Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/1/2023 στις 5:25 ΜΜ, korakios είπε

αντί για άλλο ΑΦΜ , αν προτιμάς συτό που υπήρχε και θες να πας αλλού δοκίμασε στο λινκ που έχω ποστάρει στις 10 προηγούμενες σελίδες να πάρεις βεβαίωση μη οφειλών

Βέβαια για πιο γρήγορα κατάστημα με ραντεβού , αν δε σας δώσουν πάρτε γραπτώς τους λόγους για καταγγελία στη Γενική Γραμματεία , αν δε σας δώσουν τίποτα , αστυνομία για καταγραφή του συμβάντος

έχω ζητήσει βεβαίωση μη οφειλής και αν μέχρι δευτέρα βράδυ δεν λάβω κάτι ηλεκτρονικά τότε Τρίτη πρωί πάω κατάστημα. Αυτό με την αστυνομία παίζει σοβαρά έτσι ? ρωτάω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, itmaster99 είπε

έχω ζητήσει βεβαίωση μη οφειλής και αν μέχρι δευτέρα βράδυ δεν λάβω κάτι ηλεκτρονικά τότε Τρίτη πρωί πάω κατάστημα. Αυτό με την αστυνομία παίζει σοβαρά έτσι ? ρωτάω τώρα...

ναι , σαν μάρτυρας , καλύτερα αστυνομικός απο κάποιο φίλο σου/συγγενή

8 ώρες πριν, sotiris_1988 είπε

Καλησπέρα, είμαι στη zenith gas fix με αναπροσαρμογή τιμής στα 0.0868  ανά kwh. Υπάρχει κάτι κατά την γνώμη σας πιο οικονομικό επειδή πέφτουν οι τιμές και επειδή η  zenith δεν δίνει την έκπτωση της ΔΕΠΑ. 

περίμενε 5 μέρες να κλείσει το TTF μηνός και βλέπεις το excel

για τη ΔΕΠΑ ειναι γνωστό θέμα , σε ποιο στάδιο είσαι? έστειλες email και μετά αίτημα στο myrae ή ΣτΚ ?

41 λεπτά πριν, apouxereis είπε

Γνωρίζουμε πότε ανακοινώνεται η τιμή TTF για τον επόμενο μήνα?

ήδη μπορείς να τη δεις , πας στο EEX EGIX DAY&MONTH και επιλέγεις TTF Month , διαμορφώνεται απο τις καθημερινές τιμές , οπότε σε λίγες μέρες θα έχει σχεδόν κλείσει σε μια τιμή (μέχρι στιγμής ~67)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, apouxereis είπε

Επομένως,άμεσα σε κυμαινόμενο βάση TTF όσοι έχουμε σταθερό στα 0,125...

εκτός αν έρθει πολικό ψύχος Φεβρουάριο/Μάρτιο και ξεφύγει το TTF λόγω ζήτησης ή άλλων παιχνιδιών στα 200+ 😁

edit : Φυσικά δεν επηρεάζει την τιμή Φεβρουαρίου που θα κλειδώσει , αναφέρομαι σε κατανάλωση Μαρτίου

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

ναι , σαν μάρτυρας , καλύτερα αστυνομικός απο κάποιο φίλο σου/συγγενή

περίμενε 5 μέρες να κλείσει το TTF μηνός και βλέπεις το excel

για τη ΔΕΠΑ ειναι γνωστό θέμα , σε ποιο στάδιο είσαι? έστειλες email και μετά αίτημα στο myrae ή ΣτΚ ?

ήδη μπορείς να τη δεις , πας στο EEX EGIX DAY&MONTH και επιλέγεις TTF Month , διαμορφώνεται απο τις καθημερινές τιμές , οπότε σε λίγες μέρες θα έχει σχεδόν κλείσει σε μια τιμή (μέχρι στιγμής ~67)

Μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά και μου είπαν ότι δεν λαβανε κάτι σχετικά με την έκπτωση Οκτώβριος -Δεκέμβριος. Και στη συνέχεια έκανα και αίτημα μέσω myrae. Η απάντηση τους ήταν ότι θα μου απαντήσει το αρμόδιο τμήμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sotiris_1988 είπε

Η απάντηση τους ήταν ότι θα μου απαντήσει το αρμόδιο τμήμα. 

αν πέρασαν 10 εργάσιμες κάνε απόρριψη και ενόχλησέ τους πάλι , μπανανία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει κάποιος που έκανε μετατροπή απο gascontrol σε gasbenefit της ΔΕΗ μέσω τηλεφώνου μήπως μπορεί να μου πει σε πόσες ημέρες έγινε η αλλαγή και φάνηκε στο ebill (με την προϋπόθεση ότι έστειλε την ίδια ημέρα τα έγγραφα που ζήτησε η ΔΕΗ για να προχωρήσει στην αλλαγή);

Έχει φοβηθεί το μάτι μας με την ΔΕΗ και πρέπει να παρακολουθούμε αν όλα πηγαίνουν καλά...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, korakios said:

εκτός αν έρθει πολικό ψύχος Φεβρουάριο/Μάρτιο και ξεφύγει το TTF λόγω ζήτησης ή άλλων παιχνιδιών στα 200+ 😁

edit : Φυσικά δεν επηρεάζει την τιμή Φεβρουαρίου που θα κλειδώσει , αναφέρομαι σε κατανάλωση Μαρτίου

Δύσκολος μήνας ο Μάρτιος πάντως για τη θέρμανση..... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

εκτός αν έρθει πολικό ψύχος Φεβρουάριο/Μάρτιο και ξεφύγει το TTF λόγω ζήτησης ή άλλων παιχνιδιών στα 200+ 😁

edit : Φυσικά δεν επηρεάζει την τιμή Φεβρουαρίου που θα κλειδώσει , αναφέρομαι σε κατανάλωση Μαρτίου

πάντως τα μερομήνια μιλάνε για τσουχτερό κρύο : Ο Φεβρουάριος του 2023 την πρώτη εβδομάδα θα μας φέρει βροχές στα πεδινά της χώρας και χιόνια στα ορεινά. Τσουχτερό κρύο σε όλη τη χώρα. Ο Μάρτιος του 2023 αναμένεται να ξεκινήσει με επιδείνωση του καιρού. Πτώση της θερμοκρασίας με πολλές βροχές. Θα σημειωθούν χιονοπτώσεις – χιόνια ακόμα και σε χαμηλά υψομετρικά επίπεδα της Ελλάδας.😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, apouxereis είπε

Επομένως,άμεσα σε κυμαινόμενο βάση TTF όσοι έχουμε σταθερό στα 0,125...

Και που πας? Περιμένω τιμές ΕΛΙΝ για πακέτο με ρεύμα....

Φυσικά θα πληρώσουμε και κάποιο πέναλτι όταν φύγουμε από το GasControl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Αυτή την στιγμή έχω Elin 4home small το οποίο δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο πλέον, χωρίς πάγιο και δέσμευση συμβολαίου. Αλλά μου προσθέτει +0,034 στην ΤΤF και με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς είδα ότι πληρώνω μόνο για αυτό κάνα 250€ το χρόνο extra ενώ άμα πάω στο  Elin gas on comfort ( γίνεται να πάω βασικά? επειδή είμαι στην ίδια εταιρεία αλλά με το άλλο πρόγραμμα όπως είπα ) βγαίνει το πάγιο 150€ ευρώ extra στην ουσία το χρόνο.

Να πάω άμα γίνεται σε αυτό το πρόγραμμα που ανέφερα ή αξίζει κάποιος άλλος πάροχος χωρίς δέσμευση συμβολαίου  όμως μιας και του χρόνου μετακομίζω και ποιο πακέτο του άμα μπορεί να το πει αυτό καποιος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Andreas_thess είπε

Καλησπέρα σας,

Αυτή την στιγμή έχω Elin 4home small το οποίο δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο πλέον, χωρίς πάγιο και δέσμευση συμβολαίου. Αλλά μου προσθέτει +0,034 στην ΤΤF και με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς είδα ότι πληρώνω μόνο για αυτό κάνα 250€ το χρόνο extra ενώ άμα πάω στο  Elin gas on comfort ( γίνεται να πάω βασικά? επειδή είμαι στην ίδια εταιρεία αλλά με το άλλο πρόγραμμα όπως είπα ) βγαίνει το πάγιο 150€ ευρώ extra στην ουσία το χρόνο.

Να πάω άμα γίνεται σε αυτό το πρόγραμμα που ανέφερα ή αξίζει κάποιος άλλος πάροχος χωρίς δέσμευση συμβολαίου  όμως μιας και του χρόνου μετακομίζω και ποιο πακέτο του άμα μπορεί να το πει αυτό καποιος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!😁

της Ελίν δε νομίζω να είχαν ποτέ δέσμευση , αλλά για ένα διάστημα είχαν ρήτρα πάνω στο TTF (φαντάζομαι θα το είχες προσέξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...