Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, korakios είπε

βασικά πάει πρώτα αμφισβήτηση στον πάροχο για να πάρεις απάντηση που δε σε καλύπτει και μετά ΡΑΕ 😁

Καλύτερα ετσι μπας και βάλουν μυαλο. 

Βρίσκω το έντυπο αμφισβήτησης αλλά δε ξέρω σε ποια διεύθυνση να το στείλω. 

Μηπως γνωρίζεις να μου πεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Αμφισβήτηση πως μπορείς να κάνεις? Με απλό rmail? 

Κατεβάζεις από το site τους το έντυπο αμφισβήτησης, συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και το λόγο και το στέλνεις αλλά δε ξέρω σε ποιο Mail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Αμφισβήτηση πως μπορείς να κάνεις? Με απλό rmail? 

τυπικά συμπληρώνεις απο εκεί το έντυπο αμφισβήτησης

αλλά θες εφαρμογή για pdf (xournal++) , να έχεις έτοιμη την υπογραφή απο φωτό σε άσπρο χαρτί και να μείνει μόνο το σχέδιο απο τη μελάνι , δλδ να είναι με διαφάνεια σε png μορφή (με gimp γίνεται) ή να υπογράφεις ηλεκτρονικά το έγγραφο (αν το δέχονται έτσι απο zenith)

αν είναι στείλε απλό email με αντίστοιχο τίτλο

35 λεπτά πριν, Mule206 είπε

αλλά δε ξέρω σε ποιο Mail. 

[email protected]

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

τυπικά συμπληρώνεις απο εκεί το έντυπο αμφισβήτησης

αλλά θες εφαρμογή για pdf (xournal++) , να έχεις έτοιμη την υπογραφή απο φωτό σε άσπρο χαρτί και να μείνει μόνο το σχέδιο απο τη μελάνι , δλδ να είναι με διαφάνεια σε png μορφή (με gimp γίνεται) ή να υπογράχεις ηλεκτρονικά το έγγραφο (αν το δέχονται έτσι απο zenith)

αλλά αν είναι στείλε απλό email με αντίστοιχο τίτλο

[email protected]

Εγώ απλά θα το σκαναρω και θα το στείλω στην διεύθυνση αυτή. 

Thanks για ολα κορακιε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mule206 είπε

Καλύτερα ετσι μπας και βάλουν μυαλο. 

Βρίσκω το έντυπο αμφισβήτησης αλλά δε ξέρω σε ποια διεύθυνση να το στείλω. 

Μηπως γνωρίζεις να μου πεις; 

Τώρα σώθηκες ! Εγω εστειλα mail στο τμημα παραπονων πριν ενα μηνα στη ζενιθ για καποια θεματα που δημιουργήθηκαν και ακομα μου απαντανε  !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Τώρα σώθηκες ! Εγω εστειλα mail στο τμημα παραπονων πριν ενα μηνα στη ζενιθ για καποια θεματα που δημιουργήθηκαν και ακομα μου απαντανε  !!!

για το τυπικό το στέλνεις ωστε να φαίνεται στη ΡΑΕ οτι δεν απάντησαν ή απάντησαν ότι να'ναι (και αναφέρεται οτι πρώτα πρέπει να υπάρχει επικοινωνία με τον πάροχο)

Βέβαια το τι δεν κάνει η ΡΑΕ είναι το κυρίως πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Τώρα σώθηκες ! Εγω εστειλα mail στο τμημα παραπονων πριν ενα μηνα στη ζενιθ για καποια θεματα που δημιουργήθηκαν και ακομα μου απαντανε  !!!

Γι'αυτο έστειλα και ΡΑΕ ταυτόχρονα μήπως και ταρακουνηθουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 2:24 ΜΜ, fredd0 είπε

o γεναρης θα κλεισει ιδια τιμη με το κοντρολ, τι θα γινει το φλεβαρη εχεις ενα μηνα να δεις

Ω ρε φίλε, έφαγε σκάλωμα το κεφάλι μου... δίκιο έχεις!

Περιμένουμε όλο το Γενάρη να δούμε που θα κλείσει το TTF του Φλεβάρη και αποφασίζουμε τι θα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε

βασικά πάει πρώτα αμφισβήτηση στον πάροχο για να πάρεις απάντηση που δε σε καλύπτει και μετά ΡΑΕ 😁

 

ναι , λες να ψαχνόμουν για ρεύμα / αέριο και να κινούμουν με βενζίνη/πετρέλαιο ? 😂

  Απόκρυψη περιεχομένων

 αν κρίνω απο το όνομα τρώτε μεγάλη ταλαιπωρία πάνω με τη Promethan που έκλεισε (άσε που είχε τιμές απαράδεκτες πριν κλείσει τελείως) και αν δεν κάνω λάθος δε βγήκε άκρη με το άλλο πρατήριο που δε θυμάμαι που ήταν ακριβώς (Διαβατά?)  . Δλδ με 2 πρατήρια όλη η Θεσ/κη ???

 

Εγώ το έχω από το 2016, απόσβεση έκανα πολλές φορές. Σε όλα αυτά τα χρόνια είχαμε εδώ πάνω διάφορα θέματα. Τελευταία μείναμε με ένα στην Πυλαία και ένα δυτικά στην Σταυρούπολη.

Της promethan είναι ουσιαστικά πρατήριο για CNG σε διάφορες περιοχές που είναι εκτός δικτύου. Πουλούσε και στα αυτοκίνητα αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που κατασκευάστηκε.

Περιμένουμε σύντομα ένα δυτικά - κέντρο και άλλο ένα που δεν θυμάμαι τώρα που αλλά όχι ανατολικά. Εκεί πονάμε.

Εγώ βολεύομαι και με τα δυο που λειτουργούν και η αλήθεια είναι ότι αν ξες τι ώρες να πας και δεν θα βρεις κίνηση καθόλου.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους, της τελευταίες τιμές ttf που της βλέπουμε;

  

Στις 29/12/2022 στις 8:37 ΜΜ, korakios είπε

Καλή χρονιά με ποδαρικό TTF Ιανουαρίου  "μόνο" 119,372

στο excel στη σειρά 30 έχω διάφορα λινκ , το πρώτο με την ημερήσια , 2ο έχει απο όλα αλλά περισσότερο πως θα διαμορφωθεί ο Φεβρουάριος , στο 3ο τις ημερήσιες

18 λεπτά πριν, teopanta1 είπε

μας συμφέρει εμάς που ήμαστε στο gas control να παραμείνουμε εκεί; 

Αν συνεχιστεί ο κατήφορος μάλλον είμαστε να φεύγουμε τέλος του μήνα εκτός αν έρθει Φεβρουάριο/Μάρτιο κανα πολικό ψύχος (edit ή γίνει κάποια "αναταραχή" στην αγορά)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

  Αν συνεχιστεί ο κατήφορος μάλλον είμαστε να φεύγουμε τέλος του μήνα εκτός αν έρθει Φεβρουάριο/Μάρτιο κανα πολικό ψύχος (edit ή γίνει κάποια "αναταραχή" στην αγορά)

Ξεκίνα τις μελέτες για ηρωική έξοδο αρχηγέ (κάτι σαν το σχέδιο Βαρουφάκη)! 

Έχουμε και τα 80€ penalty από την ΔΕΗ αν την κοπανήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ekrepali είπε

+φπα = 100

Καλή χρονια με υγεία!!

100€ είναι πχ ειτε φύγεις 2 μήνες νωρίτερα πριν την λήξη του συμβολαίου;;Η είναι αναλογικό το ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...