Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, desiro είπε

Μολις μου ηρθε μνμ απ την eda thess να δωσω ενδειξη μετρητη γτ δεν ειχαν παρει....ηρθε κ σε κανεναν αλλο αυτο το μνμ? Ειμαι dei gas control με 0,125

έρχεται sms όταν δεν είναι δυνατή η επιτόπια καταμέτρηση

(δεν έχει σημασία ο πάροχος που είσαι)

4 λεπτά πριν, gvoi είπε

Δώσε, καλό κάνει, κακό δεν κάνει. Με μέτρο το 0,125 το νου σου

όντως καλή ευκαιρία , απλά να έχει το νου του οτι είναι κυβικά και όχι κιλοβατώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τω μεταξυ ο μετρητης μου ειναι εξω....δεν ξερω τι παιχτηκε....korakie συμφερει να δωσω παραπανω ή παρακατω λες??? Μεχρι 1/2 μου δινει περιθωριο να δωσω καταμετρηση....κατι που απ οτι καταλαβαινω ειναι οτι τουλαχιστον μεχρι 10/2 δεν παιζει να λαβω λογαριασμο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, desiro είπε

Εν τω μεταξυ ο μετρητης μου ειναι εξω....δεν ξερω τι παιχτηκε....korakie συμφερει να δωσω παραπανω ή παρακατω λες??? Μεχρι 1/2 μου δινει περιθωριο να δωσω καταμετρηση....κατι που απ οτι καταλαβαινω ειναι οτι τουλαχιστον μεχρι 10/2 δεν παιζει να λαβω λογαριασμο!!

εγώ θα έδινα παρακάτω και θα γυρνούσα σε benefit (ή άλλο πάροχο) μιας και ο άλλος μήνας θα είναι πεσμένος

αλλά

άγνωστο πότε θα βγάλει λογαριασμό , δλδ θα παίζει ρόλο για το επίδομα θέρμανσης αν βάλεις λίγα κυβικά

άγνωστο αν Μάρτιο είναι στα ύψη το TTF

και φυσικά μπορεί και να πέρασαν ή να περάσουν απο ΕΔΑ και να το στείλανε κατα λάθος

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ θα έδινα παρακάτω και θα γυρνούσα σε benefit (ή άλλο πάροχο) μιας και ο άλλος μήνας θα είναι πεσμένος

αλλά

άγνωστο πότε θα βγάλει λογαριασμό , δλδ θα παίζει ρόλο για το επίδομα θέρμανσης αν βάλεις λίγα κυβικά

άγνωστο αν Μάρτιο είναι στα ύψη το TTF

και φυσικά μπορεί και να πέρασαν ή να περάσουν απο ΕΔΑ και να το στείλανε κατα λάθος

Να πω την αληθεια το σκεφτηκα αλλα επειδη οι θερμοκρασιες ειναι νορμαλ κ εχω μικρο σπιτι καιω κατα 90% ac....γι αυτο κ αποφασισα να φαω το φετινο χειμωνα με οικονομια κ να αποφυγω την 24μηνη δεσμευση,ουτως ωστε το καλοκαιρι να αποφασισω τι με συμφερει καλυτερα!!

8 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ θα έδινα παρακάτω και θα γυρνούσα σε benefit (ή άλλο πάροχο) μιας και ο άλλος μήνας θα είναι πεσμένος

αλλά

άγνωστο πότε θα βγάλει λογαριασμό , δλδ θα παίζει ρόλο για το επίδομα θέρμανσης αν βάλεις λίγα κυβικά

άγνωστο αν Μάρτιο είναι στα ύψη το TTF

και φυσικά μπορεί και να πέρασαν ή να περάσουν απο ΕΔΑ και να το στείλανε κατα λάθος

Φυσικα αν δεν υπηρχε η ρητρα θα πηγαινα ελιν μιας κ εχω κ ελιν ρευμα.....αλλα μεχρι να βγαλω ακρη πιστευω θα πιασει καλοκαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Ειμαι στον ηρων για αεριο και ρευμα. Στο αεριο ειμαι στο double home FX E και μου ηρθε σημερα ο λογαριασμος που σας επισυναπτω. Ηθελα να ρωτησω ολοι οι παροχοι εχουν την χρεωση Δ.Α.Φ.Α.; Αξιζει να μεινω στο προγραμμα η να κανω μεταφορα αλλου; Στο ρευμα μεχρι στιγμης καλα δειχνει να πηγαινει, αλλα το αεριο δεν μου φαινεται και πολυ καλα. Ειμαι νεος εδω και θα ηθελα τα φωτα σας. 

FFCB0DD3-B0A9-4AA4-A6F7-7DD56C1A0D8F.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zakinet είπε

Παιδια καλησπερα. Ειμαι στον ηρων για αεριο και ρευμα. Στο αεριο ειμαι στο double home FX E και μου ηρθε σημερα ο λογαριασμος που σας επισυναπτω. Ηθελα να ρωτησω ολοι οι παροχοι εχουν την χρεωση Δ.Α.Φ.Α.; Αξιζει να μεινω στο προγραμμα η να κανω μεταφορα αλλου; Στο ρευμα μεχρι στιγμης καλα δειχνει να πηγαινει, αλλα το αεριο δεν μου φαινεται και πολυ καλα. Ειμαι νεος εδω και θα ηθελα τα φωτα σας. 

FFCB0DD3-B0A9-4AA4-A6F7-7DD56C1A0D8F.png

Ίδια περίπτωση με τον συμφορουμήτη το πρωί

Πληρώνεις, κάθεσαι όπως είσαι... από Φλεβάρη πέφτουν οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zakinet είπε

Ηθελα να ρωτησω ολοι οι παροχοι εχουν την χρεωση Δ.Α.Φ.Α.;

όχι φυσικά , γνωστό εδώ και χρόνο 2 χρόνια σχεδόν , απο τότε που το FX ονομαζόταν Fix

Στις 8/2/2021 στις 11:26 ΠΜ, korakios είπε

Το fix του Ηρών είναι με ρήτρα αναπροσαρμογής , μόνο Fix δεν είναι

αν σου το πλασάρανε χωρίς αναφορά για τη ρήτρα (ΔΑΦΑ)

  

Στις 22/12/2021 στις 12:37 ΜΜ, korakios είπε

ρωτάς

τι είναι η χρέωση ΔΑΦΑ?

πως ακριβώς προέκυψαν αυτά τα νούμερα στις χρεώσεις ? (αναλυτικά , βήμα βήμα για κάθε χρέωση)

γιατί δε σε ενημέρωσαν γιαυτή τη χρέωση πριν υπογράψεις ? ζητάς την τηλεφωνική ηχογράφηση της παρουσίασης του προγράμματος που σου κάνανε

αιτήσαι

την πίστωση της χρέωσης ΔΑΦΑ

το να φύγεις τώρα δεν ξέρω αν συμφέρει δες το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, zakinet είπε

Χρειαζεται να κανω αιτημα για πιστωση της Δ.Α.Φ.Α.; Θα κερδισω κατι η οχι; Οικονομικοτερα πακετα σε αλλους παροχους; Που θα βρω το excel?

Αρχικά πρέπει να στείλεις ένα mail - αμφισβήτηση (κάνοντας το κορόιδο) ότι έχεις υπογράψει σταθερή τιμή και ρωτάς τι είναι αυτό το ΔΑΦΑ. Θα σου απαντήσουν. Μετά θα απαντήσεις ότι δεν ενημερώθηκες ποτέ στο προσυμβατικό στάδιο γι'αυτό το ΔΑΦΑ. Αν η σύμβαση έγινε μέσω τηλεφώνου, κάνεις γραπτό αίτημα να σου στείλουν αντίγραφο της συνομιλίας. Μετά Συνήγορο του Καταναλωτή. Εννοείται πληρώνεις κανονικά το λογαριασμό, κι αν με κάποιο τρόπο βρεις το δίκιο σου καλώς.

Έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν

 

@Thanos (Earth -616) είχες καμιά εξέλιξη με τον Συνήγορο;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zakinet είπε

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο να παω σε αλλο παροχο πιο φθηνο; Αυτο το ΤΤφα με τρομαζει.

Το πρόγραμμα που έχεις είναι πολύ καλό και δεν υπάρχει πλέον. Επίσης, έχεις πολύ καλές χρεώσεις στο ρεύμα με το double. Το ΤΤΦα δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα που έχεις. Το πρόγραμμα που έχεις έχει γνωστό τύπο υπολογισμού με βάση το TTF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αρχικά πρέπει να στείλεις ένα mail - αμφισβήτηση (κάνοντας το κορόιδο) ότι έχεις υπογράψει σταθερή τιμή και ρωτάς τι είναι αυτό το ΔΑΦΑ. Θα σου απαντήσουν. Μετά θα απαντήσεις ότι δεν ενημερώθηκες ποτέ στο προσυμβατικό στάδιο γι'αυτό το ΔΑΦΑ. Αν η σύμβαση έγινε μέσω τηλεφώνου, κάνεις γραπτό αίτημα να σου στείλουν αντίγραφο της συνομιλίας. Μετά Συνήγορο του Καταναλωτή. Εννοείται πληρώνεις κανονικά το λογαριασμό, κι αν με κάποιο τρόπο βρεις το δίκιο σου καλώς.

Έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν

 

@Thanos (Earth -616) είχες καμιά εξέλιξη με τον Συνήγορο;

Απο συνήγορο δεν έχω λάβει ακόμα κάτι. Στο myrae δεν δέχομαι επαναλαμβανομενα την απάντηση και προσπαθώ να τους στριμωξω για την ηχογράφηση και η απάντηση που παίρνω είναι ότι δεν ηχογραφούνται ούτε οι συνεργάτες ούτε οι υπάλληλοι των καταστημάτων Ηρων (στη δική μου περίπτωση έγινε από υπάλληλο καταστήματος αλλά τηλεφωνικά ή όλη διαδικασία)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zakinet είπε

Δεν υπαρχει κατι καλυτερο να παω σε αλλο παροχο πιο φθηνο;

παλιά ναι , τώρα δες το excel (καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα πάνω)

5 λεπτά πριν, zakinet είπε

Αυτο το ΤΤφα με τρομαζει.

βάσει TTF χρεώνεσαι , το ΤΤΦα (ανακάλυψη Ηρών) είναι για το Flex

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Το πρόγραμμα που έχεις είναι πολύ καλό και δεν υπάρχει πλέον.

για σημερινά δεδομένα , τότε έπαιζε και το 0,05 της ακατανόμαστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...