Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnnyman είπε

παιδιά εμείς  που είχαμε gas control 0.05 και δεν κάναμε συμβόλαιο γιατί λέει ακόμη gas control?   😆 

Πότε έληξε;

Edit: σόρρυ δεν ήμουν στην τελευταία σελίδα...

Επεξ/σία από atpanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

 

Εννοείς επόμενη καταμέτρηση 22/1/23;

Αν ναι, τότε παίζει να βρίσκεσαι στην άτυπη περίοδο επέκτασης του gas control 0.05, μέχρι να γίνει η επιτόπια καταμέτρηση και να πας στο benefit. Κάτι τέτοιο αν δε κάνω λάθος είχε γίνει παλιά στον Thresh.

Οπως το γραφω : 22/11/22 !! Και ο λογαριασμός αγνοείται !!! 

Ο προηγούμενος λογ/σμος είχε βγει μέχρι 21/9

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Οπως το γραφω : 22/11/22 !! Και ο λογαριασμός αγνοείται !!! 

Ο προηγούμενος λογ/σμος είχε βγει μέχρι 21/9

Ναι εντάξει, έγινε καταμέτρηση και αγνοείται ο λογαριασμός... φυσιολογικά πράγματα.

Άρα επόμενη προγραμματισμένη είναι τέλη Γενάρη, οπότε ίσως ισχύει αυτό που σου είπα και να είσαι απ'τους τυχερούς για τους λόγους που ανέφερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Είχα κανει το 2021 Νοέμβριο περίπου αίτηση για το DEI MyHomeGasControl.

Στο Ebill μου δειχνει οτι το εχω ακόμα, λογαριασμός τελευταίος ήρθε τον Ιούνιο ενώ Οκτώβριο ήταν η επόμενη καταμέτρηση και εχω στείλει αρχές Γενάρη τα νούμερα που μου ηρθε SMS, αλλα κανενας λογαριασμός δεν φάνηκε.

Είμαι ακόμα στο παλιό πρόγραμμα το σταθερό; Άλλαξε κάτι; Μήπως θα πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση συμβολαίου ή να παω σε άλλο πρόγραμμα; Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

Καλησπέρα. Είχα κανει το 2021 Νοέμβριο περίπου αίτηση για το DEI MyHomeGasControl.

Στο Ebill μου δειχνει οτι το εχω ακόμα, λογαριασμός τελευταίος ήρθε τον Ιούνιο ενώ Οκτώβριο ήταν η επόμενη καταμέτρηση και εχω στείλει αρχές Γενάρη τα νούμερα που μου ηρθε SMS, αλλα κανενας λογαριασμός δεν φάνηκε.

Είμαι ακόμα στο παλιό πρόγραμμα το σταθερό; Άλλαξε κάτι; Μήπως θα πρέπει να κάνω κάποια ανανέωση συμβολαίου ή να παω σε άλλο πρόγραμμα; Ευχαριστώ.

Είσαι αορίστου είτε στο control με 0.125 είτε στο benefit. Άνοιξε αίτημα στο myRAE και πάρε γραπτή απάντηση... αν είσαι αορίστου benefit τότε ΟΚ. Αν είσαι στο gas control με 0.125, τότε είτε υπογράφεις benefit και λούζεσαι άλλα 2 χρόνια δέσμευση είτε πας Ελίν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, walex είπε

Υπάρχει τρόπος στο excel να υπολογίσουμε πόσο βγαίνει με dual στην ελιν η τελική τιμή του ΦΑ?

άλλαξε το C8 κελί και βάλε αντι συν 0,0112 , συν 0,0064

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, walex είπε

Υπάρχει τρόπος στο excel να υπολογίσουμε πόσο βγαίνει με dual στην ελιν η τελική τιμή του ΦΑ?

Να υποθέσω ότι στο κελί C8 το 0,0112 το κάνουμε 0,0064?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Είσαι αορίστου είτε στο control με 0.125 είτε στο benefit. Άνοιξε αίτημα στο myRAE και πάρε γραπτή απάντηση... αν είσαι αορίστου benefit τότε ΟΚ. Αν είσαι στο gas control με 0.125, τότε είτε υπογράφεις benefit και λούζεσαι άλλα 2 χρόνια δέσμευση είτε πας Ελίν.

Το gas control με 0.125 μέχρι πότε ήταν; Και νοεμβριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2023 στις 7:47 ΠΜ, nikosbt είπε

με ρωτησε και μενα και ειπα οχι δε το θελω... και τωρα το βλεπω και γω στο αεριο τι κανουμε ?

Εμένα ούτε με ρωτήσανε αλλά ούτε και με ενημέρωσαν.

Το είδα όταν επέστρεψα σπίτι και μπήκα στο ebill.

Εχω κάνει δύο mail αλλά καμιά απάντηση πέραν του αριθμού υπόθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στη zenith gas fix με αναπροσαρμογή τιμής στα 0.0868  ανά kwh. Υπάρχει κάτι κατά την γνώμη σας πιο οικονομικό επειδή πέφτουν οι τιμές και επειδή η  zenith δεν δίνει την έκπτωση της ΔΕΠΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, teot είπε

Εμένα ούτε με ρωτήσανε αλλά ούτε και με ενημέρωσαν.

Το είδα όταν επέστρεψα σπίτι και μπήκα στο ebill.

Εχω κάνει δύο mail αλλά καμιά απάντηση πέραν του αριθμού υπόθεσης.

πρεπει να ναι προβλημα του νεου σα;ιτ..πηρα τηλ και μου παν οτι δεν εχω ενεργο τεοιο προγραμμα και εστειλα να το δουν στο mydei αυτοι πρεπει να το διορθωσουν λογικα ειναι προβλημα του νεου σαιτ

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...