λεπτά πριν, gvoi είπε

Πολλά συγνώμη και λυπούμαστε μαζεμένα :lol:

😂

εγώ ζήτησα την αποχώρηση αζημίως μιας και δεν τηρούνται οι όροι της σύμβασης  , το επιπλέον ποσό που δικαιούμαι λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών που παράνομα δεν αναφέρεται στη σύμβαση το ακριβές νούμερο € και κλασσικά επιβολή κυρώσεων απο ΡΑΕ για Α) ποιότητα υπηρεσιών (σε αργκό "να το κλείσει το μαγαζάκι μιας και έχουν χάσει την μπάλα) και Β) αθέμιτων πρακτικών με τη μη έκδοση βεβαίωσης οφειλών και αποτροπής μετάβασης σε νέο πάροχο

Για ηθική βλάβη δε ζήτησα πάντως που αφορά τη ζημιά εγκεφαλικών κυττάρων όταν διαβάσω την απάντηση 😂

Υποθέτω τι θα παίξει  , απλά θέλω να πάρει διαστάσεις , περισσότερο τη ΡΑΕ και τη Γενική Γραμματεία Καταναλωτών έχω στο μάτι παρά τη ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά την σημερινή ανακοίνωση επιδοτήσεων στο ρεύμα φάνηκε πως η τιμωρητική διάθεση του Υπουργείου προς τους κατέχοντες Φ.Α συνεχίζεται. Καμία επιδότηση για το Φ.Α, για το μήνα Φεβρουάριο,  δεν ανακοινώθηκε.

Επεξ/σία από libera
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, libera είπε

Μετά την σημερινή ανακοίνωση επιδοτήσεων στο ρεύμα φάνηκε πως η τιμωρητική διάθεση του Υπουργείου προς τους κατέχοντες Φ.Α συνεχίζεται. Καμία επιδότηση για το Φ.Α, για το μήνα Φεβρουάριο,  δεν ανακοινώθηκε.

Με 60 TTF αναμενομενο ηταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, libera είπε

Μετά την σημερινή ανακοίνωση επιδοτήσεων στο ρεύμα φάνηκε πως η τιμωρητική διάθεση του Υπουργείου προς τους κατέχοντες Φ.Α συνεχίζεται. Καμία επιδότηση για το Φ.Α, για το μήνα Φεβρουάριο,  δεν ανακοινώθηκε.

Δεν πειράζει φίλε μου τώρα μιλάνε αυτοί, θα μιλήσουμε όμως κι εμείς όταν πρέπει...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...