Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Το πρόγραμμα που έχεις είναι πολύ καλό και δεν υπάρχει πλέον. Επίσης, έχεις πολύ καλές χρεώσεις στο ρεύμα με το double. Το ΤΤΦα δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα που έχεις. Το πρόγραμμα που έχεις έχει γνωστό τύπο υπολογισμού με βάση το TTF.

Στο ρευμα δεν θα το ελεγα οτι εχω καλες χρεωσεις; Δειτε και το ρευμα ημουν στο protect 4 home κυμαινομενο τωρα δεν ξερω πως τιμολογουμε μετα την αλλαγη απο αυγουστο. Τις χρεωσεις εδω δε τις καταλαβαινω. Το generus μηπως με συμφερει περισσοτερο να κανω μεταβαση;

1723B862-7674-4C78-8126-08E9F43CD93B.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

9 λεπτά πριν, zakinet είπε

Στο ρευμα δεν θα το ελεγα οτι εχω καλες χρεωσεις; Δειτε και το ρευμα ημουν στο protect 4 home κυμαινομενο τωρα δεν ξερω πως τιμολογουμε μετα την αλλαγη απο αυγουστο. Τις χρεωσεις εδω δε τις καταλαβαινω. Το generus μηπως με συμφερει περισσοτερο να κανω μεταβαση;

1723B862-7674-4C78-8126-08E9F43CD93B.png

 

Ρευμα στο thread του ρεύματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gvoi είπε

πήγα σήμερα και το έκανα benefit. Γιατί πρώτον το να πάω σε άλλη εταιρία είναι αδύνατο χωρίς λογαριασμό από τον Σεπτέμβριο που το πήρα στο όνομα μου και δεύτερον γιατί να φύγω και να πάω κάπου που θα μου ζητάνε να πληρώνω και θα μου στέλνουν λογαριασμούς???? :-D

Πληροφοριακά η Δεη ανατολικής Θεσσαλονίκης στη Βούλγαρη είναι κλειστή και θα είναι ως τον Απρίλιο.

Ετοιμάζουν εκεί τους νέους σέρβερ για να στηριχθεί το σύστημα τιμολόγησης και η βάση δεδομένων. (fake news)

Χρέωσαν ρήτρα; Έδωσαν έκπτωση τα 50 ευρώ; Από πότε μετράει η 24 μήνη δέσμευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, desiro είπε

Εν τω μεταξυ ο μετρητης μου ειναι εξω....δεν ξερω τι παιχτηκε...

Περνάει ένας κι αφήνει ειδοποίηση σε ολη την πολυκατοικία ότι δεν μας βρήκε. Έγινε πρόσφατα στην Θεσσαλονίκη. Του λέω θα σε περιμένω πάνω για την καταγραφή και μου απαντά δεν χρειάζεται και σηκώθηκε κι έφυγε. Έδωσα τηλεφωνικά μέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pantelikas είπε

Περνάει ένας κι αφήνει ειδοποίηση σε ολη την πολυκατοικία ότι δεν μας βρήκε. Έγινε πρόσφατα στην Θεσσαλονίκη. Του λέω θα σε περιμένω πάνω για την καταγραφή και μου απαντά δεν χρειάζεται και σηκώθηκε κι έφυγε. Έδωσα τηλεφωνικά μέτρηση.

είναι υποχρεωτική η επιτόπια καταμέτρηση πάντως μια φορά το έτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες 2 φορές δεν τα καταφέρανε στην γειτονιά μου. Παλιότερα όλα οκ.

Αν αλλάξω κι εγώ το σταθερό σε κυμαινόμενο στη ΔΕΗ θα εκμεταλλευτώ την ελευθερία να δηλώσω εγώ κατανάλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,πρωινή επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα ΔΕΗ  για (ενδεχόμενη) αλλαγή προγράμματος από Control(0,125)  σε Βenefit.Moυ ανέφεραν ότι επειδή πρόκειται για αλλαγή προγράμματος στην ΙΔΙΑ εταιρία,ΔΕΝ απαιτείται ούτε μέτρηση με φώτο από τον καταναλωτή,ΟΥΤΕ θα περάσει η ΕΔΑ-ΘΕΣΣ,όπως γίνεται σε αλλαγή σε διαφορετικό πάροχο.Η κατανάλωση θα υπολογιστεί αναλογικά,για το χρονικό διάστημα παραμονής σε κάθε πρόγραμμα της εταιρίας,με βάση την προγραμματισμένη μέτρηση της ΕΔΑ.Ημερομηνία έναρξης ισχύει η ημερομηνία υπογραφής της νέας σύμβασης.

Το δεύτερο θέμα είναι ότι με προέτρεψαν να κάνω επίσημο παράπονο πέρι της μή έκδοσης λογαριασμού(εκπροσωπούμαι από τέλη Αυγούστου,χωρίς ακόμα λογαριασμό...) γιατί έτσι θα επιταχυνθεί η διαδικασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα ποια εταιρεια και προγραμμα εχετε να προτεινετε για φυσικο αεριο?Μου συστησαν την Ζενιθ αλλα πιο πισω το θεμα διαβασα 'μακρυα απο ζενιθ'...αναμεσα σε Δεη και στην εταιρεια Φυσικο Αεριο ειμαι..παρακαλω βοηθηστε οποιος μπορει γιατι εχω μπερδευτει τελειως με τις χρεωσεις κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apouxereis είπε

Λοιπόν,πρωινή επίσκεψη στο τοπικό κατάστημα ΔΕΗ  για (ενδεχόμενη) αλλαγή προγράμματος από Control(0,125)  σε Βenefit.Moυ ανέφεραν ότι επειδή πρόκειται για αλλαγή προγράμματος στην ΙΔΙΑ εταιρία,ΔΕΝ απαιτείται ούτε μέτρηση με φώτο από τον καταναλωτή,ΟΥΤΕ θα περάσει η ΕΔΑ-ΘΕΣΣ,όπως γίνεται σε αλλαγή σε διαφορετικό πάροχο.Η κατανάλωση θα υπολογιστεί αναλογικά,για το χρονικό διάστημα παραμονής σε κάθε πρόγραμμα της εταιρίας,με βάση την προγραμματισμένη μέτρηση της ΕΔΑ.Ημερομηνία έναρξης ισχύει η ημερομηνία υπογραφής της νέας σύμβασης.

Το δεύτερο θέμα είναι ότι με προέτρεψαν να κάνω επίσημο παράπονο πέρι της μή έκδοσης λογαριασμού(εκπροσωπούμαι από τέλη Αυγούστου,χωρίς ακόμα λογαριασμό...) γιατί έτσι θα επιταχυνθεί η διαδικασία.

τι μου θυμησες, το εκανα πριν 3 μηνες αυτο

28 λεπτά πριν, apouxereis είπε

Για να δούμε...με αυτά και αυτά πάντως το σενάριο να έχουν χάσει όντως ένα μέρος της βάσης δεδομένων τους δεν μου φαίνεται απίθανο.

ποιο μερος της βασης, τα αυγα και τα πασχαλια εχουν χασει

14 ώρες πριν, desiro είπε

Μολις μου ηρθε μνμ απ την eda thess να δωσω ενδειξη μετρητη γτ δεν ειχαν παρει....ηρθε κ σε κανεναν αλλο αυτο το μνμ? Ειμαι dei gas control με 0,125

δωσεις δεν δωσεις το ιδιο και το αυτο. εγω εχω τηλεμετρητη, καθε τελος του μηνα στελνει ενδειξη, λογαριασμος δεν εχει βγει απο τον μαιο

14 ώρες πριν, gvoi είπε

 

Πληροφοριακά η Δεη ανατολικής Θεσσαλονίκης στη Βούλγαρη είναι κλειστή και θα είναι ως τον Απρίλιο.

Ετοιμάζουν εκεί τους νέους σέρβερ για να στηριχθεί το σύστημα τιμολόγησης και η βάση δεδομένων. (fake news)

σε αυτο το κωλοχανειο εκανα και εγω αιτηση για αλλαγη ονοματος απο τον αυγουστο. παμε για επετειο ενος χρονου για να γινει η αλλαγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τελικά έχουμε μάθει εάν για μετάβαση από gas control σε benefit χρεώνουν ποινή πρόωρης απαχώρησης, δίνουν έκπτωση τα 50 ευρώ; και από πότε μετράει η 24 μήνη δέσμευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, toraford είπε

Μήπως τελικά έχουμε μάθει εάν για μετάβαση από gas control σε benefit χρεώνουν ποινή πρόωρης απαχώρησης, δίνουν έκπτωση τα 50 ευρώ; και από πότε μετράει η 24 μήνη δέσμευση;

δεν χρεώνουν ποινή πρόωρης αποχώρησης, ναι δίνουν 50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό και μετράει απο την ημέρα υπογραφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...