Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τσεκαρε τις προηγούμενες σελίδες η κάνε αναζήτηση 'ΥΠΕΝ'

Edit. Βασικά κοίτα πάνω πάνω σε αυτή τη σελιδα

 

το βρήκα φίλε μου.

ευχαριστώ. 

το αίτημα στην Rae δεν το κλείνω έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, johnnyman είπε

 

το αίτημα στην Rae δεν το κλείνω έτσι?

Πάτα κόκκινο, γράψε ότι δε σε καλύπτει η απάντηση κι ότι περιμένεις να σου απαντήσουν με σαφήνεια πότε θα εκδωθεί λογαριασμός.

18 λεπτά πριν, doll είπε

Το πρόγραμμα της Ελιν είναι κυμαινόμενο? Αν ναι πως ξέρεις το φλεβάρη τι ttf θα έχει? Σήμερα τι τιμή έχεις υπολογίσει μαζί με την εκπτωση συνδιασμού με ρεύμα?

To GasControl 0.125 (αυτό έχω) το κρατάω προς ώρα.

Φαίνεται κατά πού πάει η δουλειά... το κυμαινόμενο τον Φλεβάρη μάλλον θα είναι στη μισή τιμή του Gas Control

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πάτα κόκκινο, γράψε ότι δε σε καλύπτει η απάντηση κι ότι περιμένεις να σου απαντήσουν με σαφήνεια πότε θα εκδωθεί λογαριασμός.

 

μου απαντησε και η edathess.

μου εστειλε τις μετρησεις.

Θα τους τις στειλω στην απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnnyman είπε

μου απαντησε και η edathess.

μου εστειλε τις μετρησεις.

Θα τους τις στειλω στην απαντηση!

Δε θα αλλάξει κάτι φίλος. Η ΕΔΑ λίγες μέρες μετά τη μέτρηση στέλνει τις μετρήσεις στον διαχειριστή της κάθε παροχής. 

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι να εκδοθεί ,  με τιμή 0.05 δεν κουνιεμαι μέχρι να λήξει η σύμβαση ,  ούτως ή άλλως οι καταχωρήσεις για το επίδομα θέρμανσης είναι μέχρι τέλη Απριλίου. 

 

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ekrepali είπε

 

Φαίνεται κατά πού πάει η δουλειά... το κυμαινόμενο τον Φλεβάρη μάλλον θα είναι στη μισή τιμή του Gas Control

Εκτός αυτού το πράγμα με τη δεη γίνεται "δύσκολο" και αφενός θα έχουμε αρκετά να κάνουμε για να ξεμπερδέψουμε μαζί τους αφετέρου δεν είμαι διατεθειμένος να επιστρέψω ούτε την προκαταβολή ούτε να χάσω ότι υπόλοιπο από επίδομα θέρμανσης. Άρα:  Εφόσον λογαριασμοί δεη γιόκ και άγνωστο πότε >> πάμε κάπου αορίστου για να προλάβουμε να έχουμε κάποιο λογαριασμό να ανεβάσουμε για το επίδομα. Άλλωστε στη δεη είμαι στο 0,125 .........με 0,05 ναι ούτε εγώ θα κουνιόμουν

Επεξ/σία από itmaster99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Εκτός αυτού το πράγμα με τη δεη γίνεται "δύσκολο" και αφενός θα έχουμε αρκετά να κάνουμε για να ξεμπερδέψουμε μαζί τους αφετέρου δεν είμαι διατεθειμένος να επιστρέψω ούτε την προκαταβολή ούτε να χάσω ότι υπόλοιπο από επίδομα θέρμανσης. Άρα:  Εφόσον λογαριασμοί δεη γιόκ και άγνωστο πότε >> πάμε κάπου αορίστου για να προλάβουμε να έχουμε κάποιο λογαριασμό να ανεβάσουμε για το επίδομα. Άλλωστε στη δεη είμαι στο 0,125 .........με 0,05 ναι ούτε εγώ θα κουνιόμουν

Ακόμα και στο 0.12 που είσαι αν συμπεριλάβεις και τις εκπτώσεις ΔΕΠΑ που θα μπουν για όλους αυτούς τους μήνες όταν εκδώσει λογαριασμό, αξίζει να περιμένεις λίγο ακόμα. 

Εγώ που πήρα όλη τη περσινή επιδότηση ως προκαταβολή φέτος , δεν υπάρχει περίπτωση να την φτάσω με τιμή 0.05. 

Βλέπω να μου ζητάνε λεφτά πίσω 😂😂

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosmasgr είπε

Ακόμα και στο 0.12 που είσαι αν συμπεριλάβεις και τις εκπτώσεις ΔΕΠΑ που θα μπουν για όλους αυτούς τους μήνες όταν εκδώσει λογαριασμό, αξίζει να περιμένεις λίγο ακόμα 

1) Δεν αξίζει να πληρώνει 0.06 παραπάνω για τον Φλεβάρη, και μάλλον οι επόμενοι μήνες θα κυμανθούν σε χαμηλότερα απίπεδα από 0.12

2) Επιδοτήσεις δε πρόκειται να ξαναδώσει η ΔΕΠΑ με τις τιμές να έχουν πέσει τόσο πολύ.

3) Όσο για τις παλιές επιδοτήσεις ΔΕΠΑ μπορεί να αφορούν μόνο κυμαινόμενα και να έχει κάνει λάθος η ΔΕΗ στο site λέγοντας πως ισχύει σε όλα τα τιμολόγια, οπότε θα τρέχουμε για αμφισβητήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

1) Δεν αξίζει να πληρώνει 0.06 παραπάνω για τον Φλεβάρη, και μάλλον οι επόμενοι μήνες θα κυμανθούν σε χαμηλότερα απίπεδα από 0.12

2) Επιδοτήσεις δε πρόκειται να ξαναδώσει η ΔΕΠΑ με τις τιμές να έχουν πέσει τόσο πολύ.

3) Όσο για τις παλιές επιδοτήσεις ΔΕΠΑ μπορεί να αφορούν μόνο κυμαινόμενα και να έχει κάνει λάθος η ΔΕΗ στο site λέγοντας πως ισχύει σε όλα τα τιμολόγια, οπότε θα τρέχουμε για αμφισβητήσεις.

Οι επιδοτήσεις είναι οριζόντιες σε όλα τα συμβόλαια σταθερά ή κυμαινόμενα.

Μέχρι τον Μάϊο πιστώνονταν κανονικά και στα σταθερά. Βέβαια δε το αποκλείω να γίνει αυτό που λες και να τρέχουμε με αμφισβητήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, berk4 είπε

Έχει πάρει κάποιος απάντηση από ΔΕΗ για το αν μπορεί να γίνει μετάβαση από το Gas Control στο Benefit χωρίς πληρωμή κάποιας ρήτρας; 

θα παω την αλλη δευτερα για αλλαγη και θα σου πω..

εχω gascontrol στη δεη για να κανω μεταβαση στο bennefit τι χαρτια χρειαζετε αν παω σε καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, berk4 είπε

Έχει πάρει κάποιος απάντηση από ΔΕΗ για το αν μπορεί να γίνει μετάβαση από το Gas Control στο Benefit χωρίς πληρωμή κάποιας ρήτρας; 

Ρώτησα μόλις τηλεφωνικά, γίνεται η αλλαγή χωρίς ρήτρα αποχώρησης.Η αλλαγή γίνεται και απ' το τηλέφωνο και από κατάστημα.

 

Πήρα και την Ελίν για το duall και μου είπαν ότι έρχεται γύρω στα 0,12 το αέριο τελική...

Επεξ/σία από panoss1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 minutes ago, nikosbt said:

θα παω την αλλη δευτερα για αλλαγη και θα σου πω..

εχω gascontrol στη δεη για να κανω μεταβαση στο bennefit τι χαρτια χρειαζετε αν παω σε καταστημα?

Γίνεται. Το έκανα εγώ. Από τηλεφωνο θέλαν τα χαρτιά είτε με κούριερ είτε ηλεκτρονικά, όποτε πήρα τον πάκο και πηγα στο κατάστημα. Γνωστοποίηση ΑΦΜ Ε9 λογαριασμό δεν πηγα δεν έχω ακόμα και καλού κακού βγάλε μια φωτό τον μετρητή και φωτοτυπία ταυτότητας 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, marmagia είπε

Γίνεται. Το έκανα εγώ 

μας εξηγείς λίγο την διαδικασία;

Επίσης μήπως γνωρίζεις, το 24μηνο δέσμευσης αρχίζει απο την στιγμή της αλλαγής ή μετράει κανονικά και ο χρόνος που έχεις ήδη στο gascontrol;

...και κάτι ακόμη, το 50ρικο το παίρνουμε εμείς που θα πάμε απο gascontrol σε benefit;

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...