Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, cyberguy είπε

Εάν φύγεις από την ΔΕΗ βγάζουν λογαριασμό άραγε? Ένα ναι τότε κάποιος τα βγάζει με το χέρι :)

Δε θα βγάλουν λογαριασμούς ούτε με τα χέρια, ούτε με τα πόδια αν δε φτιαχτεί το σύστημα.

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε θα βγάλουν λογαριασμούς ούτε με τα χέρια, ούτε με τα πόδια αν δε φτιαχτεί το σύστημα.

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

Θα σε χρεώσουν ποινή λες προωρης αποχωρησης ή οχι? Και αν ναι,πόσο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

Σε ποιό πρόγραμμα/τιμή? Συνδύασες και ρεύμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Δε θα βγάλουν λογαριασμούς ούτε με τα χέρια, ούτε με τα πόδια αν δε φτιαχτεί το σύστημα.

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

σίγουρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Τέλος αναφορικά με την αποδέσμευση σας χωρίς ρήτρα αποχώρησης ή για οποιαδήποτε οικονομική επιβάρυνση, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε πως με την έκδοση λογαριασμού ο εκάστοτε συμβαλλόμενος θα επωφεληθεί κάθε έκπτωση που του αναλογεί. Επομένως, υφίσταται η όποια επιβάρυνση με την αποχώρηση του από την υπηρεσία μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

Απάντηση της ΔΕΗ μέσω της ΡΑΕ για την αίτηση μου να φύγω αζημίως απο το gas control (0.05). 

Δεν θα φύγω απλά ήθελα να ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

Πόσο καιρό σου πήρε η μετάβαση από τη στιγμή που έκανες την αίτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Δε θα βγάλουν λογαριασμούς ούτε με τα χέρια, ούτε με τα πόδια αν δε φτιαχτεί το σύστημα.

Εγώ πάντως από χτες είμαι πελάτης Ελίν, με την ένδειξη απ'τη φωτογραφία... δε θα έρθουν για επιτόπια.

τι διαφορα εχει το προγραμμα της ελιν απο δεη benefit ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, desiro είπε

Θα σε χρεώσουν ποινή λες προωρης αποχωρησης ή οχι? Και αν ναι,πόσο ειναι?

80+ΦΠΑ... αλλά θα την αμφισβητήσω λόγω χαμηλού επιπέδου υπηρεσιών και καθυστερημένησ τιμολόγησης.

 

 

 

 

 

 

2 λεπτά πριν, nikosbt είπε

τι διαφορα εχει το προγραμμα της ελιν απο δεη benefit ?

Η Ελίν βγάζει λογαριασμούς. Είναι λίγο ακριβότερη, ίδια τιμή αν κάνεις double.

2 ώρες πριν, doll είπε

Σε ποιό πρόγραμμα/τιμή? Συνδύασες και ρεύμα?

To απλό gas on home, ρεύμα θα πάω τον Οκτώβρη που τελειώνει το σταθερό της δεη

2 ώρες πριν, korakios είπε

σίγουρα ?

Πήρα ΕΔΑ, μου είπαν ότι ολοκληρώθηκε η αλλαγή χθες... αν περάσουν οι 8 εργάσιμες θα το ζητήσω και γραπτώς. Επιτόπια δεν έγινε σίγουρα... άλλες φορές είχε έρθει sms για ραντεβού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πήρα ΕΔΑ, μου είπαν ότι ολοκληρώθηκε η αλλαγή χθες... αν περάσουν οι 8 εργάσιμες θα το ζητήσω και γραπτώς. Επιτόπια δεν έγινε σίγουρα... άλλες φορές είχε έρθει sms για ραντεβού.

με βάζεις σε πειρασμό να δώσω παλιά μέτρηση , αλλά μάλλον θα ζητήσουν φωτό και αν δώσω παλαιότερη που βάσει αυτής είχα δώσει την προηγούμενη μέτρηση θα φαίνεται μηδενική η κατανάλωση και μάλλον θα την ψυλιαστούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

με βάζεις σε πειρασμό να δώσω παλιά μέτρηση , αλλά μάλλον θα ζητήσουν φωτό και αν δώσω παλαιότερη που βάσει αυτής είχα δώσει την προηγούμενη μέτρηση θα φαίνεται μηδενική η κατανάλωση και μάλλον θα την ψυλιαστούν

Νομίζω δεν προχωράνε σε μετάβαση στο νεο πρόγραμμα αν δεν περάσουν για μέτρηση. Θα μας βόλευε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε σε εμένα περάσαν όταν άλλαξα τέλος Οκτωβρίου. Έγινε με φωτογραφία.  

Μάλιστα ο τελικός της ζενίθ γράφει ένδειξη πελάτη. 

Επεξ/σία από EchiDNA
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, S90 είπε

Νομίζω δεν προχωράνε σε μετάβαση στο νεο πρόγραμμα αν δεν περάσουν για μέτρηση. Θα μας βόλευε αυτό.

ναι έτσι ορίζει η νομοθεσία , προφανώς λόγω εργολαβίας του ΔΕΔΔΗΕ στην περιοχή μας να παίρνει και μετρήσεις αερίου μάλλον το δέχονται όπως είναι να μην τραβιούνται οι άνθρωποι , βρέχει κιόλας 😁

Μόλις τώρα, EchiDNA είπε

Ούτε σε εμένα περάσαν όταν άλλαξα τέλος Οκτωβρίου. 

Μάλιστα ο τελικός της ζενίθ γράφει ένδειξη πελάτη. 

άρα παίζει συχνά , @ekrepali σου ζήτησαν φωτό στην Ελίν ?ή απλά έδωσες ένα νούμερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, apouxereis said:

Λοιπόν,πρωινή επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα ΔΕΗ  για (ενδεχόμενη) αλλαγή προγράμματος από Control(0,125)  σε Βenefit.Moυ ανέφεραν ότι επειδή πρόκειται για αλλαγή προγράμματος στην ΙΔΙΑ εταιρία,ΔΕΝ απαιτείται ούτε μέτρηση με φώτο από τον καταναλωτή,ΟΥΤΕ θα περάσει η ΕΔΑ-ΘΕΣΣ,όπως γίνεται σε αλλαγή σε διαφορετικό πάροχο.Η κατανάλωση θα υπολογιστεί αναλογικά,για το χρονικό διάστημα παραμονής σε κάθε πρόγραμμα της εταιρίας,με βάση την προγραμματισμένη μέτρηση της ΕΔΑ.Ημερομηνία έναρξης ισχύει η ημερομηνία υπογραφής της νέας σύμβασης.

Το δεύτερο θέμα είναι ότι με προέτρεψαν να κάνω επίσημο παράπονο πέρι της μή έκδοσης λογαριασμού(εκπροσωπούμαι από τέλη Αυγούστου,χωρίς ακόμα λογαριασμό...) γιατί έτσι θα επιταχυνθεί η διαδικασία.

1) Ηλεκτρονικα (μέσω email) γίνεται η αλλαγή; 

2) Επίσης υπάρχει περίπτωση άρνησης του δώρου (50€) ώστε να μην ισχύει η 24μηνη δέσμευση;

 

3) σε περίπτωση αλλαγή σπιτιού (άρα και παροχής) γίνεται μεταφορά του συμβολαίου;

9 hours ago, apouxereis said:

Λοιπόν,πρωινή επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα ΔΕΗ  για (ενδεχόμενη) αλλαγή προγράμματος από Control(0,125)  σε Βenefit.Moυ ανέφεραν ότι επειδή πρόκειται για αλλαγή προγράμματος στην ΙΔΙΑ εταιρία,ΔΕΝ απαιτείται ούτε μέτρηση με φώτο από τον καταναλωτή,ΟΥΤΕ θα περάσει η ΕΔΑ-ΘΕΣΣ,όπως γίνεται σε αλλαγή σε διαφορετικό πάροχο.Η κατανάλωση θα υπολογιστεί αναλογικά,για το χρονικό διάστημα παραμονής σε κάθε πρόγραμμα της εταιρίας,με βάση την προγραμματισμένη μέτρηση της ΕΔΑ.Ημερομηνία έναρξης ισχύει η ημερομηνία υπογραφής της νέας σύμβασης.

Το δεύτερο θέμα είναι ότι με προέτρεψαν να κάνω επίσημο παράπονο πέρι της μή έκδοσης λογαριασμού(εκπροσωπούμαι από τέλη Αυγούστου,χωρίς ακόμα λογαριασμό...) γιατί έτσι θα επιταχυνθεί η διαδικασία.

1) Ηλεκτρονικα (μέσω email) γίνεται η αλλαγή; 

2) Επίσης υπάρχει περίπτωση άρνησης του δώρου (50€) ώστε να μην ισχύει η 24μηνη δέσμευση;

 

3) σε περίπτωση αλλαγή σπιτιού (άρα και παροχής) γίνεται μεταφορά του συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

3) σε περίπτωση αλλαγή σπιτιού (άρα και παροχής) γίνεται μεταφορά του συμβολαίου;

ναι , κάνεις αίτημα αλλά παίζει και να αρνηθούν με γελοίες δικαιολογίες , κάτι αντίστοιχο έπαιξε με ρεύμα (ΔΕΗ online) αναμένουμε εξέλιξη απο εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...