Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kirileman είπε

Πώς διάολο σας βγήκε πιστωτικός; Και πού είναι η ανάλυση οέο;

ΠΑΣΟΚικο ορθοδοξο control 0,02-0,05

περσυ τους πληξρωνε το κρατος για να καινε αεριο

Επεξ/σία από fredd0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Και γω 0,05 έχω. Με ρίξανε;

Με 0,05 δεν έφτανε η επιδότηση για να καλύψει όλες τις χρεώσεις του λογαριασμού ώστε να βγει αρνητικός. Με 0,02 έφτανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Με 0,05 δεν έφτανε η επιδότηση για να καλύψει όλες τις χρεώσεις του λογαριασμού ώστε να βγει αρνητικός. Με 0,02 έφτανε. 

δεν ισχυει αυτο. ο χειμωνας με 0.02 συνολικα ηταν μηδενικος η ελαφρως αρνητικος 5 10 20 ευρω. αυτο που εγινε ειναι οτι αργησαν να πιστωθουν οι επιδοτησεις, οποτε οι λογαριασμοι ερχονταν κανονικα χωρις επιδοτηση και πληρωνονταν. Οταν τελικα πιστωθηκαν αναδρομικα οι επιδοτησεις τοτε βγηκε το μεγαλο μειον, γιατι ολη η επιδοτηση πηγε κατευθειαν σαν πιστωτικο υπολοιπο αφου οι προηγουμενοι λογαριασμοι ηταν ηδη πληρωμενοι-μηδενισμενοι.

*τωρα ξαναειδα οτι εγραψες για καλυψη του λογαριασμου. το παραπανω που γραφω εξηγει τα -150 και -200 , οποτε δεν παει σε εσενα τελικα.

 

με τους λογαριασμους τι γινεται εν τελει, βγηκε σε ολους η δεν ειμαι ο μονος που ουρησε στο πηγαδι και δεν εχει βγει τιποτα?

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε μένα βγήκε. Εγώ πάντως με τη λήξη της σύμβασης θα αλλαξω και πάροχο. Αν μείνω ΔΕΗ με τις καθυστερήσεις αυτές στους λογαριασμούς, θα χάσω το επίδομα θέρμανσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εχει δρομολογηθει διακοπη απο ΕΔΑ 12/12/22. μπορω να ξεκινησω απο σημερα αιτημα σε νεο παροχο ή πρεπει να περιμενω να γινει πρωτα η διακοπη?

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vins είπε

Εγώ λέω να το κάψω τέρμα… Ούτως ή άλλως μέχρι να στείλει λογαριασμούς η ΔΕΗ, λογικά θα έχει συμβεί στο μεταξύ κάνα κοσμοϊστορικό γεγονός όποτε δε θα χρειαστεί να πληρώσω το λογαριασμό 😂😂😂

Σωστά. Ας ελπίσουμε πχ να φτάσει ως εδώ ο πόλεμος ώστε μέσα στο γενικό χαμό να γλιτώσουμε λογαριασμούς ΔΕΗ.

Αλλα βέβαια δε χρειάζεται να γίνει κάτι συνταρακτικό ώστε να μη στείλει λογαριασμούς η ΔΕΗ,τα καταφέρνει και μόνη της.

Εγώ βέβαια που έχω κάνει αίτηση αλλαγής παρόχου από Σεπτέμβριο(και που  φυσικά δεν έχω κανένα νεότερο) ,δεν ελπίζω να λάβω λογαριασμό πριν το Πάσχα.

Επεξ/σία από kostas4.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

οταν εχει δρομολογηθει διακοπη απο ΕΔΑ 12/12/22. μπορω να ξεκινησω απο σημερα αιτημα σε νεο παροχο ή πρεπει να περιμενω να γινει πρωτα η διακοπη?

ακόμα δεν έκανες αίτηση σε άλλον πάροχο ???????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

τι αιτηση να κανω αφου επρεπε να κανω 3 υπαναχωρησεις ,Τις 2 πρωτες "ξεχασαν" να τις περασουν στο συστημα

τι σχέση έχουν οι υπαναχωρήσεις ? αν έκανες αίτηση σε νέο πάροχο θα ξεμπέρδευες μιας και το νέο πάροχο τον εξουσιοδοτείς να κάνει καταγγελία τη σύμβαση του παλιού ....

κλείσε σε πάροχο , πες τους Δευτέρα το κόβουν οπότε να στείλουν άμεσα αίτημα εκπροσώπησης , να σου δώσουν κάποιο αριθμό πρωτοκόλλου αν γίνεται και καπάκι ΕΔΑ τηλ να επιβεβαιώσεις οτι το βλέπουν και Δευτέρα στήνεις καρτέρι για το συνεργείο μήπως τυχών έρθει . Στη χειρότερη αν δεν μπορείς να είσαι , άσε μεγάλο χαρτάκι με σημείωμα ,τον αριθμό αίτησης του παρόχου στην ΕΔΑ και οτι η παροχή εκπροσωπείται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...