Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έρχεται όμως αντίγραφο από αυτό που απέστειλες;

όχι , αλλά ούτε παλιά έπαιρνα δλδ λέει

Αναφορά σε κείμενο

 

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία.
Επιβεβαιώνουμε πως λάβαμε το αίτημά σας με κωδικό #ΧΧΧΧΧ-ΧΧΧΧΧΧΧ και σύντομα θα σας ενημερώσουμε για τη διευθέτησή του.

Με εκτίμηση,
Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ

 

η πλάκα είναι οτι έρχεται απο το [email protected] και όχι απο το gas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, korakios είπε

και μετά απο μήνες θα πει ο IT , λες να φταίει αυτό ? 🤪

πάντως έστειλα και εκεί πριν λίγο  ([email protected])  ,  δεν ήρθε ticket όπως παλιά ,

είδα στα παλιά email οτι πάντα ήταν απο [email protected] για αιτήματα που αφορούσαν , μάντεψε , για έκδοση λογαριασμού όταν πρωτοέκανα τη σύνδεση 😂

λες να μην ισχύει το "gas" καθόλου ? ζαβλακώθηκα

Δυο mail που έστειλα στο [email protected] δεν πήρα καμία απάντηση και φυσικά ούτε αριθμό

Στο [email protected] ήρθε  αυτόματη απάντηση με αριθμό υπόθεσης  και αρχικά και όταν τους έκανα υπενθύμιση (ο ίδιος αριθμός)  αλλά από εκεί και πέρα καμιά ενημέρωση η επίλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, korakios είπε

δίπλα είχε αναφερθεί και το ξέχασα , για επικοινωνία (αν απαντήσουν φυσικά)

https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/logariasmoi-xreoseis-fysiko-aerio/

πατάτε το "Χρειάζεστε Βοήθεια?" επιλέγετε "Φυσικό Αέριο" και επιλέγετε αίτημα

Πχ έκανα αίτημα για "βεβαίωση μη οφειλών" και ήρθε ticket όπως παλιά

Αν απαντήσουν άμεσα θα ανοίξω και για "Θέματα ενημέρωσης Οφειλών"

Αν δεν απαντάνε , τα κλασσικά όπως πριν

@ekrepali

.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες σε κατάστημα της ΔΕΗ και άλλαξα τη σύνδεση του πατέρα μου (0,125) σε gas benefit. Χωρίς ρήτρα και χωρίς τα 50

Μόνο με το ΑΦΜ και την ταυτότητα. Η δέσμευση είναι για 24 μήνες και ξεκινάει απο χθες.

Δεν πήρανε την ένδειξη του μετρητή και τους ρώτησα πως θα χρεωθώ και απο πότε. Μου είπανε πως θα σπάσει η κατανάλωση αναλογικά.

Μικρές καταναλώσεις έχουμε οπότε ας φύγει ο χειμώνας και το καλοκαίρι και απο Σεπτέμβριο μπορεί να το σπάσω.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Και εγώ είμαι σε gas control με 0.125. Θα ήθελα τα φώτα σας, σε περίπτωση που το αλλάξω σε gas benefit, η τιμολόγηση θα αλλάξει αμέσως; Αν το γνωρίζει κάποιος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skantsos είπε

 

Δεν πήρανε την ένδειξη του μετρητή και τους ρώτησα πως θα χρεωθώ και απο πότε. Μου είπανε πως θα σπάσει η κατανάλωση αναλογικά.

 

Η σύμβαση λέει ότι σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος, η αλλαγή μπαίνει σε ισχύ στην επόμενη προγραμματισμένη καταμέτρηση. Όταν είναι ίδιο το πρόγραμμα (control σε άλλο control ή benefit σε άλλο benefit) τότε πάει αναλογικά. Θα το δούμε στη πράξη, ο κάθε υπάλληλος λέει το μακρύ του και το κοντό του. Εάν πάντως χρεωθεί το Φλεβάρη με control τότε θα είναι τεράστια η διαφορά με το κυμαινόμενο που πέφτει συνεχώς. Σήμερα το TTF (front Φλεβάρη) έχει πέσει στο 55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η σύμβαση λέει ότι σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος, η αλλαγή μπαίνει σε ισχύ στην επόμενη προγραμματισμένη καταμέτρηση. Όταν είναι ίδιο το πρόγραμμα (control σε άλλο control ή benefit σε άλλο benefit) τότε πάει αναλογικά. Θα το δούμε στη πράξη, ο κάθε υπάλληλος λέει το μακρύ του και το κοντό του. Εάν πάντως χρεωθεί το Φλεβάρη με control τότε θα είναι τεράστια η διαφορά με το κυμαινόμενο που πέφτει συνεχώς. Σήμερα το TTF (front Φλεβάρη) έχει πέσει στο 55.

Ναι θα φανεί στον λογαριασμό που θα βγεί (κατα τον Αύγουστο)🤣

Πάντως στο mydei app απο gas control δείχνει σήμερα gasbenefit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2023 στις 12:38 ΜΜ, ekrepali είπε

Πάτα κόκκινο, γράψε ότι δε σε καλύπτει η απάντηση κι ότι περιμένεις να σου απαντήσουν με σαφήνεια πότε θα εκδωθεί o λογαριασμός

2η απάντηση της ΔΕΗ μετά την απόρριψη της πρώτης χάχα 

ότι να ναι πραγματικά. 

SmartSelect_20230117_144153_WPS Office.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα και εγω μεσω της φορμας της ΔΕΗ για τον λογαριασμο αεριου που δεν εχουν εκδοση απο τον Νοεμβριου,μου εστειλαν και εμενα οτι λογο αναβαθμισεις του συστηματος καθυστερησαν οι εκδοσεις λογαριασμων.

Τους εγραψα οτι δεν με καλυπτει αυτη η απαντηση και αναμενω συντομα την εκδοση του λογαριασμου αεριου του Νοεμβριου.

Δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

2η απάντηση της ΔΕΗ μετά την απόρριψη της πρώτης χάχα 

ότι να ναι πραγματικά. 

SmartSelect_20230117_144153_WPS Office.jpg

Οποτε λογικα αυτη την απαντησει θα στειλουν και σε μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην οικοδομή που μένει φίλος , έχουν κοινόχρηστό λέβητα αερίου. Για κακή τους τύχη πηγαν πέρσι στη ΔΕΗ. Όπως είναι "λογικό", λογαριασμό δεν έχουν πάρει, ένας ενοικιαστής τέλος της βδομάδας φεύγει και δεν έχουν ιδέα τι θα γίνει και πως θα πληρωθούν στο τέλος οι λογαριασμοί.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...