Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Εννοείς την ΕΔΑ ΘΕΣΣ. Να στείλεις στην ΕΔΑ ΘΕΣΣ mail με το αίτημα σου και να λάβεις αρχικά από αυτούς γραπτή απάντηση. Όχι τηλεφωνικά. [email protected] & διάβασε αυτά που λέει εδώ https://www.edathess.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να μιλησω με δεη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Brown είπε

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να μιλησω με δεη..

Δεν είπε κανένας το αντίθετο , σε πιστεύουμε , απλά η ΔΕΗ δεν έχει καμία σχέση και επικοινωνείς (όχι τηλ) με ΕΔΑ

Βέβαια τις μετρήσεις 99,999% τις έχουν πάρει και δώσει στη ΔΕΗ , η αναβαθμισμένη πλατφόρμα της ΔΕΗ έχει θέμα , αλλά στείλε στην ΕΔΑ

Spoiler

Η ΔΕΠΑ δεν έχει καμία σχέση με το όλο θεμα πάντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

Βέβαια τις μετρήσεις 99,999% τις έχουν πάρει και δώσει στη ΔΕΗ , η αναβαθμισμένη πλατφόρμα της ΔΕΗ έχει θέμα , αλλά στείλε στην ΕΔΑ

Εγώ όμως αφού ρώτησα την ΕΔΑ ΘΕΣΣ, με πήρε μετά τηλέφωνο ο ΔΕΔΔΗΕ. ΟΚ, το να ανέλαβαν τις μετρήσεις εργολαβία το καταλαβαίνω... αλλά μετά η ΕΔΑ δεν έλαβε τις μετρήσεις; Μήπως άφησαν δηλαδή στον ΔΕΔΔΗΕ και το κομμάτι της ενημέρωσης των παρόχων κι η ΕΔΑ δεν έχει πλέον καμία εικόνα των επιτόπιων μετρήσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Εγώ όμως αφού ρώτησα την ΕΔΑ ΘΕΣΣ, με πήρε μετά τηλέφωνο ο ΔΕΔΔΗΕ. ΟΚ, το να ανέλαβαν τις μετρήσεις εργολαβία το καταλαβαίνω... αλλά μετά η ΕΔΑ δεν έλαβε τις μετρήσεις; Μήπως άφησαν δηλαδή στον ΔΕΔΔΗΕ και το κομμάτι της ενημέρωσης των παρόχων κι η ΕΔΑ δεν έχει πλέον καμία εικόνα των επιτόπιων μετρήσεων;

Ο ΔΕΔΔΗΕ για την ΕΔΑ δουλεύει σε αυτήν την περίπτωση  , το τι κάνει σαν "υπάλληλος εταιρίας" δεν πρέπει να σε απασχολεί , αλλά η εταιρία η ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

Δεν είπε κανένας το αντίθετο , σε πιστεύουμε , απλά η ΔΕΗ δεν έχει καμία σχέση και επικοινωνείς (όχι τηλ) με ΕΔΑ

Βέβαια τις μετρήσεις 99,999% τις έχουν πάρει και δώσει στη ΔΕΗ , η αναβαθμισμένη πλατφόρμα της ΔΕΗ έχει θέμα , αλλά στείλε στην ΕΔΑ

  Απόκρυψη περιεχομένων

Η ΔΕΠΑ δεν έχει καμία σχέση με το όλο θεμα πάντως

 

Συγνωμη εδα ηθελα να γραψω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Brown είπε

Συγνωμη εδα ηθελα να γραψω..

οκ άρα ξαναπάμε :

12 ώρες πριν, Brown είπε

Ξερει κανενας το mail της ΔΕΗ ωστε να στειλω γραπτα να ερθουν να μου κανουν καταμέτρηση στον μετρητη; Στην ΔΕΠΑ ΕΔΑ θεσσαλονικης μου είπαν οτι γινετε μονο μεσω του παροχου, πηρα τηλεφωνο αλλα αμα προβω σε καταγγελια αργοτερα να εχω κατι σε χαρτι να προσκομισω.. ευχαριστω

ξαναπάρε τηλ και αυτή τη φορά σημείωσε ώρα/ημερομηνία και κράτα ονοματεπώνυμο υπαλλήλου που σου πέταξε την κοτσάνα ....

στείλε email στην ΕΔΑ (αναφέροντας την τηλεφωνική ατυχέστατη επικοινωνία) και ρώτα ποιες ημερομηνίες έχουν ήδη περάσει για καταμέτρηση

Αν είσαι σε διαμέρισμα που όντως δεν υπήρχε πρόσβαση πρέπει να δώσεις την ένδειξη ο ίδιος (αφου μάθεις ημερομηνίες)

https://www.edathess.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/

edit , αν δώσεις ηλεκτρονικά βγάζει αντίγραφο της αίτησης καταχώρησης και το αποθηκεύεις (χρήσιμο για τις παπάντζες της ΔΕΗ οτι δεν έχει πάρει ένδειξη απο ΕΔΑ)

υπόψιν οτι αν περάσει έτος που δεν έχουν περάσει οι ίδιοι λόγω μη πρόσβασης θα σου έρθει χαρτί για διακοπή

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ ψαξιμο παντου εκανα το προγραμμα του Ηρων με σταθερη τιμη GAS FIX LIMITED λεγεται με 0,150 που παει 0,125 με την επιδοτηση χωρις εγγυηση χωρις παγιο κ 50 ευρω μου βαζουν στον πρωτο λογαριασμο , το μελλον θα δειξει αν εκανα καλη επιλογη .........

Διαβασα πολλες σελιδες εδω μεσα κ επειδη βλεπω οτι ανεβαινει το αεριο ειπα να παω στην σταθερη για να μην εχω εκπληξεις 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Superbull3 είπε

Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ ψαξιμο παντου εκανα το προγραμμα του Ηρων με σταθερη τιμη GAS FIX LIMITED λεγεται με 0,150 που παει 0,125 με την επιδοτηση

0,135 τελική για Δεκέμβριο (0,015 επιδότηση ΔΕΠΑ)

17 λεπτά πριν, Superbull3 είπε

Διαβασα πολλες σελιδες εδω μεσα κ επειδη βλεπω οτι ανεβαινει το αεριο ειπα να παω στην σταθερη για να μην εχω εκπληξεις 

έτσι κι αλλιώς είτε με 0,125 το τελευταίο σταθερό της ΔΕΗ είτε 0,15 εκπλήξεις δε θα έχεις αφού δεν είναι να καις αέριο , ζεστό νερό και καμιά 10αριά γιορτινές μέρες ,του χρόνου ξαναβλέπουμε

ρήτρα αποχώρησης έχει ? Αν ναι πόσο ? (edit και πόση η διάρκεια του προγράμματος?)

edit2 , το βρήκα (προσοχή με αυτά τα sites)

μόνο 190€ για το 12μηνο ???? 😂 , οκ .... φαντάζομαι (και ελπίζω) να ελαττώνεται ανα μήνα παραμονής

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makisman1973 είπε

αυτος ο σπουδαιος λόγος που γραφει ποιος να ναι αραγε?

είναι το ίδιο πάτημα που προσπάθησαν να έχουν οι πάροχοι στο σπάσιμο των σταθερών για ρεύμα (εκτόξευση της χοντρικής) και γενικά στις μεταβολές ανα 6μηνο ρεύμα/αέριο.

αλλά το λαβράκι είναι η "ειδοποίηση στο λογαριασμό" για τροποποίηση , το οποίο είναι καταχρηστικό σα μέσο ατομικής ειδοποίησης , θα ρίξω ένα ρουφιάνεμα μιας και είδα οτι είχε και άλλος πάροχος για ρεύμα κάτι τέτοιο και το ξέχασα

το σωστό πλέον είναι πχ Ηρών ρεύμα :

Spoiler

image.png.51e1c3e34f144e921a5f787a81fd4c46.png

το οποίο δεν έχει η αίτηση για αέριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον λογαριασμο αεριου πρεπει να μας ειδοποιησουν πριν ληξει το συμβολαιο; Γιατι πχ εμενα εληξε τον νοεμβριο αλλα ο τελευταιος λογαριασμος ηταν τον μαιο και δεν εγραφε τιποτα (οχι οτι τωρα μπορουμε να τους βρουμε με την ΔΕΗ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nermain είπε

Στον λογαριασμο αεριου πρεπει να μας ειδοποιησουν πριν ληξει το συμβολαιο; 

οχι, πουθενα δεν ειναι υποχρεωμενοι να σε ειδοποιησουν, ουτε για αεριο, ουτε για ρευμα ουτε για τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, nermain είπε

Στον λογαριασμο αεριου πρεπει να μας ειδοποιησουν πριν ληξει το συμβολαιο;

ναι ένα μήνα πριν , με ατομική ειδοποίηση , η ΔΕΗ έστειλε sms ή μέσω viber ειδοποίηση

Spoiler
52 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ουτε για ρευμα

και για ρεύμα

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW τι παπάτζα είναι αυτό το ΤΤΦα της ''ΗΡΩΝ'' ρε σεις; Ότι θέλει γράφει. Ήταν ο λόγος που δεν πήγα σε αυτούς. Καμία λογική και καμία σχέση με το TTF. Μακριά και αγαπημένοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...