Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Το γράφει ξεκάθαρα...

44.jpg.90250a2acc9acfeed43556efacdad26f.jpg

Αν δε κράτησες αρχείο, άντε ψάξε βρες τους.

Το βλέπω τι γράφει, το θέμα είναι εάν επανέρθουν κάποια στιγμή. Εάν γνωρίζαμε ότι θα τους χάναμε φυσικά και θα κρατάγαμε αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 minutes ago, walex said:

Το βλέπω τι γράφει, το θέμα είναι εάν επανέρθουν κάποια στιγμή. Εάν γνωρίζαμε ότι θα τους χάναμε φυσικά και θα κρατάγαμε αρχείο.

Μπορείς ακομα να τους βρεις. Έχεις κρατήσει κάποιο μειλ πχ από ρεύμα που να σου λέει εκδόθηκε λογαριασμός πατά εδώ για αρχειοθέτηση; Αν πατήσεις εκεί σε βγάζει στο παλιό ebill. Αρχικά κανείς log in στο νέο και μετά πατάς στο λινκ Αυτό (ελπίζω να δουλεύει σωστά)

Επεξ/σία από marmagia
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greg4 είπε

Εμένα μου βγήκε..!

image.png.827b895b3e6584eda612efedafcd1925.png

Είμαι στο gascontrol με 0,05... Πως γίνετε για 1.143 kwh να βγήκε μόνο 27 ευρώ. Γεναία η επιδότηση πάνω δεξίά.

Μόνο 0,023 η kwh?

Εμένα για 263 Kwh βγήκε το ποσό 52€. Πως γίνεται εσύ με 1.143Kwh να έχεις τα μισά λεφτά?

φα.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ATmega είπε

Εμένα για 263 Kwh βγήκε το ποσό 52€. Πως γίνεται εσύ με 1.143Kwh να έχεις τα μισά λεφτά?

παίζει ρόλο η περίοδος κατανάλωσης με τις επιδοτήσεις , πχ Απρίλιο ήταν ΤΕΜ και ΔΕΠΑ 0,07

(δες ιστορικό κάτω χαμηλά στο φύλλο του excel)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ATmega είπε

Εμένα για 263 Kwh βγήκε το ποσό 52€. Πως γίνεται εσύ με 1.143Kwh να έχεις τα μισά λεφτά?

φα.JPG

Οι επιδοτησεις σου που ειναι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, korakios είπε

παίζει ρόλο η περίοδος κατανάλωσης με τις επιδοτήσεις , πχ Απρίλιο ήταν ΤΕΜ και ΔΕΠΑ 0,07

(δες ιστορικό κάτω χαμηλά στο φύλλο του excel)

Ναι, έχεις δίκαιο τον Απρίλιο ήταν όντως 0,07 η  συνολική έκπτωση. Τώρα όμως βλέπω στον ότι η έκπτωση σε μένα υπολογίστηκε μέχρι τις 7/4/22.  Ξέρεις γιατί μπορεί να έγινε αυτο?

φα2.JPG

10 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Οι επιδοτησεις σου που ειναι???

Για κάποιο λόγο οι εκπτώσεις σταματάνε στις 7/4/22. Πρέπει να στείλω στη ΔΕΗ να μάθω ...

Επεξ/σία από ATmega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ATmega είπε

Ναι, έχεις δίκαιο τον Απρίλιο ήταν όντως 0,07 η  συνολική έκπτωση. Τώρα όμως βλέπω στον ότι η έκπτωση σε μένα υπολογίστηκε μέχρι τις 7/4/22.  Ξέρεις για μπορεί να έγινε αυτο?

φα2.JPG

τώρα με μπέρδεψες , άλλο λογαριασμό ανέβασες πριν , σε αυτόν δεν έχεις ΤΕΜ 8/4-10/5 edit και ΔΕΠΑ 8/4-30/4

παίζει να είναι λανθασμένα τα pdf και να βγάλουνε νέο

edit2 παίζει και να κατάλαβαν την μλκ που έχουν κάνει με το να βγαίνει η επιδότηση μεγαλύτερη απο τη χρέωση αλλά θέλει να κάτσεις να τα υπολογίσεις

αν όντως παίξει αυτό , μαζί με την καθυστέρηση που θα έρθουν μαζεμένα , θα έρθει και γερή χρέωση των πιστωτικών

edit3 δες τα παρακάτω ποστ

1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Οι επιδοτησεις σου που ειναι???

στο λογαριασμο που έκανες παράθεση λέει επιδότηση κράτους

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ATmega είπε

Ναι, έχεις δίκαιο τον Απρίλιο ήταν όντως 0,07 η  συνολική έκπτωση. Τώρα όμως βλέπω στον ότι η έκπτωση σε μένα υπολογίστηκε μέχρι τις 7/4/22.  Ξέρεις γιατί μπορεί να έγινε αυτο?

φα2.JPG

Για κάποιο λόγο οι εκπτώσεις σταματάνε στις 7/4/22. Πρέπει να στείλω στη ΔΕΗ να μάθω ...

Σου έχουνε εφαρμόσει έκπτωση για την συνολική σου κατανάλωση 468,93(378 +91) kwh. Γράφουν το διάστημα λάθος μάλλον, πάντως δεν έχεις χάσει κατι

Επεξ/σία από Makaron1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Makaron1984 είπε

Σου έχουνε εφαρμόσει έκπτωση για την συνολική σου κατανάλωση 468,93(378 +91) kwh. Γράφουν το διάστημα λάθος μάλλον, πάντως δεν έχεις χάσει κατι

ωραίος , δεν το πρόσεξα , αλλά κανονικά έπρεπε να είχαν σπάσει αναλογικά την κατανάλωση σε όλο το διάστημα , δεν ξέρω αν βγαίνει το ίδιο ποσό στις επιδοτήσεις , θέλει υπολογισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

ωραίος , δεν το πρόσεξα , αλλά κανονικά έπρεπε να είχαν σπάσει αναλογικά την κατανάλωση σε όλο το διάστημα , δεν ξέρω αν βγαίνει το ίδιο ποσό στις επιδοτήσεις , θέλει υπολογισμό

Πήρε επιδότηση ΔΕΠΑ και για την κατανάλωση που είχε τον Μάιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dasnowy είπε

Πήρε επιδότηση ΔΕΠΑ και για την κατανάλωση που είχε τον Μάιο. 

κανονικά είναι για 62 (μπορεί και 61 μέρες) :

Μαρτιος

468,93*0,02*22/62=3,38 (τώρα πρόσεξα είναι μικροποσά αλλά και πάλι)

Απρίλιος

468,93*0,03*30/62=6,92 , άρα σύνολο 10,3, άρα τα ίδια είναι απλά τα τύπωσαν λάθος

για τις ΤΕΜ μάλλον το ίδιο θα παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

 

edit2 παίζει και να κατάλαβαν την μλκ που έχουν κάνει με το να βγαίνει η επιδότηση μεγαλύτερη απο τη χρέωση αλλά θέλει να κάτσεις να τα υπολογίσεις

 

21 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Πήρε επιδότηση ΔΕΠΑ και για την κατανάλωση που είχε τον Μάιο. 

Τι έκαναν οι θεούληδες... 😆

@ATmega παραπάνω λεφτά πήρες, μη κάνεις καμιά βλακεία και στείλεις αμφισβήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τι έκαναν οι θεούληδες... 😆

@ATmega παραπάνω λεφτά πήρες, μη κάνεις καμιά βλακεία και στείλεις αμφισβήτηση

τα ίδια πήρε απο ΔΕΠΑ , δες προηγούμενο ποστ , ΤΕΜ δεν ξέρω υποθέτω μια απο τα ίδια (βαριέμαι να υπολογίσω😁)  ,

βέβαια εννοείται ο λογαριασμός είναι ότι να'ναι

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...