Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτούς που έχουν Gas control στην ΔΕΗ, μήπως έχει έρθει κάποιος λογαριασμος για να δω αν έχουν βάλει έκπτωση δεπα από Σεπτέμβριο και μετά? Για να το τρίψω στην μούρη της έξυπνης ZENITH.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, conne είπε

Σε αυτούς που έχουν Gas control στην ΔΕΗ, μήπως έχει έρθει κάποιος λογαριασμος για να δω αν έχουν βάλει έκπτωση δεπα από Σεπτέμβριο και μετά? Για να το τρίψω στην μούρη της έξυπνης ZENITH.. 

πόσταρες μήπως και στο δίπλα φόρουμ ? (για να μην ξαναγράφω τα ίδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, conne είπε

Όχι φίλε μου κορακιε. 

στο myrae πότε έκανες αίτημα και πότε πήρες απάντηση ? (αν απάντησαν)

Άσχετο με τη ΡΑΕ ξεκίνα και εσύ μέσω ΣτΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

στο myrae πότε έκανες αίτημα και πότε πήρες απάντηση ? (αν απάντησαν)

Άσχετο με τη ΡΑΕ ξεκίνα και εσύ μέσω ΣτΚ

Ααααα προχωρήσαμε με ΣΤΚ ? Έχουμε κάνα πρότυπο κείμενο από σένα  για να συντάξουμε το PDF ? 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

με βάζεις σε πειρασμό να δώσω παλιά μέτρηση , αλλά μάλλον θα ζητήσουν φωτό και αν δώσω παλαιότερη που βάσει αυτής είχα δώσει την προηγούμενη μέτρηση θα φαίνεται μηδενική η κατανάλωση και μάλλον θα την ψυλιαστούν

Κάνει μπαμ αν πέσει απότομα ο μ.ο κατανάλωσης... βέβαια εξαρτάται κι απ'τον υπάλληλο που θα διαχειριστεί την αίτηση... αν εκείνη την ώρα πίνει καφέ και τρώει τυροπιτούλα μπορεί να μη πάρει χαμπάρι. 😄

54 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι έτσι ορίζει η νομοθεσία , προφανώς λόγω εργολαβίας του ΔΕΔΔΗΕ στην περιοχή μας να παίρνει και μετρήσεις αερίου μάλλον το δέχονται όπως είναι να μην τραβιούνται οι άνθρωποι , βρέχει κιόλας 😁

άρα παίζει συχνά , @ekrepali σου ζήτησαν φωτό στην Ελίν ?ή απλά έδωσες ένα νούμερο ?

Μόνο ο ΕchiDNA είχε αναφέρει αλλαγή με δική τους ένδειξη... χαζομάρα που δεν έβγαλα φώτο αρχές του μήνα, 3-4 μέρες με τη καταμέτρηση της ΕΔΑ.

Στο τηλέφωνο με τη Ελίν δε θυμάμαι αν μου είπαν φώτο ή ένδειξη. Στο site λέει ένδειξη. Εγώ πάντως έστειλα φώτο και η Ελίν την προώθησε στην ΕΔΑ. Σήμερα η εκπρόσωπος της ΕΔΑ μού είπε χαρακτηριστικά ότι η αλλαγή έγινε με τη φώτο πού είχα στείλει σε μορφή PDF.

Αν στείλεις ένδειξη, το πολύ - πολύ αν δεν το δεχτούνε να στείλουν κάποιον για επιτόπια καταμέτρηση.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Ααααα προχωρήσαμε με ΣΤΚ ? Έχουμε κάνα πρότυπο κείμενο από σένα  για να συντάξουμε το PDF ? 😛

πρότυπο όχι , αναφέρεις το ιστορικό επικοινωνίας και καταλήγεις στο αίτημα 

επίσης δεν προχώρησε τίποτα , απλά επειδή το myrae είναι διακοσμητικό όπως δείχνει εδώ και 2 χρόνια , μπας και βοηθήσει η φάση μέσω ΣτΚ (επίσης στο ρεύμα ξέρω η συγκεκριμένη εταιρία μέσω ΣτΚ συμμαζευόταν)

απλά αν δεν έχει κάνει κάποιος αίτημα στο myrae , ας κάνει και για να μη στοιχειώσει εκεί , στο δίμηνο (αν η εταιρία δε δεχτεί μέσω ΣτΚ ) να κάνει αίτημα διαμεσολάβησης στη ΡΑΕ επισυνάπτοντας και τη σύσταση του ΣτΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, korakios είπε

στο myrae πότε έκανες αίτημα και πότε πήρες απάντηση ? (αν απάντησαν)

Άσχετο με τη ΡΑΕ ξεκίνα και εσύ μέσω ΣτΚ

Όχι ακόμα δεν έχω κάνει καμια κίνηση. Απλά περιμένω την ηχογραφημένη κλήση, καθώς και την ΚΥΑ που και καλά αναφέρει ότι τα fix προγράμματα στο αέριο δεν δικαιούνται έκπτωση δεπα. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος με fix προγραμμα έχει δει έκπτωση δεπα μετά τον Σεπτέμβριο. Αν συνεχίσουν να με γράφουν, θα προχωρήσω όπως μου είπες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, conne είπε

Όχι ακόμα δεν έχω κάνει καμια κίνηση. Απλά περιμένω την ηχογραφημένη κλήση, καθώς και την ΚΥΑ που και καλά αναφέρει ότι τα fix προγράμματα στο αέριο δεν δικαιούνται έκπτωση δεπα. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος με fix προγραμμα έχει δει έκπτωση δεπα μετά τον Σεπτέμβριο. Αν συνεχίσουν να με γράφουν, θα προχωρήσω όπως μου είπες. 

μετά απο 10 εργάσιμες μη απάντησης ξεκίνα με ΣτΚ και καπάκια άνοιξε αίτημα και στο myrae

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Έκανα αλλαγή παρόχου τέλη Νοεμβρίου, πήγα στη ΔΕΗ. Ποτέ περιμένω λογαριασμό; Δεν μου έχει ανοίξει ακόμα καρτέλα στο ebill για το αέριο ενώ έχω ρεύμα γιατί πρέπει λέει πρώτα να έρθει ο λογαριασμός. Εντωμεταξυ τρέχει και το mythermansi και δεν ξέρω τι θα γίνει με τα δικαιολογητικά αν αργήσουν για πολλούς μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Καλησπέρα μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Έκανα αλλαγή παρόχου τέλη Νοεμβρίου, πήγα στη ΔΕΗ. Ποτέ περιμένω λογαριασμό; Δεν μου έχει ανοίξει ακόμα καρτέλα στο ebill για το αέριο ενώ έχω ρεύμα γιατί πρέπει λέει πρώτα να έρθει ο λογαριασμός. Εντωμεταξυ τρέχει και το mythermansi και δεν ξέρω τι θα γίνει με τα δικαιολογητικά αν αργήσουν για πολλούς μήνες 

οποιαδήποτε σελίδα να διαβάσεις του τελευταίου σχεδόν μήνα , θα καταλάβεις τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα στείλω την φόρμα PDF μέσω mail στο Συνηγορο του Καταναλωτή , αν και δεν ελπίζω σε τίποτα με αυτούς του καρεκλοκενταυρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

Καλησπέρα μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Έκανα αλλαγή παρόχου τέλη Νοεμβρίου, πήγα στη ΔΕΗ. Ποτέ περιμένω λογαριασμό; Δεν μου έχει ανοίξει ακόμα καρτέλα στο ebill για το αέριο ενώ έχω ρεύμα γιατί πρέπει λέει πρώτα να έρθει ο λογαριασμός. Εντωμεταξυ τρέχει και το mythermansi και δεν ξέρω τι θα γίνει με τα δικαιολογητικά αν αργήσουν για πολλούς μήνες 

Κορακιε μια ερωτηση να κανω μονο μιας και εισαι ο γνωστης εδω μεσα,η ΔΕΗ περα απο τα προβληματα της με την εκδοση λογαριασμων,εχει καλες τιμες?Γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτην και στο Φυσικο Αεριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, marios3434 είπε

Κορακιε μια ερωτηση να κανω μονο μιας και εισαι ο γνωστης εδω μεσα,η ΔΕΗ περα απο τα προβληματα της με την εκδοση λογαριασμων,εχει καλες τιμες?Γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτην και στο Φυσικο Αεριο...

η ΦΑ είναι στην κατηγορία με άγνωστη προμήθεια , δες το ιστορικό σε σχέση με TTF , γενικά νορμάλ τιμές έχει μέχρι στιγμής αλλά σκέψου οτι δεν έχει δημοσιεύσει καν αυτού του μήνα και τελειώνει και δε θα ξέρεις πόσο θα τιμολογηθείς (υπάρχουν χειρότερα W&V, Elpedison κτλ)

Η ΔΕΗ έχει το 24μηνο δέσμευσης (δε θυμάμαι τη ρήτρα αποχώρησης) , πλην αυτού είναι ανταγωνιστική ,

κατέβασε το excel και βάλε τιμές TTF να δεις διαφορές τελικών τιμών και τα βάζεις κάτω και βλέπεις

Γενικά ΔΕΗ πήγαμε καθαρά λόγω τιμώνσταθερού, πάνω κάτω φαινόταν τι παίζει απο τις αρχές , βέβαια δε φαντάστηκε κανένας αυτό το χάλι

Προσωπικά απο τις 2 , θα πήγαινα στη ΦΑ ( όχι στο πρόγραμμα έξτρα )  περισσότερο λόγω της μη δέσμευσης , απο το να πάω ΔΕΗ και όταν ρωτάω για έκδοση μετά απο μήνες να μου λένε οτι δε φαίνομαι πελάτης τους (αν ολοκληρωθεί και η αίτηση ,μιας και γείτονάς μου 1,5 μήνα περίμενε το Σεπτέμβριο)....μια στραβή να κάτσει σε λάθος λογαριασμού (όταν και όποτε εκδοθεί) δε θα βγει άκρη

Αν πάντως πας ΔΕΗ , κατάστημα , πάρε τηλ να ρωτήσεις δικαιολογητικά ή κάποιος θα άλλος θα ποστάρει , δεν τα θυμάμαι απέξω

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες είναι οι μέρες που πρέπει να ολοκληρώσει το αίτημα αλλαγής προμηθευτη η ΕΔΑ από την στιγμή που το έχει λαβει(18/01), γιατί βλέπω αργεί το μήνυμα της ΕΔΑ για επιτοπια καταμέτρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...