Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβγαλε η W&V ιστορικό τιμών το οποίο δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη αφού δεν υπήρχε σαν πρόγραμμα. Κλασσικά Νοέμβριο δεν έχουν τιμή , πάντως αν ισχύει το ιστορικό και συνεχίζει να δίνει καλές τιμές, ίσως μιλάμε για καλή περίπτωση , δυστυχώς έχει 24μηνη δέσμευση

Έβγαλε και η Elpedison για Νοέμβριο ~0,14 σχεδόν 😁

έχω ενημερώσει το excel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στου λογαριασμούς αερίου της ΔΕΗ μόλις εμφανίστηκε εκτακτος λογαριασμός χωρίς περίοδο κατανάλωσης που μου επιστρέφει 60 ευρώ

ΚΕΡΔΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Επεξ/σία από petranthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, petranthe said:

Στου λογαριασμούς αερίου της ΔΕΗ μόλις εμφανίστηκε εκτακτος λογαριασμός χωρίς περίοδο κατανάλωσης που μου επιστρέφει 60 ευρώ

ΚΕΡΔΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

Τελικός; Δεν είχες λάβει πριν λίγες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, marmagia είπε

Τελικός; Δεν είχες λάβει πριν λίγες μέρες;

Είχα λαβει εναν 41 ευρω για περιοδο κατανάλωσης 20-04-22 με 20-05-22.🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση γενικου περιεχομενου περι αεριου 

Λεμε οτι κλειδωνει πλαφον στα 200ε /mwh σε τι μεταφραζετε αυτο για εμας τους χρηστες???

Τωρα λεμε οτι το TTF ειναι 136ευρω (στο περιπου μην κολατε) 

Δηλαδη θα μπορει να παει το TTF μεχρι 200ευρω ????

εαν ναι που το συνολικο κερδος ????? 

καταλαβενω κατι λαθος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fotisbasm είπε

 

Δηλαδη θα μπορει να παει το TTF μεχρι 200ευρω ????

Spoiler

3.jpg.a125823ec0698bb5c882d4335da4fa33.jpg

Yπήρξαν μήνες πού πήγε πάνω από 200... από θα μας προφυλάξει το πλαφόν. Με τα τωρινά δεδομένα όπου το TTF παίζει μεταξύ 100-150, δεν έχει καμία ουσιαστική εφαρμογή. Ίσα-ίσα μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα πχ το ICE δήλωσε ότι αν μπει πλαφόν, ίσως μεταφέρει τις διαπραγματεύσεις του TTF εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Γενικώς επικρατεί ένα μπάχαλο κι όποια απόφαση παρθεί θα τη λουστούμε, κι όπου πάνε οι τιμές θα αναγκαστούμε να πληρώσουμε (έστω για να έχουμε ζεστό νερό).

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εμείς είναι συγκρίσεις μεταξύ παρόχων ώστε να γλυτώσουμε μερικές δεκάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Thresh είπε

Καλά τόσες μέρες μετά ακόμα βγάζει σφάλμα ο αναλυτικός λογαριασμός?

Άνοιξε ένα αίτημα στη ΡΑΕ να δούμε τι κομπόστα απάντηση θα πάρεις... εμένα μάλλον μ'έβαλε σε αγνόηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, ekrepali said:

Άνοιξε ένα αίτημα στη ΡΑΕ να δούμε τι κομπόστα απάντηση θα πάρεις... εμένα μάλλον μ'έβαλε σε αγνόηση.

Τι νόημα θα έχει? Δεν πρέπει να το φτιάξουν από μόνοι τους έτσι κι αλλιώς? Αν κάνει ένας αίτημα δεν πρέπει να φτιαχτεί για όλους? Για ανά περίπτωση θα είναι το fix? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τι νόημα θα έχει? Δεν πρέπει να το φτιάξουν από μόνοι τους έτσι κι αλλιώς? Αν κάνει ένας αίτημα δεν πρέπει να φτιαχτεί για όλους? Για ανά περίπτωση θα είναι το fix? 😛

Έχει παραπονεθεί κανείς μέχρι στιγμής; Μπορεί στη ΔΕΗ να νομίζουν ότι όλα λειτουργούν σωστά. 🤣

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έχει παραπονεθεί κανείς μέχρι στιγμής;

τρελός είσαι ? άσε να πάει Πάσχα να μη βγει κανένας λογαριασμός να φύγουμε με βεβαίωση αζημίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης της ΔΕΗ  είπε ότι βγήκαν λογαριασμοί με λάθος περίοδο τιμολόγησης και θα βγάλει καινούργιους με σωστή περίοδο .

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα δούμε σε pdf αυτούς που έχουν ήδη εκδοθεί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosss567 είπε

Το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης της ΔΕΗ  είπε ότι βγήκαν λογαριασμοί με λάθος περίοδο τιμολόγησης και θα βγάλει καινούργιους με σωστή περίοδο .

 

Ποιος απ'τους δυο απάντησε;

Spoiler


young-cleaning-lady-uniform-rubber-gloves-playing-with-kitchen-sponge-pretending-talking-mobile-phon-ll-studio-shot-housekeeping-cleaning-services_386167-1570.webp.113ca3334f26e0a50b807b2e4b121985.webpShould-Security-Guards-Use-Personal-Phones-on-The-Job.jpg.f0e8e90b2bc726ed3172bb7d3a56b8a1.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...