Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Ήθελε βιντεοκλήση?

 

11 ώρες πριν, korakios είπε

δεν έκλεισα ακόμα κάπου , dual θα αποφύγω εκτός αν τύχει συμπτωματικά να συμφέρει και στο ρεύμα και προϋπόθεση είναι να μην έχει δέσμευση . Μάλλον προς Ελίν ή NRG , όπως κάτσει , είναι και το πρόβλημα οτι έχω λογαριασμό αρχαίο ,μπορεί και να μη δεχτεί κανένας στο τέλος 😁

Καλημέρα,

για nrg αν χρειαστείς πες μου έχω πολύ πολύ γνωστά μου άτομα κ για αυτό πήγα.κ πριν 2 χρόνια εκεί ημουν κ είμαι παρά πολύ ευχαριστημένη!Οτι ήθελα αμέσως εξυπηρετούσαν.Αν θέλεις σου δινω τηλέφωνο.

Κ πιστεύω θα στο κάνουν χωρίς να έχεις θέμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Ειμαι πελατης της δεη με gascontrol στα 0.05,η εδα εχει παρει 2 μετρησεις μεχρι στιγμης.

Αντε στην πρωτη τι μετρηση να παρει,αφου απο την αλλαγη παροχου και μετα δεν χρησιμοποιησα αεριο μεχρι τον οκτωμβριο μιας και εχω και ηλιακο για ζεστο νερο.

Την δευτερη μετρηση την πηραν πριν τα χριστουγεννα που εχω καψει πλεον αεριο για ζεστη,το θεμα ειναι οτι δεν εχει εκδοθει λογαριασμος και ειμαι ακομα με τα -30€ που ηταν απο την συμβαση που υπογραψα για 1 χρονο.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Καλημερα,

Ειμαι πελατης της δεη με gascontrol στα 0.05,η εδα εχει παρει 2 μετρησεις μεχρι στιγμης.

Αντε στην πρωτη τι μετρηση να παρει,αφου απο την αλλαγη παροχου και μετα δεν χρησιμοποιησα αεριο μεχρι τον οκτωμβριο μιας και εχω και ηλιακο για ζεστο νερο.

Την δευτερη μετρηση την πηραν πριν τα χριστουγεννα που εχω καψει πλεον αεριο για ζεστη,το θεμα ειναι οτι δεν εχει εκδοθει λογαριασμος και ειμαι ακομα με τα -30€ που ηταν απο την συμβαση που υπογραψα για 1 χρονο.

Εστειλα mail αλλα καμια απαντηση ακομα.

Ακριβώς τα ίδια και εγώ...."το φυσικό αέριο είναι καινούριο προϊόν για τη ΔΕΗ" κλπ κλπ 

Κρίμα! Μάλλον θα μας στείλουν λογαριασμό στο εξάμηνο να πληρώσουμε μια περιουσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Ακριβώς τα ίδια και εγώ...."το φυσικό αέριο είναι καινούριο προϊόν για τη ΔΕΗ" κλπ κλπ 

Κρίμα! Μάλλον θα μας στείλουν λογαριασμό στο εξάμηνο να πληρώσουμε μια περιουσία.

Και εξάμηνο να στείλουν με 0.05 + όλες τις εκπτώσεις ΔΕΠΑ κλπ δε θα πιάσεις καν την μέγιστη  επιδότηση αερίου από το κράτος. Εκτός αν ανάβεις όλη την ημέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Tony316 said:

Για ΗΡΩΝ DOUBLE HOME FIX έχουν 2 μήνες να μου στείλουν λογαριασμό ενώ πριν ερχόταν κάθε μήνα. Τι γίνεται;

Μαγειρεύουν όπως πέρσι παρόμοια εποχή 🤣

14 hours ago, korakios said:

στείλε email ή ρώτα μέσω messenger μπας και

πάντως πέρυσι όταν πάγωσαν τη δημοσίευση τιμών άρμεξαν καλά

(τιμές ποστάρανε μέλη )

βάσει TTF θα ξέρεις τουλάχιστον τον επόμενο μήνα τι θα χρεώνεσαι (τέλη του τρέχων μήνα)

για να πεις κάτι οικονομικότερο απο κάτι άλλο πρέπει να ξέρεις τιμές 😛

Επειδή είχα όρεξη να γελάσω λίγο, τους έστειλα μήνυμα στο messenger να ρωτήσω. Και τι απαντάνε οι αθεόφοβοι; Ότι είναι θέμα προσωπικών δεδομένων και δεν μπορούν να μου πουν. Ε μετά το φυτίλι πήρε μπρος γιατί είπαμε χαρακτηρίζομαι από κρίσεις οργής και άρχισα να φωνάζω, για να δούμε τελικά τι χρεώνουν τα παιδιά. Spoiler alert, για να μην το απαντάνε προφανώς δεν είναι καλό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.. 

σε ερώτημα που έκανα στη ΡΑΕ κοινοποιώντας και την ΕΔΑ Θεσσαλίας το ερώτημα περί μη πίστωσης των επιδοτήσεων της ΖΕΝΙΘ για το διάστημα 26/10/2022 22/12/2022, η ΖΕΝΙΘ κάνει τον κινέζο αλλά η ΕΔΑ μου απάντησε ότι  "δεν εμπίπτει στις αρμοδιότητες της ΕΔΑ ΘΕΣΣ ως Διαχειριστής του Δικτύου Διανομής Φυσικού Αερίου Θεσσαλονίκης-Θεσσαλίας..", όσο αφορά τις πιστώσεις ..εγώ έκανα πατάτα και τους το κοινοποίησα ή με αγνοούν με ευγενικό τρόπο? 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση.. πρώτη φορά μπαίνω σε τέτοια διαδικασία και κάτι ίσως δεν πρόσεξα σωστά.. 

το κλείνω σαν αίτημα από την ΕΔΑ? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Bloummy είπε

 

το κλείνω σαν αίτημα από την ΕΔΑ? 🤔

Ναι, κλείστο. Καμία σχέση δεν έχει η ΕΔΑ με την ΔΕΠΑ.

Αν δεν απαντήσει η Ζενίθ εντός 10 ημερών, στείλε mail στη ΡΑΕ (αίτημα διαμεσολάβησης)

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι, κλείστο. Καμία σχέση δεν έχει η ΕΔΑ με την ΔΕΠΑ.

Αν δεν απαντήσει η Ζενίθ εντός 10 ημερών, στείλε mail στη ΡΑΕ (αίτημα διαμεσολάβησης)

ουπς.. ευχαριστώ! έχω ήδη κρατήσει το λινκ που δίνεις!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, korakios είπε

απλά είναι ευκαιρία για εμάς με τα 0,12 να την κάνουμε αζημίως (αν τα καταφέρουμε)

Γιατί να μην τα καταφέρουμε? Επειδή και εγώ έχω στα 0.125, περιμένουμε και βλέπουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doll είπε

Γιατί να μην τα καταφέρουμε? Επειδή και εγώ έχω στα 0.125, περιμένουμε και βλέπουμε?

ο καθένας κινείται όπως νομίζει , πχ κάποιος μπορεί να παραμείνει , άλλος να παραμείνει μέχρι να πάρει γραπτώς απο ΔΕΗ με email ή myrae οτι δε θα φάει ρήτρα αποχώρησης , άλλος να φύγει και να αμφισβητεί μετά τη χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ο καθένας κινείται όπως νομίζει.

Προφανώς. Αν περιμένουμε δηλ. θα πρότεινες να κάνουμε και ένα mail ότι δεν θα έχουμε πέναλτι αποχώρησης?

Τελικά το 0.125 παίρνει επιδότηση ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Προφανώς. Αν περιμένουμε δηλ. θα πρότεινες να κάνουμε και ένα mail ότι δεν θα έχουμε πέναλτι αποχώρησης?

ναι

1 λεπτό πριν, doll είπε

Τελικά το 0.125 παίρνει επιδότηση ή όχι?

δε μου ήρθε λογαριασμός , κανονικά παίρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marmagia είπε

Μαγειρεύουν όπως πέρσι παρόμοια εποχή 🤣

18 ώρες πριν, korakios είπε

Καλομελέτα και έρχεται - σήμερα βγήκε 😂

Spoiler

image.png.687faa0a1bf340bae7d5b107a3cf98e0.png

Τελικά η ΔΕΠΑ προσαρμόζει την έκπτωση ώστε η τελική τιμή να μην πάει κάτω από περ. 0,09€/kWh ε;

(Ας πιάσουν τον Φλεβάρη κρύα που θα μας βγει και φθηνά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Καλομελέτα και έρχεται - σήμερα βγήκε 😂

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.687faa0a1bf340bae7d5b107a3cf98e0.png

Τελικά η ΔΕΠΑ προσαρμόζει την έκπτωση ώστε η τελική τιμή να μην πάει κάτω από περ. 0,09€/kWh ε;

(Ας πιάσουν τον Φλεβάρη κρύα που θα μας βγει και φθηνά).

0,133 σου βγήκε περίπου μέσος όρος (χωρίς ΔΕΠΑ)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...