Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, tempo είπε

δεν ξέρω πραγματικά πως να προχωρήσω....την πιθανότητα να πάμε σε elin ή nrg (που δεν έχουν χρονική δέσμευση και λογικές τιμές) χωρίς λογαριασμό απο την ΔΕΗ την ξεχνάμε;

Θα μας δεχθούν χωρίς τελευταίο λογαριασμό (που δεν ξέρουμε πότε θα βγεί) απο την ΔΕΗ;

 

Κατ ελαχιστο θελεις βεβαιωση εκπροσωπισης απο τη δεη, που αναγραφει ονομα, αφμ, ηκασπ κλπ. Και δεν ειναι βεβαιο οτι θα το δεχτουν (το σκριπτ των περισσοτερων παροχων γραφει λογαριασμο και οι της εξυπηρετησης δεν ειναι παντα ευελικτοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα αίτημα σε ΔΕΗ για μεταφορά από control σε benefit και ζήτησε όλα τα χαρτιά κανονικά από εφορία, συν φωτογραφίες από ρολοι σαν να κάνεις συμβαση από την αρχή. Σε άλλους ζήτησε μόνο μια υπεύθυνη δήλωση. Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται με αυτούς. Λες και ο κάθε υπάλληλος έχει τη δικιά του πολιτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gkaram είπε

Μόλις έκανα αίτημα σε ΔΕΗ για μεταφορά από control σε benefit και ζήτησε όλα τα χαρτιά κανονικά από εφορία, συν φωτογραφίες από ρολοι σαν να κάνεις συμβαση από την αρχή. Σε άλλους ζήτησε μόνο μια υπεύθυνη δήλωση. Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται με αυτούς. Λες και ο κάθε υπάλληλος έχει τη δικιά του πολιτική.

γιατί έκανες μεταφορά απο control σε benefit?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, gkaram είπε

Μόλις έκανα αίτημα σε ΔΕΗ για μεταφορά από control σε benefit και ζήτησε όλα τα χαρτιά κανονικά από εφορία, συν φωτογραφίες από ρολοι σαν να κάνεις συμβαση από την αρχή. Σε άλλους ζήτησε μόνο μια υπεύθυνη δήλωση. Δεν ξέρω πραγματικά τι γίνεται με αυτούς. Λες και ο κάθε υπάλληλος έχει τη δικιά του πολιτική.

Είχε κάποια ρήτρα αποχώρησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, zeg είπε

Είχε κάποια ρήτρα αποχώρησης;

Όχι δεν έχει.

57 λεπτά πριν, walex είπε

γιατί έκανες μεταφορά απο control σε benefit?

Βλέπω ότι πέφτει η τιμή και στο 0.125 δεν αξίζει πια. Όχι ότι άξιζε ποτε το 0.125

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkaram είπε

Όχι δεν έχει.

Βλέπω ότι πέφτει η τιμή και στο 0.125 δεν αξίζει πια. Όχι ότι άξιζε ποτε το 0.125

Αφού το benefit είναι στα 0,127, γιατί δεν αξίζει το control στα 0,125?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkaram είπε

Όχι δεν έχει.

Βλέπω ότι πέφτει η τιμή και στο 0.125 δεν αξίζει πια. Όχι ότι άξιζε ποτε το 0.125

Εκανα και εγώ το ιδιο σημερα σε καταστημα με ταυτοτητα μονο, και δηλωση ΑΦΜ. Ειχα παρει πριν τηλεφωνο στο 8009001000 και ρωτησα για πιθανη ρητρα αποχωρησης απο contol σε benefit και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει. Μου ειπε αυτο το μηνα το control που ειχα βγαινει ιδια τελική τιμή με το benefit. Μου προτεινε!!! να μεινω εως τελος του μηνα στο υπαρχων προγραμμα για να ανακοινωθουν οι τιμες ttf Φεβρουαριου και αν δω πως συμφερει, αλλαζω. Ειπα να το αφησω ετσι αλλα μετανιωσα και πηγα σε καταστημα. Αφου ρωτησα πρωτα για πιθανη ενεργοποιηση ρητρας λογω αλλαγης προγραμματος πριν την ληξη του, η υπαλληλος ηταν κατηγορηματική πως δεν υπαρχει. Προχωραμε την διαδικασια  και σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει.  Οταν παω να φυγω απο διπλανο γραφειο αλλη υπαλληλος λεει στη κυρια που με εξυπηρετησε αν με ενημερωσε πως  πιθανον να πληρωσω ρητρα. Μα αφου αυτη την ενημερωση ειχαμε της λεει πως δεν υπαρχει ρητρα. Προσπαθουσαν να επικοινωνησουν με τα κεντρικά γραφεια στη Λαρισα γιατι εκει λεει πανε οι αιτησεις, αλλα δεν κατεστη δυνατο. Εν τελη με επικοινωνια που ειχαν με αλλον ανωτερο ειπαν πως κατα 99 τις εκατο δεν υπαρχει ρητρα.  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ- ΑΣΧΕΤΟΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Εκανα και εγώ το ιδιο σημερα σε καταστημα με ταυτοτητα μονο, και δηλωση ΑΦΜ. Ειχα παρει πριν τηλεφωνο στο 8009001000 και ρωτησα για πιθανη ρητρα αποχωρησης απο contol σε benefit και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει. Μου ειπε αυτο το μηνα το control που ειχα βγαινει ιδια τελική τιμή με το benefit. Μου προτεινε!!! να μεινω εως τελος του μηνα στο υπαρχων προγραμμα για να ανακοινωθουν οι τιμες ttf Φεβρουαριου και αν δω πως συμφερει, αλλαζω. Ειπα να το αφησω ετσι αλλα μετανιωσα και πηγα σε καταστημα.

πάντως σύμφωνα με αυτά που γράφεις φαίνεται ότι η αλλαγή του προγράμματος (και η τιμολόγηση) είναι άμεση. Είναι και αυτό μια απάντηση στο ερώτημα που μας απασχολεί σχετικά με τον πόσο χρόνο χρειάζεται για αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 ώρα πριν, tsigpan είπε

Εν τελη με επικοινωνια που ειχαν με αλλον ανωτερο ειπαν πως κατα 99 τις εκατο δεν υπαρχει ρητρα.  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ- ΑΣΧΕΤΟΙ...

μα γιατί το λες ? σε δίπλα φόρουμ μέσω pm που τα λέγαμε ανέφερε οτι δε δίναν βεβαιώσεις γιατί δεν είναι πελάτης 🤪 (υπέγραψε Σεπτέμβρη περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

μα γιατί το λες ? σε δίπλα φόρουμ μέσω pm που τα λέγαμε ανέφερε οτι δε δίναν βεβαιώσεις γιατί δεν είναι πελάτης 🤪 (υπέγραψε Σεπτέμβρη περίπου)

εγω μολις γυρισα απο καταστημα μαρουσι σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει δεν εχει ρητρα αλλαγης προγραμματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tempo είπε

πάντως σύμφωνα με αυτά που γράφεις φαίνεται ότι η αλλαγή του προγράμματος (και η τιμολόγηση) είναι άμεση. Είναι και αυτό μια απάντηση στο ερώτημα που μας απασχολεί σχετικά με τον πόσο χρόνο χρειάζεται για αλλαγή.

Όταν διαπιστώσω την αλλαγή στο e-bill θα ειδοποιήσω στο φόρουμ.

Κατι άλλο που ρώτησα και ξέχασα να το γράψω είναι  για την μη έκδοση λογαριασμών, το πρόβλημα είναι όπως μου είπαν πως για κάποιο λόγο το σύστημά τους δεν λάμβανε τις μετρήσεις που έστελνε η ΕΔΑ και θα λυθεί άμεσα (λέμε τώρα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...