Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

το πρόβλημα είναι ότι η περίοδος που αφορά ο λογαριασμός είναι 01/05/2022-31/08/2022. Βάλτε ποτάκι και κάποια στιγμή το 2024 θα εξοφληθεί το 2022

κάτσε ρε συ , τι ποτά πίνεις ? ένα ποτάκι κρατά 2ετία ? δλδ όταν λες βγήκα έξω και ήπια μια ποτάρα ,πότε ήταν ?πριν 10ετία και ακόμα πίνεις ?Βρήκες κανα τζίνι ? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2022 στις 2:40 ΜΜ, ekrepali είπε

  

To αντιγράφω εδώ, ίσως μας χρειαστεί για το φυσικό αέριο. Όταν βγει ο πρώτος λογαριασμός, κάνουμε copy το link πχ

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=(κωδικός πελάτη)&dt=20221103&currentPageId=xxxx

Aν μετά εκδωθεί λογαριασμός πχ στις 15/5 και θέλουμε να τον κατεβάσουμε, πηγαίνουμε στο:

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=(κωδικός πελάτη)&dt=20220515&currentPageId=xxxx

Κρατήστε το σκονάκι, ίσως χρησιμεύσει για το επίδομα θέρμανσης αν έχουμε πάλι τις περσινές καθυστερήσεις.

Δοκιμάστε αυτό το κόλπο σε όσους ήρθε λογαριασμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε καταλαβαίνω τι έχουν φτιάξει, θα φανεί στο pdf.

Λογικά ο λογαριασμός από 12/5 - 2/11 είναι 0.56;  🤣

1.jpg.9d44fb48032822bc2954be1bd0f35a1e.jpg

YΓ: Τυχαίο ότι έβγαλαν λογαριασμούς μόλις πλακώσαμε τα αιτήματα στη ΡΑΕ; Εγώ απάντησα σήμερα, επανέλαβε πότε έγινε εκκαθαριστική καταμέτρηση κι αν δε βγάλουν λογαριασμό θα ζητήσω την επιβολή ποινικής ρήτρας για χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών. 😄

Όσο για την ΕΔΑ ΘΕΣΣ, για να πάρουμε γραπτή απάντηση μου είπαν να στείλω αίτημα στο [email protected]

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Λογικά ο λογαριασμός από 12/5 - 2/11 είναι 0.56;  🤣

βασικά πάλι πιστωτικό είναι , σίγουρα κάνανε μλκ , αλλά δεν πειράζει , μεταξύ μας αυτά 😁

άστα να αυγατίζουν 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε καταλαβαίνω τι έχουν φτιάξει, θα φανεί στο pdf.

Λογικά ο λογαριασμός από 12/5 - 2/11 είναι 0.56;  🤣

1.jpg.9d44fb48032822bc2954be1bd0f35a1e.jpg

YΓ: Τυχαίο ότι έβγαλαν λογαριασμούς μόλις πλακώσαμε τα αιτήματα στη ΡΑΕ; Εγώ απάντησα σήμερα, επανέλαβε πότε έγινε εκκαθαριστική καταμέτρηση κι αν δε βγάλουν λογαριασμό θα ζητήσω την επιβολή ποινικής ρήτρας για χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών. 😄

Όσο για την ΕΔΑ ΘΕΣΣ, για να πάρουμε γραπτή απάντηση μου είπαν να στείλω αίτημα στο [email protected]

Με πιστωτικό υπόλοιπο -208 ευρώ, καλό χειμώνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

βασικά πάλι πιστωτικό είναι , σίγουρα κάνανε μλκ , αλλά δεν πειράζει , μεταξύ μας αυτά 😁

άστα να αυγατίζουν 😂

Βρήκα τελικά τι έγινε... περίοδος κατανάλωσης 1 μέρα (13 Μαϊου).

11.jpg.2a7f4dfb54effc42174904b9971bfeec.jpg

Ο λογαριασμός που βγήκε στις 27/5 με περίοδο κατανάλωσης 9/3 - 12/5, ήταν με δική μου ένδειξη. Στις 13/5 πήρε καταμέτρηση η ΕΔΑ, εξ'ου και ο εκκαθαριστικός μιας μέρας.

Επιβεβαιώνεται το σαΐνι που μου είπε στο τηλέφωνο ότι θα ξεμπερδέψουν πρώτα με παλιές εκκαθαρίσεις και μετά θα βγούνε οι εκκαθαριστικοί με τις καταμετρήσεις Οκτώβρη-Νοέμβρη.

 

Μόλις τώρα, dasnowy είπε

Με πιστωτικό υπόλοιπο -208 ευρώ, καλό χειμώνα. 

Τα -208 είναι κουμπαράς από τον Μάιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, dasnowy said:

Δοκιμάστε αυτό το κόλπο σε όσους ήρθε λογαριασμός. 

κωδικό εταίρου ή αριθμό παροχής; δοκίμασα και τα δύο. με αριθμό παροχής δεν βγάζει τίποτα. ούτε με κωδικό εταίρου. το έβαλα στην μορφή 

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca= 1111111111&dt=20221208&currentPageId=xxxx

 

56 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

18/03/2022-23/09/2022 γραφει εμενα με ποσό πληρωμής 88 €

EDIT

συγνωμη και παλι , ειδα μολις τα email μου , 20/02 βγηκε ο πρωτος μου λογαριασμος απο οτι ειδα 

εντύπωση μου κάνει που σου έχουν τέτοια περίοδο κατανάλωσης. Μου επιβεβαίωσε η ΕΔΑ ότι η τελευταίες μετρήσεις που τους έδωσε ήταν τελευταία μέρα Οκτωβρίου και 30/11 αγνοήσανε τα πάντα και έβγαλαν περίοδο ώς 31/8

Screenshot 2022-12-08 at 22.29.04.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marmagia είπε

κωδικό εταίρου ή αριθμό παροχής; δοκίμασα και τα δύο. με αριθμό παροχής δεν βγάζει τίποτα. ούτε με κωδικό εταίρου. το έβαλα στην μορφή 

https://mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca= 1111111111&dt=20221208&currentPageId=xxxx

Στο ca = μπαίνει ο αριθμός συμβολαίου (φαίνεται στο ebill)

Αυτό που μας λείπει είναι το pageid, πρέπει να βγει το 1o pdf για να το μάθουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να το κάψω τέρμα… Ούτως ή άλλως μέχρι να στείλει λογαριασμούς η ΔΕΗ, λογικά θα έχει συμβεί στο μεταξύ κάνα κοσμοϊστορικό γεγονός όποτε δε θα χρειαστεί να πληρώσω το λογαριασμό 😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα να δεις που με βάλατε να μπω στο ebill λες και θα πάρω δώρο .....

όταν βγούνε τα pdf ενημερώστε το βασικότερο και ουσιαστικότερο : δλδ αν στέλνουν email οτι βγήκε λογαριασμός ή χάλασε και αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...