Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Superbull3 είπε

Η τιμη του απο οτι ειδα του ρευματος για Δεκεμβριο με επιδοτηση βγαινει στην καταναλωση μου 0,0564 αλλα αν ανεβω παει 0,1064 ετσι λεει η σελιδα τους λογικα ρευμα νομιζω συμφερει 

  

12 λεπτά πριν, korakios είπε

δλδ πατάς στο σύνδεσμο και ποστάρεις εκεί να σε βοηθήσουν τα άλλα μέλη

θα βοηθήσει να τους δώσεις και κατανάλωση που έχουν τα AC που έχεις ,για το χώρο που έχεις

όχι εδώ , στο άλλο νήμα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/789005-σύγκριση-κόστους-θέρμανσης/?do=getNewComment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2022 στις 11:19 ΠΜ, kostakiss είπε

κατοπιν επικοινωνιας μου με την ΔΕΗ , το ενα απο τα 2 gas control που εχω ληγει 17/12/22.

ρωτησα την κα στην εξυπηρετηση και με ενημερωσε και αυτη το ιδιο , οτι αν γινει ανανεωση με αιτηση του πελατη τρεχει προμο εως τελη Δεκεμβριου ,50€ στην ανανεωση στον πρωτο λογαριασμο , με δεσμευση ομως 24μηνες.

αλλιως αν δε γινει καμια ενεργεια , μπαινουμε στο νεο προγραμμα, δεν υπαρχει ομως δεσμευση , αλλα ουτε και 50€.

 

θεωρω οτι δεν αξιζει τον κοπο για τα 50€ , να κλειδωσει καποιος για 24 μηνες.

Δηλαδή  αν δεν ανανεώσεις
"κλειδώνεις"   στο MyhomeGasBenefit ( Ενέργεια (€/kWh) 1,03 x Τιμή TTF* +0,004 ,Πάγιο (€/μήνα) €5,00) για όσο μείνεις ή
ή1) αν θα βγει μελλοντικά νέο πρόγραμμα
ή 2)προκύψει νέο τροποποιημένο  MyhomeGasBenefit για νέους πελάτες με διαφορετικό τρόπο υπολογισμού  μεγαλύτερες χρεώσεις /δυχερέστερους όρους
,θα είναι στην διακριτική ευχ'ερια  της ΔΕΗ να σε  1) μεταφέρει / 2) χρεώνει σύμφωνα με αυτό ?
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Walternet είπε
Δηλαδή  αν δεν ανανεώσεις
"κλειδώνεις"   στο MyhomeGasBenefit ( Ενέργεια (€/kWh) 1,03 x Τιμή TTF* +0,004 ,Πάγιο (€/μήνα) €5,00) για όσο μείνεις ή
ή1) αν θα βγει μελλοντικά νέο πρόγραμμα
ή 2)προκύψει νέο τροποποιημένο  MyhomeGasBenefit για νέους πελάτες με διαφορετικό τρόπο υπολογισμού  μεγαλύτερες χρεώσεις /δυχερέστερους όρους
,θα είναι στην διακριτική ευχ'ερια  της ΔΕΗ να σε  1) μεταφέρει / 2) χρεώνει σύμφωνα με αυτό ?
 

απο τη στιγμή που πας αορίστου θα χρεώνεσαι με τιμές του τρέχοντος εμπορικού προγράμματος (δεν υπάρχει 6μηνη κάλυψη)

νομίζω οτι για αλλαγές πάλι θα πρέπει να έχεις ατομική ειδοποίηση 1 μήνα πριν , αλλα δεν είμαι σίγουρος σε αορίστου τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 / 12 τελειωνει η σύμβαση μου με την ΔΕΗ στο home gas control (0,05) 

Οποιος δεν βαριέται αν μπορει ας κανει μια σουμα που βρισκόμαστε τωρα γιατι εχω χασει και τα αυγα και τα καλάθια και την μπαλα και το γήπεδο. 

το excel δεν μπορω να το κατανοήσω πολύ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

τι ακριβώς σε μπερδεύει ?

γραφει παρα πολλα και χάνομαι !! 

ουσιαστικά βάζω μονο τιμή TTF ( με την βοηθεια της μαντεψιάς) και το ποσα κυβικά καταναλώνω στο 12 μηνο ( και αυτό στο περίπου ) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ουσιαστικά βάζω μονο τιμή TTF ( με την βοηθεια της μαντεψιάς) και το ποσα κυβικά καταναλώνω στο 12 μηνο ( και αυτό στο περίπου ) ???

όχι κυβικά αλλά kw , δεν έχει κάτι άλλο, μάλιστα γράφει ακριβώς δίπλα τι πράξη να κάνεις να μετατρέψεις τα κυβικά σε kw

αυτά τα 2 πεδία είναι :) (kw και μαντεψιά του TTF)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

όχι κυβικά αλλά kw , δεν έχει κάτι άλλο, μάλιστα γράφει ακριβώς δίπλα τι πράξη να κάνεις να μετατρέψεις τα κυβικά σε kw

αυτά τα 2 πεδία είναι :) (kw και μαντεψιά του TTF)

ναι συγνώμη kw ηθελα να γραψω . 

θα κανω μια απελπιδα προσπάθεια να το κοιταξω τωρα .. 

 

ειδα μολις ανεβασε και η ΔΕΗ λογαριασμο αεριου gas control !!! ημ/νια εκδοσης 8/12 !!! 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ναι συγνώμη kw ηθελα να γραψω . 

θα κανω μια απελπιδα προσπάθεια να το κοιταξω τωρα .. 

 

ειδα μολις ανεβασε και η ΔΕΗ λογαριασμο αεριου gas control !!! ημ/νια εκδοσης 8/12 !!! 

 

Ανέβασε το!

Σε μένα τίποτα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

15 / 12 τελειωνει η σύμβαση μου με την ΔΕΗ στο home gas control (0,05) 

Οποιος δεν βαριέται αν μπορει ας κανει μια σουμα που βρισκόμαστε τωρα γιατι εχω χασει και τα αυγα και τα καλάθια και την μπαλα και το γήπεδο. 

το excel δεν μπορω να το κατανοήσω πολύ . 

Μες τις άκρες , θεωρώ ότι όποιο πακέτο και να επιλέξεις τώρα είναι το ίδιο , πανάκριβο και με τις επιδοτήσεις άερας που δίνονται δεν αλλάζει κάτι ιδιαίτερο. 100 κυβικά , 130+ ευρώ (με ttf 140+) είναι απλά εφιαλτικό νούμερο.
Εγώ προσωπικά θα μείνω εκεί στην ΔΕΗ χωρίς ανανέωση σύμβασης και θα ελαττώσω όσο γίνεται το αέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atpanos είπε

Ανέβασε το!

Σε μένα τίποτα ακόμα.

δεν βγαζει pdf ακομα , θελει να βράσει το ρύζι πρώτα . σε 2 μερες οπως και με το ρευμα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ειδα μολις ανεβασε και η ΔΕΗ λογαριασμο αεριου gas control !!! ημ/νια εκδοσης 8/12 !!! 

ναι το είπανε στις ειδήσεις , έχει και πορείες έξω , τώρα όλοι θα τρέξουν με χαρά να πληρώσουν το λογαριασμό τους

φυσικά θα ξεκινήσουν τώρα ποστς για καμιά 10ριά σελίδες για τη θλίψη του insomniac που το ebill του δε δουλευει ακόμα και θα παρακολουθεί με δάκρυα στα μάτια ,ίσως και με φθόνο , τους άλλους να ανεβάζουν με περίσσεια υπερηφάνεια τους παλιούς και νέους λογαριασμούς...

viral θα γίνει το πρώτο video που θα έχει screenrecording online πληρωμή , μάλιστα λογαριασμοί Δεκεμβρίου πωλούνται σε NFT απο τώρα 😁

ιστορική στιγμή για την Ελλάδα και το έτος 2022 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ναι το είπανε στις ειδήσεις , έχει και πορείες έξω , τώρα όλοι θα τρέξουν με χαρά να πληρώσουν το λογαριασμό τους

φυσικά θα ξεκινήσουν τώρα ποστς για καμιά 10ριά σελίδες για τη θλίψη του insomniac που το ebill του δε δουλευει ακόμα και θα παρακολουθεί με δάκρυα στα μάτια ,ίσως και με φθόνο , τους άλλους να ανεβάζουν με περίσσεια υπερηφάνεια τους παλιούς και νέους λογαριασμούς...

viral θα γίνει το πρώτο video που θα έχει screenrecording online πληρωμή , μάλιστα λογαριασμοί Δεκεμβρίου πωλούνται σε NFT απο τώρα 😁

ιστορική στιγμή για την Ελλάδα και το έτος 2022 😂

σύμβαση ΔΕΗ δικη μου 12/21 , πρώτος λογαριασμός  05/22 , δεύτερος λογαριασμός 12/22 !!! 

Το λες και επιτυχία αυτό !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πρόβλημα είναι ότι η περίοδος που αφορά ο λογαριασμός είναι 01/05/2022-31/08/2022. Βάλτε ποτάκι και κάποια στιγμή το 2024 θα εξοφληθεί το 2022

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marmagia είπε

το πρόβλημα είναι ότι η περίοδος που αφορά ο λογαριαμσός είναι 01/05/2022-31/08/2022

18/03/2022-23/09/2022 γραφει εμενα με ποσό πληρωμής 88 €

EDIT

συγνωμη και παλι , ειδα μολις τα email μου , 20/02 βγηκε ο πρωτος μου λογαριασμος απο οτι ειδα 

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...