Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, korakios είπε

πάρε τηλ σε πάροχους , εκτός απο τα αισθηματικά/επαγγελματικά , λένε και τον καιρο καθώς και παγκόσμιες εξελίξεις 😂

πέρα απο την πλάκα , κανείς δε μπορεί να σου πει τι θα παίξει Μάρτιο , προς το παρών κοιτάω TTF ημερών να δω πόσο θα κλείσει ο Φεβρουάριος

Δεν περιμενω να μου πουν το μελλον, ελπιζω σε καποιο σταθερο προγραμμα χαμηλοτερο απο αυτο εχω 

Θεωρω δυσκολο να πεσουν κι αλλο οι τιμες απο τα τρεχοντα επιπεδα,συν του οτι βεβαια οι μειωσεις καθυστερουν να περασουν στη λιανικη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Δεν περιμενω να μου πουν το μελλον, ελπιζω σε καποιο σταθερο προγραμμα χαμηλοτερο απο αυτο εχω 

αν συνεχιστεί η πτώση , όλο και κάποιο σταθερό θα ξαναβγάλουν στα ~0,08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, korakios είπε

Εσύ που πήγες ? Δέχτηκαν αρχαίο λογαριασμό ?

Πήγα nrg με ελεύθερο συμβόλαιο.Αρχικά έλεγα ζενιθ αλλά ελεύθερο ήθελε 100€ εγγύηση κ αλλα 100€ για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Στην nrg ζητάνε εγγυση 85€ που μπορώ να το βάλω στο επίδομα θέρμανσης αργότερα (εξακριβωμένο)

εκδόθηκε λογαριασμός για 1 μήνα που αφορούσε Απρίλιο-Μάιο κ ευτυχώς το δέχτηκαν γιατί η πληρωμή ήταν τώρα αρχές Ιανουαρίου…Ειδάλλως θα ήταν πολύ δύσκολα.

απο τον Μάιο μέχρι κ τώρα δν έχει εκδοθεί λογαριασμός..Λογικά τώρα περιμένω τον τελικό από ΔΕΗ….

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marina8282 είπε

ευτυχώς το δέχτηκαν γιατί η πληρωμή ήταν τώρα αρχές Ιανουαρίου…Ειδάλλως θα ήταν πολύ δύσκολα.

μας έκανες την καρδιά περιβόλι 😁

θα δείξει σε καμια δεκαριά μέρες αν φάω άκυρο

3 λεπτά πριν, marina8282 είπε

Πήγα nrg με ελεύθερο συμβόλαιο.

κάνε κάρτα smart (ή δήλωσέ την ) να μπαίνουν οι πόντοι , αν και βλέπω κατάργησαν το δώρο πόντων στην εγγραφή και δεν είναι διπλάσιοι με ebill, παλιά κάτι είχα μαζέψει απο ρεύμα και έκανα ένα πλύσιμο το αμάξι σε shell (1400 πόντοι μέσα-έξω αν θυμάμαι καλά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παρόμοιο μόλις έστειλα και γω μολις. Τους κοτσαρα τα άρθρα για  όριο έκδοσης λογαριασμών στους 4 μήνες και μη εκπλήρωση της συμβασης από μέρους τους. 

Ζήτησα άμεση διευθέτηση και βεβαίωση εγγράφως ότι αν αποχωρήσω δε θα εφαρμοστεί η ρήτρα. 

Άλλωστε Μάρτιο λήγει το Gas control στα 0.05 που έχω 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Κάτι παρόμοιο μόλις έστειλα και γω μολις. Τους κοτσαρα τα άρθρα για  όριο έκδοσης λογαριασμών στους 4 μήνες και μη εκπλήρωση της συμβασης από μέρους τους. 

Ζήτησα άμεση διευθέτηση και βεβαίωση εγγράφως ότι αν αποχωρήσω δε θα εφαρμοστεί η ρήτρα. 

Άλλωστε Μάρτιο λήγει το Gas control στα 0.05 που έχω 😕

γιατί να φύγεις ? καλή τιμή είναι το 0,05 και απο όσο δείχνει και για Φεβρουάριο

εκτός αν το έγραψες για πίεση στο να βγάλουν λογαριασμό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

γιατί να φύγεις ? καλή τιμή είναι το 0,05 και απο όσο δείχνει και για Φεβρουάριο

εκτός αν το έγραψες για πίεση στο να βγάλουν λογαριασμό

Ναι για να πιέσω . Εγγραψα στο τέλος ότι το παρών email μου δεν επέχει θέση αιτήματος αποχώρησης από τη ΔΕΗ 😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosmasgr είπε

Ναι για να πιέσω . Εγγραψα στο τέλος ότι το παρών email μου δεν επέχει θέση αιτήματος αποχώρησης από τη ΔΕΗ 😂😂

μη γελάς , πάνω που θα έκανα edit , είναι ικανοί , άσε που ρισκάρεις με το "δεν επέχει" θα ψάχνει στο google τι σημαίνει ή θα ρίξει ένα αίτημα διακοπής στην ΕΔΑ και θα λέει μου είπε "δεν επέχει" 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποψη μου ειναι οτι αν δεν καιει καποιος πολυ αεριο δεν αξιζει να αποχωρησει απ το 0,125....εχει πολλα οικονομικα προγραμματα στο ρευμα,οποτε μπορει καλλιστα να πηγαινει ταπα τα ac

Επεξ/σία από desiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, desiro είπε

Αποψη μου ειναι οτι αν δεν καιει καποιος πολυ αεριο δεν αξιζει να αποχωρησει απ το 0,125....εχει πολλα οικονομικα προγραμματα στο ρευμα,οποτε μπορει καλλιστα να πηγαινει ταπα τα ac

φέτος κανένας πιστεύω δεν έκαψε αέριο , δεν είναι τιμές αυτές για θέρμανση

απλά είναι ευκαιρία για εμάς με τα 0,12 να την κάνουμε αζημίως (αν τα καταφέρουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostas12021969 είπε

τα ιδια και εγω απο 28/9/2022 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ δεκαδες email δεν απαντανε με τιποτα.

ήδη έπρεπε να ανοίξεις αίτημα στο myrae μετά απο 10 εργάσιμες μη απάντησης στο email

κάνεις εκεί λογαριασμό

https://my.rae.gr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

και εγώ τα ίδια , όμως δε θα περιμένω να μου απαντήσει η ΔΕΗ θετικά , ούτε φυσικά να βγει άκρη μέσω myrae , θα κάνω αίτηση σε άλλον πάροχο περίπου 20 του μηνός και μετά θα ασχοληθώ με ΔΕΗ , απλά έστειλα απο τώρα email (και άργησα βασικά) γιατί ξέρω τη φάση

Εκμεταλλεύτηκες κανα dual πρόγραμμα (με ρεύμα) ή κινήθηκες σ άλλη εταιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, S90 είπε

Εκμεταλλεύτηκες κανα dual πρόγραμμα (με ρεύμα) ή κινήθηκες σ άλλη εταιρία?

δεν έκλεισα ακόμα κάπου , dual θα αποφύγω εκτός αν τύχει συμπτωματικά να συμφέρει και στο ρεύμα και προϋπόθεση είναι να μην έχει δέσμευση . Μάλλον προς Ελίν ή NRG , όπως κάτσει , είναι και το πρόβλημα οτι έχω λογαριασμό αρχαίο ,μπορεί και να μη δεχτεί κανένας στο τέλος 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

φέτος κανένας πιστεύω δεν έκαψε αέριο , δεν είναι τιμές αυτές για θέρμανση

απλά είναι ευκαιρία για εμάς με τα 0,12 να την κάνουμε αζημίως (αν τα καταφέρουμε)

Πάντως εγώ λογω μη εναλλακτικής λύσης, αέριο εκαψα, με gas control 0.125. βεβαια εκ των υστέρων  αποδειχτηκε λαθος η επιλογη να καψω αεριο και να μην γυρισω σε πετρελαιο αφου την εποχή που εκανα αιτηση  για  επιδομα θερμανσης το πετρελαιο ειχε 1.30, οποτε μου εβγαινε το ιδιο και λιγο παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...