Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπίσης αυτό εδώ δε ξέρω πώς ερμηνεύεται και τι εντολή έχουν δώσει στη μηχανογράφηση. Παράδειγμα εγώ που ήμουν πελάτης ΗΡΩΝ και δεν έχω πάρει 50άρικο... αν επιστρέψω θα δικαιούμαι το 50άρικο; Ή θα πούνε ότι ο συνδυασμός ΗΚΑΣΠ/ΑΦΜ δεν είναι νέος & μοναδικός; Σε κάθε περίπτωση δε πρόκειται να το διαπιστώσω προσεχώς, καθώς θα πάω Ελίν.

Spoiler

444.jpg.71b12c3330dd815f0fa158d955e8a955.jpg

...

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eπίσης αυτό εδώ δε ξέρω πώς ερμηνεύεται και τι εντολή έχουν δώσει στη μηχανογράφηση. Παράδειγμα εγώ που ήμουν πελάτης ΗΡΩΝ και δεν έχω πάρει 50άρικο... αν επιστρέψω θα δικαιούμαι το 50άρικο; Ή θα πούνε ότι ο συνδυασμός ΗΚΑΣΠ/ΑΦΜ δεν είναι νέος & μοναδικός; Σε κάθε περίπτωση δε πρόκειται να το διαπιστώσω προσεχώς, καθώς θα πάω Ελίν.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

444.jpg.71b12c3330dd815f0fa158d955e8a955.jpg

...

 

Αυτό είναι γνωστό. Και στο ρεύμα και στο αέριο το 50άρικο το παίρνεις μια φορά ανά αφμ και παροχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eπίσης αυτό εδώ δε ξέρω πώς ερμηνεύεται και τι εντολή έχουν δώσει στη μηχανογράφηση. Παράδειγμα εγώ που ήμουν πελάτης ΗΡΩΝ και δεν έχω πάρει 50άρικο... αν επιστρέψω θα δικαιούμαι το 50άρικο; Ή θα πούνε ότι ο συνδυασμός ΗΚΑΣΠ/ΑΦΜ δεν είναι νέος & μοναδικός; Σε κάθε περίπτωση δε πρόκειται να το διαπιστώσω προσεχώς, καθώς θα πάω Ελίν.

  Απόκρυψη περιεχομένων

444.jpg.71b12c3330dd815f0fa158d955e8a955.jpg

...

 

πιστεύω αν είσαι για πρώτη φορά στο flex το παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Να το κρατήσουμε στο wayback machine αυτό.

  

Στις 6/12/2022 στις 3:53 ΜΜ, korakios είπε

δοκίμασα να το αποθηκεύσω στο wayback machine αλλά δεν κρατά τα επίμαχα σημεία

δε δοκίμασα με screenshot λειτουργία , αλλά πιστεύω θα δείχνει μόνο τους τίτλους (ερωτήματα) χωρίς να είναι αναπτυγμένο

34 λεπτά πριν, NickTheMeat είπε

μάλλον e contract..

20230112_160102.jpg

κομπλέ είσαι , καλή επιτυχία με τις τιμές Ιαν και επόμενες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ αποφάσισα να προχωρήσω το συντομότερο με μεταφορά από το gas control στο gas benefit με τα γνωστά πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα.

Γνωρίζω ότι η ΔΕΗ απογοήτευσε με τα θέματα των λογαριασμών αλλά φέρθηκε έντιμα στην τήρηση των συμβολαίων με την σταθερή τιμή και στην συμπερίληψη όλων των κρατικών επιδοτήσεων.

Οι εναλλακτικοί με φοβίζουν με τις μονομερείς αλλαγές όρων όταν δεν έχουν αρκετό κέρδος και τα "τυχαία λάθη" στις τιμές KWh που πρέπει να κυνηγάς. 

Αν κάνω υπομονή μέχρι να λήξει το συμβόλαιο μου τον Αύγουστο, εκτιμώ ότι τα διαθέσιμα προγράμματα θα είναι με χειρότερους όρους εκείνη την περίοδο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Παιδιά εγώ αποφάσισα να προχωρήσω το συντομότερο με μεταφορά από το gas control στο gas benefit με τα γνωστά πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα.

Σωστο σαν ιδέα αλλά η ΔΕΗ μπορεί να στο κάνει? αμφιβάλλω

νομίζω καλυτερα να περιμενουμε λιγακι παραπάνω να δουμε αν θα ξυπνησει το θηρίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Παιδιά εγώ αποφάσισα να προχωρήσω το συντομότερο με μεταφορά από το gas control στο gas benefit με τα γνωστά πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα.

Η αλλαγή θα γίνει στην επόμενη καταμέτρηση ,το benefit δεν το λες και ευκαιρία αλλά ο καθένας όπως νομίζει 

______________________________________________

όσοι δεν το έχετε ήδη κάνει πάρτε τηλ στη ΔΕΗ για έκδοση λογαριασμού να σας πουνε παπάντζες και ανοίξτε αίτημα στο myrae

___________________________

Απο Elin ξέρει κανένας αν το [email protected] ισχύει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεταφορα απο το σταθερο της ΔΕΗ σε κυμαινομενο γινεται κατα την ληξη του σταθερου σωστα? Πιο συγκεκριμενα ομως ποτε? Πρεπει να γινει μετρηση? Αν η μετρηση αργησει 20 μερες τοτε σημαινει οτι κερδιζουμε 20 μερες ακομα στο σταθερο προγραμμα? Και πως μπορουμε να ξερουμε ποτε εγινε η μετρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgav είπε

Αν η μετρηση αργησει 20 μερες τοτε σημαινει οτι κερδιζουμε 20 μερες ακομα στο σταθερο προγραμμα?

ναι

2 λεπτά πριν, chrisgav είπε

Και πως μπορουμε να ξερουμε ποτε εγινε η μετρηση?

ΕΔΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

 

Απο Elin ξέρει κανένας αν το [email protected] ισχύει ?

Nαι ισχύει.

Αλλά καλύτερα πάρε τηλέφωνο για τα διαδικαστικά, να σου πούνε δικαιολογητικά κλπ... μετά από 10 λεπτά θα σου στείλει email η εκπρόσωπος με την οποία μίλησες τη προσφορά εκπροσώπησης και κάνεις reply. Έτσι έκανα στο ρεύμα και δεν έμπλεξα με διαφορετικούς εκπροσώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelakis1914 είπε

Παιδιά εγώ αποφάσισα να προχωρήσω το συντομότερο με μεταφορά από το gas control στο gas benefit με τα γνωστά πλεονεκτήματα & μειονεκτήματα.

έχεις ενημερωθεί σχετικά με το αν γίνεται χωρίς ποινή;

Το gasbenefit συνεχίζει να μετρά μήνες απο εκεί που σταμάτησες το gascontrol ή ξαναρχίζει η ισχύ του απο την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αναμένω μέχρι τέλη Ιανουαρίου  αν δεν έρθει λογαριασμός πάω ελλιν. Από Μάιο μέχρι τώρα έχω κάψει 176 μονάδες με λήξε το σταθερό μέσα Δεκεμβρίου ελπίζω όμως επειδή η καταμέτρηση ΕΔΑ είναι 01-15 Ιανουαρίου να πήρε παράταση μέχρι εκεί 

Επεξ/σία από billyst
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tempo είπε

έχεις ενημερωθεί σχετικά με το αν γίνεται χωρίς ποινή;

Το gasbenefit συνεχίζει να μετρά μήνες απο εκεί που σταμάτησες το gascontrol ή ξαναρχίζει η ισχύ του απο την αρχή;

αυτό μόνο μέσω email θα φανεί , αλλιώς ο κάθε υπάλληλος θα λέει ότι του κατέβει εκείνη την ώρα

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Nαι ισχύει.

Αλλά καλύτερα πάρε τηλέφωνο για τα διαδικαστικά, να σου πούνε δικαιολογητικά κλπ... μετά από 10 λεπτά θα σου στείλει email η εκπρόσωπος με την οποία μίλησες τη προσφορά εκπροσώπησης και κάνεις reply. Έτσι έκανα στο ρεύμα και δεν έμπλεξα με διαφορετικούς εκπροσώπους.

περισσότερο να ρωτήσω αν δέχονται τον τελευταίο λογαριασμό (Μαίου με παλαιότερη κατανάλωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι

ΕΔΑ

Σύμφωνα με την ΕΔΑ [υπάρχει σχετικό  email  με κοινοποιήση  και στη ΔΕΗ]  οι μετρήσεις στένονται στους παρόχους κανονικά Η ΔΕΗ απαντά ότι δεν έχει λάβει τις μετρήσεις από την ΕΔΑ και ότι υπάρχει συστημικό  πρόβλημα ,για αυτό δεν εκδίδει λογαριασμούς Η τελευταία επικοινωνία μου με την ΔΕΗ έγινε χθές και επανέλαβαν την ιδια δικαιολογία

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...