Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, 4NIKOS1986 είπε

Πριν 2 βδομαδες βγήκε για από 4/22 έως 9/22 εκκαθαριστικού της ΔΕΗ 50€ (εχω το 0,05 σταθερό).Φυσικά δεν άνοιγε το pdf,πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μη δώσω σημασία έχει γίνει λάθος κτλ.Βγηκε χθες διορθωτικός με -14€....Χωρίς pdf φυσικα...ουτε που ξέρουν τι τους γίνεται 

Εμένα με κάλεσαν εχθές, με δική τους πρωτοβουλία για να μου αναλύσουν τον λογαριασμό, καθώς δε φαίνεται το pdf (όπως σε όλους) και διότι βγήκε έκτακτος λογαριασμός. 

Μου ανέφερε ότι είχε γίνει λάθος στον πρώτο λογαριασμό και αντί να περάσουν την έκπτωση των 30€, το πέρασαν ως χρέωση. Οπότε πρακτικά είναι -60€ - κάποιες διαφορές στους φόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=227740&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
 

Πηρε παραταση η υποβολη αιτησεων για το επιδομα θερμανσης εως τις 13/01...εαν δεν εκδοσει λογαριασμους η ΔΕΗ σε λιγες μερες θα φανε το κεφαλι τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Εμένα με κάλεσαν εχθές, με δική τους πρωτοβουλία για να μου αναλύσουν τον λογαριασμό, καθώς δε φαίνεται το pdf (όπως σε όλους) και διότι βγήκε έκτακτος λογαριασμός. 

Μου ανέφερε ότι είχε γίνει λάθος στον πρώτο λογαριασμό και αντί να περάσουν την έκπτωση των 30€, το πέρασαν ως χρέωση. Οπότε πρακτικά είναι -60€ - κάποιες διαφορές στους φόρους.

Δηλαδή εσένα είχαν τη δυνατότητα να δουν το pdf; Κι αν ναι γιατί δε ζήτησες να σου το στείλουν με email;

Εγώ πάντως που το ζήτησα μέσω ΡΑΕ, μου έστειλαν απάντηση δε μπορούν να μου στείλουν αντίγραφο και συμπεραίνω πως ούτε καν αυτοί δεν έχουν πρόσβαση στο PDF. 😄

Spoiler

444.jpg.4a74339d5c5577d1f011f130a89289d1.jpg

Eπίσης το πιο κουφό με πήρανε τηλέφωνο απ'τη ΔΕΗ με δική τους πρωτοβουλία. Ρώτησα αν με παίρνουν σχετικά με το αίτημα που έκανα μέσω email ή μέσω ΡΑΕ. Και μου λέει "όχι δε σας παίρνουμε σχετικά με κάποιο αίτημα, απλά σας πήραμε να σας ενημερώσουμε για το πρόσφατο λογαριασμό που εκδώθηκε". 😅

Δηλαδή παίρνουν έναν-έναν όλους τους πελάτες (πόσοι είμαστε... γύρω στις 3000) να μας πουνε ότι εκδώθηκε λογαριασμός αλλά έχει πρόβλημα το ebill και θα φτιαχτεί σύντομα;

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bewareof είπε

https://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=227740&utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
 

Πηρε παραταση η υποβολη αιτησεων για το επιδομα θερμανσης εως τις 13/01...εαν δεν εκδοσει λογαριασμους η ΔΕΗ σε λιγες μερες θα φανε το κεφαλι τους.

 

δεν εχει καμια σχεση. Αιτηση μπορουσες να κανεις και το νοεμβριο, και να εγκριθει. Η ΔΕΗ πρεπει να εκδοσει λογαριασμους μεχρι 16 Μαιου που ληγει η προθεσμια υποβολης παραστατικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, rose from hell said:

εμφανίστηκε το pdf από τον λογαριασμο 

mydei

Πράγματι, ανοίγει πλέον και σε μένα χωρίς σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση της δεη στον πατερα μου για την μη εκδοση λογαριασμων...

Προφανως ειναι αυτοματο μνμ...

Εγω σημερα ζητησα απο εδα τις μετρησεις του 2022 για να κανω καταγγελια.

 

εικόνα_Viber_2022-12-22_14-54-45-090.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο λογαριασμός αυτός που είναι για 20/4 έως 16/6 γράφει επόμενη μέτρηση 24/10.

Έπρεπε να έχει βγει ήδη λογαριασμός για 17/6 έως 24/10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα εμφάνιση (ίδια με το ρεύμα) είναι γεγονός... και η συγκίνηση μεγάλη. 🥺

Να το δείτε που η ΔΕΗ θα γίνει ο καλύτερος πάροχος του κόσμου και στο αέριο. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η νέα εμφάνιση (ίδια με το ρεύμα) είναι γεγονός... και η συγκίνηση μεγάλη. 🥺

Να το δείτε που η ΔΕΗ θα γίνει ο καλύτερος πάροχος του κόσμου και στο αέριο. 😁

Eσενα φαινονται κανονικα ολα μεσα στο ebill?

Εμενα τιποτα ακομα ουτε αεριο ουτε ρευμα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Eσενα φαινονται κανονικα ολα μεσα στο ebill?

Εμενα τιποτα ακομα ουτε αεριο ουτε ρευμα.:D

Όλα κομπλέ ναι. Καθάρισε cache και cookies, αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο. Μάλλον είσαι γκαντέμης ως συνήθως.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, walex είπε

Παλαιότεροι λογαριασμοί θα ανέβουν ή τους χάσαμε αυτούς?

Το γράφει ξεκάθαρα...

44.jpg.90250a2acc9acfeed43556efacdad26f.jpg

Αν δε κράτησες αρχείο, άντε ψάξε βρες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όλα κομπλέ ναι. Καθάρισε cache και cookies, αν και δε νομίζω να παίζει ρόλο. Μάλλον είσαι γκαντέμης ως συνήθως.

Απ'οπου κι αν μπω οτι κι αν κανω το ιδιο ειναι.

Απλα μαμιεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...