Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

@korakios Ισχυει αυτο φιλε μου?

υποθέτω πως ναι απο τη στιγμή που δεν υπάρχει συμβόλαιο και δεν ξέρω καν αν υποχρεώνεται ο πάροχος για ατομική ειδοποίηση αλλαγών 30 μέρες πριν .

σε αορίστου δεν έχω ιδέα τι παίζει βάσει κώδικα προμήθειας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

υποθέτω πως ναι απο τη στιγμή που δεν υπάρχει συμβόλαιο και δεν ξέρω καν αν υποχρεώνεται ο πάροχος για ατομική ειδοποίηση αλλαγών 30 μέρες πριν .

σε αορίστου δεν έχω ιδέα τι παίζει βάσει κώδικα προμήθειας

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Εσυ προτεινεις να το αφησουμε να ληξει και να παει αυτοματα στο Benefit τωρα στις 17 του μηνος η να κανουμε συμβολαιο 2 ετων?

Ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Εσυ προτεινεις να το αφησουμε να ληξει και να παει αυτοματα στο Benefit τωρα στις 17 του μηνος η να κανουμε συμβολαιο 2 ετων?

Ευχαριστω και παλι!

πάντα με τα σημερινά δεδομένα , το TTF*1,03+0,004 δεν το λες και κελεπούρι για να το κλείσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

πάντα με τα σημερινά δεδομένα , το TTF*1,03+0,004 δεν το λες και κελεπούρι για να το κλείσεις

Οποτε αφηνουμε να παει αυτοματα και βλεπουμε,ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Οποτε αφηνουμε να παει αυτοματα και βλεπουμε,ετσι?

εγώ θα είχα φύγει τρέχοντας βασικά σε άλλη εταιρία 😁

εσύ κάνεις ότι νομίζεις καλύτερο για σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

εγώ θα είχα φύγει τρέχοντας βασικά σε άλλη εταιρία 😁

εσύ κάνεις ότι νομίζεις καλύτερο για σένα

Mα δεν εχει κατι καλυτερο ετσι δεν ειχατε πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Ο Λογαριασμός Κατανάλωσης εκδίδεται περιοδικά και ανά τέσσερις (4) μήνες κατά ανώτατο όριο,

Εμένα που βγαλανε λογαριασμό με κατανάλωση μιας μέρας... μπορούν θεωρητικά να βγάλουν τον επόμενο μετά από 4 μήνες. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εμένα που βγαλανε λογαριασμό με κατανάλωση μιας μέρας... μπορούν θεωρητικά να βγάλουν τον επόμενο μετά από 4 μήνες. 😄

Αν βγει μετά από 4 μήνες τυχερός θα είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εμένα που βγαλανε λογαριασμό με κατανάλωση μιας μέρας... μπορούν θεωρητικά να βγάλουν τον επόμενο μετά από 4 μήνες. 😄

μη βρε μαν και συ με το ebill της ΔΕΗ , ας μείνει μια σελίδα χωρίς αυτή τη μλκ Βρούτε

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

υποθέτω πως ναι απο τη στιγμή που δεν υπάρχει συμβόλαιο και δεν ξέρω καν αν υποχρεώνεται ο πάροχος για ατομική ειδοποίηση αλλαγών 30 μέρες πριν .

σε αορίστου δεν έχω ιδέα τι παίζει βάσει κώδικα προμήθειας

1. Ισχύουν οι Γενικοί όροι της σύμβασης και οι κανονισμοί της ΡΑΕ. Αν αλλάξει το Benefit θα το ανακοινώσουν, ένα είναι δεν είναι διαφορετικό για αυτούς με 2ετή συμβόλαια σε σχέση με τα ελευθέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

 

Εσυ προτεινεις να το αφησουμε να ληξει και να παει αυτοματα στο Benefit τωρα στις 17 του μηνος η να κανουμε συμβολαιο 2 ετων?

Aν υπογράψεις,  παίρνεις 50 ευρώ δώρο και δεσμεύεσαι για 2 χρόνια με ρήτρα αποχώρησης (ότι γράφει εδώ https://www.dei.gr/media/0ktffl02/myhome-gasbenefit-_10_2022.pdf +24% ΦΠΑ)

Η μηδενική εγγύηση ισχύει για νέους πελάτες, ή αν έχεις ήδη μηδενική. Αν είχες δώσει εγγύηση στο control τότε δε μηδενίζεται η εγγύηση.

Αν πας στο benefit αυτόματα χωρίς να υπογράψεις, δεν έχεις δέσμευση ούτε παίρνεις το 50άρικο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Aν υπογράψεις,  παίρνεις 50 ευρώ δώρο και δεσμεύεσαι για 2 χρόνια με ρήτρα αποχώρησης (ότι γράφει εδώ https://www.dei.gr/media/0ktffl02/myhome-gasbenefit-_10_2022.pdf +24% ΦΠΑ)

Η μηδενική εγγύηση ισχύει για νέους πελάτες, ή αν έχεις ήδη μηδενική. Αν είχες δώσει εγγύηση στο control τότε δε μηδενίζεται η εγγύηση.

Αν πας στο benefit αυτόματα χωρίς να υπογράψεις, δεν έχεις δέσμευση ούτε παίρνεις το 50άρικο.

 

Eγγυηση δεν ειχα δωσει περσι που πηγα στο control.

Για 50 ευρω δεν πιστευω να αξιζει να δεσμευτεις για 2 χρονια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, alejsalonica είπε

1. Ισχύουν οι Γενικοί όροι της σύμβασης και οι κανονισμοί της ΡΑΕ. Αν αλλάξει το Benefit θα το ανακοινώσουν, ένα είναι δεν είναι διαφορετικό για αυτούς με 2ετή συμβόλαια σε σχέση με τα ελευθέρα. 

Ο τύπος υπολογισμού (τώρα  1,03 x Τιμή TTF* +0,004) αναφέρεται  και είναι μέρος της σύμβασης   και κλειδώνει για το χρονικό διάστημα της σύμβασης.

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...