Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/1/2023 στις 3:22 ΜΜ, panoss1 είπε

Πήρα και την Ελίν για το duall και μου είπαν ότι έρχεται γύρω στα 0,12 το αέριο τελική...

Μαζί με το ρεύμα, σε ποιό πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, doll είπε

Μαζί με το ρεύμα, σε ποιό πρόγραμμα?

Gas on home (περίπου 0.07 θα έχει το Φλεβάρη, μπορεί και παρακάτω). Σ'αυτό το πρόγραμμα έχεις έκπτωση 0.006 στη τιμή προμήθειας αν το συνδυάσεις με ρεύμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανείς που να έχει πάρει λογαριασμό από το gas control να μας πει; μάλλον όχι!

Κανονικά δεν υπάρχει εξαίρεση από τις επιδοτήσεις... αλλά δεν το έχουμε δει στην πράξη, εγώ περιμένω λογαριασμό από τον Μάρτιο του 22!

Εχω την εντύπωση ότι e-mail και να στείλουμε τώρα στην ΔΕΗ δεν έχει νόημα, το πρόβλημα είναι γενικό και έχουν γίνει άπειρες καταγγελίες. Απλά αναμένουμε να φτιάξει η ΔΕΗ το σύστημά της.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Tελικά στο gas control δεν θα υπάρξει επιδότηση ?

Οι ανακοινώσεις του υπουργείου λένε ότι οι επιδοτήσεις της δεπα είναι οριζόντιες και το site της ΔΕΗ ότι επιδοτούνται όλα τα προγραμματα απτην δεπα.

Στο τηλέφωνο μπορεί να πάρεις αλλη απάντηση, όπως επίσης και στο λογαριασμό εξαρτάται τι έχει περάσει στο σύστημα αυτός που έκανε τη μηχανογράφηση.

Οταν με το καλό βγούνε λογαριασμοί,.θα κάνουμε αμφισβήτηση αν δε μπει η επιδότηση. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Υπάρχει κανείς που να έχει πάρει λογαριασμό από το gas control να μας πει; μάλλον όχι!

Κανονικά δεν υπάρχει εξαίρεση από τις επιδοτήσεις... αλλά δεν το έχουμε δει στην πράξη, εγώ περιμένω λογαριασμό από τον Μάρτιο του 22!

Εχω την εντύπωση ότι e-mail και να στείλουμε τώρα στην ΔΕΗ δεν έχει νόημα, το πρόβλημα είναι γενικό και έχουν γίνει άπειρες καταγγελίες. Απλά αναμένουμε να φτιάξει η ΔΕΗ το σύστημά της.

καλά σοβαρά τώρα;! Από τον ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 22;

Ε γράψτε ρε παιδιά στο εξελ ότι η ΔΕΗ δε στέλνει ποτέ λογαριασμό να ξέρουμε τί να (μην) περιμένουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, janus5555 είπε

καλά σοβαρά τώρα;! Από τον ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 22;

Ε γράψτε ρε παιδιά στο εξελ ότι η ΔΕΗ δε στέλνει ποτέ λογαριασμό να ξέρουμε τί να (μην) περιμένουμε..

τζάμπα αέριο τι άλλο θέλετε 😂

Ο μοναδικός λογαριασμός που εκδόθηκε είναι -30. Μου χρωστάνε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ekrepali είπε

Γύρω στα 700 ευρώ είναι να πληρώσεις μέχρι στιγμής (μείον τις επιδοτήσεις αν μπουν σωστά και δε τρέχουμε με αμφισβητήσεις). Aν δεν έχεις κρατήσει λεφτά στην άκρη, πρόσεχε μη ξεφύγεις η κατάσταση. Κι εννοείται το Φλεβάρη αλλαγή σε κυμαινόμενο και κάνουμε το σταυρό μας.

 

πως έβγαλες 700 ευρώ για 400 kwh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 συμβολαια GasControl που ειχα και εληξαν 23/12 και 18/01 αντιστοιχα, στο ebill μου εχει ακομα σαν προγραμμα το GasControl. Δεν θα πρεπε να λεει Benefit μιας και οταν ληγουν περναω αυτοματα στο Benefit? Αραγε με τι χρεωνομαι τωρα με τιμες GasControl 0,05 ή Benefit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, walex είπε

πως έβγαλες 700 ευρώ για 400 kwh?

400 κυβικά

Μόλις τώρα, marmagia είπε

400 κυβικά όχι kWh 

στο δευτερόλεπτο 😁

1 ώρα πριν, janus5555 είπε

καλά σοβαρά τώρα;! Από τον ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 22;

Ε γράψτε ρε παιδιά στο εξελ ότι η ΔΕΗ δε στέλνει ποτέ λογαριασμό να ξέρουμε τί να (μην) περιμένουμε..

γράφει

26 λεπτά πριν, spocky είπε

Σε 2 συμβολαια GasControl που ειχα και εληξαν 23/12 και 18/01 αντιστοιχα, στο ebill μου εχει ακομα σαν προγραμμα το GasControl. Δεν θα πρεπε να λεει Benefit μιας και οταν ληγουν περναω αυτοματα στο Benefit? Αραγε με τι χρεωνομαι τωρα με τιμες GasControl 0,05 ή Benefit?

με πιθανότητες δίνω πρόβλεψη  0,05 , benefit , 0,125

8 ώρες πριν, Fayntan είπε

Καλησπέρα έχω από πέρυσι  το πρόγραμμα FX της Ήρων στο αέριο.Τώρα υπάρχει μόνο το flex.Ποιες είναι οι διάφορες και αξίζει να αλλάξω πρόγραμμα α τώρα μέσα στον χειμώνα 

άγνωστες οι διαφορές μέχρι να δημοσιεύσει τιμές του flex ο Ηρών για Ιανουάριο

υπάρχουν και χειρότερα , πχ elpedison , w&v έχουν ξεμείνει στο Νοέμβριο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

με πιθανότητες δίνω πρόβλεψη  0,05 , benefit , 0,125

Ναι αλλα δεν εβαλες τις αποδοσεις 😋

Μπαινει μεσα και η πιθανοτητα δλδ για GasControl 0,125? Θα μου πεις ΔΕΗ ειναι αυτη γιατι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, janus5555 said:

καλά σοβαρά τώρα;! Από τον ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 22;

Ε γράψτε ρε παιδιά στο εξελ ότι η ΔΕΗ δε στέλνει ποτέ λογαριασμό να ξέρουμε τί να (μην) περιμένουμε..

Όχι μόνο αυτό το τοπικ εδώ δεν ασχολείται κυριολεκτικά με τίποτα άλλο από τα κακώς κείμενα της ΔΕΗ αλλά υπάρχει και φαρδιά πλατιά αυτή η σημείωση στο εξελ όπως υπήρχε και η τιμουλα εξ αρχής όταν ακόμα υπήρχε το gas control κρίμα είμαι να ψάχνω αντίγραφο του εξελ της εποχής εκείνης 😅

013825D6-5086-4661-99E1-CDB3D4B7E617.png

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...