Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, The_Judas είπε

τζάμπα αέριο τι άλλο θέλετε 😂

Ο μοναδικός λογαριασμός που εκδόθηκε είναι -30. Μου χρωστάνε κιόλας.

Mιλώντας τηλεφωνικά με ΔΕΗ κατά τη διάρκεια που έκανα έρευνα αγοράς (Οκτώβριο 22), λέω στον υπάλληλο "Εχω αποφασίσει να πάω σε εταιρία χωρίς δέσμευση, πχ ΗΡΩΝ" και μου απαντάει. "Καλά εκεί ούτε λογαριασμούς δεν μπορούν να βγάλουν". Πως τα φέρνει η μοίρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, johnnyman είπε

παιδιά εμείς  που είχαμε gas control 0.05 και δεν κάναμε συμβόλαιο γιατί λέει ακόμη gas control?   😆 

Οι γενικοί όροι της σύμβασης ανανεώνονται αυτόματα σε ετήσια βάση, και ισχύει το πρόγραμμα που είναι διαθέσιμο κατά τη στιγμή της ανανέωσης (χωρίς ρήτρα αποχώρησης) εν προκειμένω το gas control με 0.125.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι γενικοί όροι της σύμβασης ανανεώνονται αυτόματα σε ετήσια βάση, και ισχύει το πρόγραμμα που είναι διαθέσιμο κατά τη στιγμή της ανανέωσης (χωρίς ρήτρα αποχώρησης) εν προκειμένω το gas control με 0.125.

καλά του ξηγήθηκες , παίζει να έτρεξε να κλείσει καλοριφέρ και να πήγε να δει το μετρτή  😂

αφού δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο , λίγες πιθανότητες να βαράνε 0,125 (εννοείται δεν το αποκλείω 😁)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

αφού δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο , λίγες πιθανότητες να βαράνε 0,125 (εννοείται δεν το αποκλείω 😁)

Αν ήταν εμπορικά διαθέσιμο τη στιγμή της ανανέωσης, φυσικά και θα ισχύει για 1 χρόνο (χωρίς ρήτρα αποχώρησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Αν ήταν εμπορικά διαθέσιμο τη στιγμή της ανανέωσης, φυσικά και θα ισχύει για 1 χρόνο (χωρίς ρήτρα αποχώρησης)

α, οκ , τώρα κατάλαβα το σκεπτικό σου , σωστά , αλλά η λήξη του 0,05 δεν συμπίπτει χρονικά με το 0,125 γιαυτό και το θεωρώ σπάνιο , δλδ αν κάτσει στραβή θα είναι λόγω του συστήματος της ΔΕΗ

38 λεπτά πριν, johnnyman είπε

του Αγίου δηλαδή.....

κάπου εκεί ανήμερα 😁

πότε έληξε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

α, οκ , τώρα κατάλαβα το σκεπτικό σου , σωστά , αλλά η λήξη του 0,05 δεν συμπίπτει χρονικά με το 0,125 γιαυτό και το θεωρώ σπάνιο , δλδ αν κάτσει στραβή θα είναι λόγω του συστήματος της ΔΕΗ

Τον Οκτώβριο του 2021 δε ξεκίνησε το 0.05;

Το 0.125 δεν ήταν διαθέσιμο μέχρι Οκτώβριο - Νοέμβριο του 2022 (με τις παρατάσεις που είχε) ;

Νομίζω ότι συμπίπτουν χρονικά για 1-2 μήνες... θα πρέπει να μας δώσει ο @johnnyman την ακριβή ημερομηνία εκπροσώπησης απ'το 2021

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη χρέωση σε σχέση με το benefit που γύρισα σήμερα σε κατάστημα μου είπαν ότι θα βγει αναλογικά με τις μέρες,όταν βγει ο λογαριασμός,σε σχέση με το control...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΗ , στον λογαριασμο μου γραφει αυτό για το gas control 0.05:

" Η Σύμβαση λήγει 29/12/2022 " εκτοτε δεν εχω κανει απολυτως τιποτα σαν κινηση . το παρατησα στην τυχη του (και στην δική μου)

παιζω ζάρια , μπαρμπούτι , θανάση , 21 και βλεπουμε !!! 

Επόμενη καταμέτρηση 22/11/2022 .... και ειμαστε ακομα ζωντανοί ! 

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ΔΕΗ , στον λογαριασμο μου γραφει αυτό για το gas control 0.05:

" Η Σύμβαση λήγει 29/12/2022 " εκτοτε δεν εχω κανει απολυτως τιποτα σαν κινηση . το παρατησα στην τυχη του (και στην δική μου)

παιζω ζάρια , μπαρμπούτι , θανάση , 21 και βλεπουμε !!! 

Επόμενη καταμέτρηση 22/11/2022 .... και ειμαστε ακομα ζωντανοί ! 

Εσύ κανονικά αυτή τη στιγμή είσαι σε αορίστου benefit. Στο ebill τι γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panoss1 είπε

Για τη χρέωση σε σχέση με το benefit που γύρισα σήμερα σε κατάστημα μου είπαν ότι θα βγει αναλογικά με τις μέρες,όταν βγει ο λογαριασμός,σε σχέση με το control...

και εγώ αυτό πιστεύω, άλλωστε κατά την αλλαγή δεν μου ζήτησαν φωτο ή την ένδειξη του μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εσύ κανονικά αυτή τη στιγμή είσαι σε αορίστου benefit. Στο ebill τι γράφει;

Προιόν myHomeGasControl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Προιόν myHomeGasControl 

 

9 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε



Επόμενη καταμέτρηση 22/11/2022 .... και ειμαστε ακομα ζωντανοί ! 

Εννοείς επόμενη καταμέτρηση 22/1/23;

Αν ναι, τότε παίζει να βρίσκεσαι στην άτυπη περίοδο επέκτασης του gas control 0.05, μέχρι να γίνει η επιτόπια καταμέτρηση και να πας στο benefit. Κάτι τέτοιο αν δε κάνω λάθος είχε γίνει παλιά στον Thresh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να μη δίνετε σημασία στο τι γράφει το ebill , ακόμα και στο ρεύμα κατα καιρούς γράφουν ότι να´ναι , πόσο μάλλον στο αέριο που είναι υπο διάλυση

Για όσους θέλουν να το επιβεβαιώσουν , απο τη στιγμή που η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι ο καθένας να λέει τα δικά του , στα email δεν απαντάνε , πιστεύω η καλύτερη λύση είναι να πάτε κατάστημα κατόπιν ραντεβού και πάρτε γραπτώς το πρόγραμμα που είστε και την τιμολόγησή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...