Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, NickTheMeat είπε

συμφωνώ για την παραπλάνηση αλλά η τελική τιμή ειναι τίμια για όσους είναι στο double. 

ούτε τίμια ούτε άτιμη , άγνωστη είναι αντικειμενικά  ,

δλδ θα καις αυτές τις μέρες αέριο και δε θα ξέρεις πόσο κοστίζει ,παρα μόνο υπόθεση θα κάνεις

Αλλά με παρέσυρες , έτσι κι αλλιώς ακόμα δεν είναι να καίει αέριο κάποιος , οπότε τσιμπάς έκπτωση για ρεύμα και AC...οι διαφορές για ζεστό νερό είναι μικρές ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Αλλά με παρέσυρες , έτσι κι αλλιώς ακόμα δεν είναι να καίει αέριο κάποιος , οπότε τσιμπάς έκπτωση για ρεύμα και AC...οι διαφορές για ζεστό νερό είναι μικρές ....

Mιας που παρασύρθηκες, εγώ λέω να υπογράψεις double στην Elpedison... να μας πεις πόσο πάει ο Γενάρης και ο Φλεβάρης. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mιας που παρασύρθηκες, εγώ λέω να υπογράψεις double στην Elpedison... να μας πεις πόσο πάει ο Γενάρης και ο Φλεβάρης. 😝

Εγω παντως ακομη δεν αναψα air κι εχω ακομη αεριο.Περιμενω οταν και αν εκδοθει λογαριασμος/σμοι να φτασω 500αρικο να παρω ολη την επιδοτηση και μετα θα παιξω με air.

Απο χθες εληξε το 0,50 που ειχα και τωρα ειμαι αοριστου στο προγραμμα που δεν θυμαμαι πως το λενε.Φαντασου ποσο τα παρακολουθω τωρα τελευταια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ΔΕΗ (κάθε) πότε συνηθίζει να στέλνει λογαριασμούς; Είμαι στο gascontrol από τέλη Νοεμβρίου, ακόμα περιμένω τον πρώτο λογαριασμό- δεν έχω δε τπτ περισσότερο παρά μόνο το χαρτί της αίτησης για σύνδεση οπότε απορώ, τί θα μου έρθει να πληρώσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, janus5555 είπε

η ΔΕΗ (κάθε) πότε συνηθίζει να στέλνει λογαριασμούς; Είμαι στο gascontrol από τέλη Νοεμβρίου, ακόμα περιμένω τον πρώτο λογαριασμό- δεν έχω δε τπτ περισσότερο παρά μόνο το χαρτί της αίτησης για σύνδεση οπότε απορώ, τί θα μου έρθει να πληρώσω...

Οι περισσότεροι λάβαμε κανονικά λογαριασμούς για τις καταμετρήσεις Νοέμβρη, Γενάρη, Μάρτη. Από το Μάιο και μετά άρχισαν τα περίεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Οι περισσότεροι λάβαμε κανονικά λογαριασμούς για τις καταμετρήσεις Νοέμβρη, Γενάρη, Μάρτη. Από το Μάιο και μετά άρχισαν τα περίεργα.

Νομιζω πως και οι περισσοτεροι λάβαμε λογαριασμους για την περιοδο Μαιος-Αυγουστος 2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, janus5555 είπε

η ΔΕΗ (κάθε) πότε συνηθίζει να στέλνει λογαριασμούς; Είμαι στο gascontrol από τέλη Νοεμβρίου, ακόμα περιμένω τον πρώτο λογαριασμό- δεν έχω δε τπτ περισσότερο παρά μόνο το χαρτί της αίτησης για σύνδεση οπότε απορώ, τί θα μου έρθει να πληρώσω...

Aπό Νοέμβριο είμαι και εγώ στο Benefit της ΔΕΗ. Πρώτη ενεργοποίηση.

Δεν έχω λάβει τίποτα. Δεν ασχολούμαι κιόλας, όταν το αποφασίσουν ας στείλουν. Δεν θα τους κυνηγάμε και για να τους πληρώσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2023 στις 12:10 ΠΜ, george_008 είπε

Έχεις δίκιο κι εμένα την μισή έκπτωση δεπα έχουν βάλει, υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που έχει βγάλει άκρη με το συγκεκριμένο θέμα για τις περσινές εκπτώσεις; 

Διορθώνω, δεν ήταν τελικά η μισή αλλά για κάποιον λόγο στον έναν λογαριασμό είχε 0.01 για Ιανουάριο - Μάρτιο και στον επόμενο πάλι εκτωση δεπα 0.01 για την ίδια περίοδο αλλά αθροιστικά μπήκε όλη η έκπτωση 

καλημέρα, ρίξε ξανά έναν έλεγχο.. για Ιανουάριο-Μάρτιο δικαιούμαστε και ΔΕΠΑ και ΤΕΜ.  Σε δικούς μου λογαριασμούς (fix τιμή) τον ένα μήνα δεν πίστωσαν ΤΕΜ, τον άλλο μήνα ΔΕΠΑ και όταν τα τελικά πίστωσαν για τον Ιανουάριο - Μάρτιο πίστωσαν 0,01/kwh και για Απρίλιο 0,015/kwh ενώ η επιδότηση αφορούσε 0,02 και 0,03.  

Έστειλα ερώτημα κι ακόμη περιμένω απάντηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Bloummy είπε

 όταν τα τελικά πίστωσαν για τον Ιανουάριο - Μάρτιο πίστωσαν 0,01/kwh και για Απρίλιο 0,015/kwh ενώ η επιδότηση αφορούσε 0,02 και 0,03.  

Έστειλα ερώτημα κι ακόμη περιμένω απάντηση.. 

Αν μιλάμε για το φτηνό fix με 0.026, κανονικά δε γίνεται να προκύπτει αρνητική χρεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, ekrepali said:

Mιας που παρασύρθηκες, εγώ λέω να υπογράψεις double στην Elpedison... να μας πεις πόσο πάει ο Γενάρης και ο Φλεβάρης. 😝

Protergia για καλύτερα αποτελέσματα😂. Ασε που μου ήρθε δε χθες μηνυματακι μέσω Viber (αστα η δεουλα) ότι λήγει το 0,05 μου σύντομα (9/2). Και σκεφτομαι να το παίξω καθυστερήσεις όσο πέφτει το TTF και να μην κάνω κάποια αλλαγή ακόμα 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsaltinho είπε

Νομιζω πως και οι περισσοτεροι λάβαμε λογαριασμους για την περιοδο Μαιος-Αυγουστος 2022

Δεν νομιζω tsalti.:P

Aπο τον Μαιο και μετα δεν θυμαμαι πολλους να εχουν λαβει λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν νομιζω tsalti.:P

Aπο τον Μαιο και μετα δεν θυμαμαι πολλους να εχουν λαβει λογαριασμο.

Δεν ξερω αν ειμαστε οι περισσοτεροι, παντως ειμασταν πολοι που γραφαμε εδω οτι μας ηρθε λογαριασμος τον Δεκεμβριο γαι τους μηνες του καλοκαιριου και δεν μπορουσαμ επι 3 εβδομαδες να ανοιξουμε την αναλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

 

 

14 ώρες πριν, Bloummy είπε

καλημέρα, ρίξε ξανά έναν έλεγχο.. για Ιανουάριο-Μάρτιο δικαιούμαστε και ΔΕΠΑ και ΤΕΜ.  Σε δικούς μου λογαριασμούς (fix τιμή) τον ένα μήνα δεν πίστωσαν ΤΕΜ, τον άλλο μήνα ΔΕΠΑ και όταν τα τελικά πίστωσαν για τον Ιανουάριο - Μάρτιο πίστωσαν 0,01/kwh και για Απρίλιο 0,015/kwh ενώ η επιδότηση αφορούσε 0,02 και 0,03.  

Έστειλα ερώτημα κι ακόμη περιμένω απάντηση.. 

Θα τα ξαναδώ, αλλά αν είδα καλά μπήκε όλη η επιδότηση απλά σε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς και αφορούσε την ίδια περίοδο 

Επεξ/σία από george_008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...