Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάνεις την αίτηση μέσω internet https://www.heron.gr/prosfores/e-contract/(φρόντισε να έχεις όλα τα δικαιολογητικά σε ξεχωριστά pdf... ταυτότητα, εκκαθαριστικό, προηγούμενος λογαριασμός & αποδεικτικό εξόφλησης ενωμένο ή σχέση με το ακίνητο αν πρέπει να γίνει αλλαγή ονομόματος, ένδειξη μετρητή). Σου στέλνουν μετά ηλεκτρονικά την αίτηση, γράφεις 'αποδέχομαι' και παίρνεις το 50άρικο στο 1ο λογαριασμό. Μετά φεύγεις και πας αλλού. Αν το κάνετε, κάντε κανα μήνα πριν τη καταμέτρηση Απριλίου-Μαίου, ώστε να πάρετε εκκαθαριστικό το καλοκαίρι και μετά να φύγετε για αλλού. Μη κάτσετε χειμώνα στον ΗΡΩΝ με άγνωστη τιμολόγηση ΤΤΦΑ.

Ο ηρών όμως έτσι όπως διαβάζω έχει 35% έκπτωση στην κατανάλωση δεν αξίζει; η τιμή και στην δεη είναι μεταβαλομενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Brown είπε

Ο ηρών όμως έτσι όπως διαβάζω έχει 35% έκπτωση στην κατανάλωση δεν αξίζει; η τιμή και στην δεη είναι μεταβαλομενη

Του Ηρών (Flex) είναι στην κατηγορία ?Προμήθεια?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, korakios είπε

Του Ηρών (Flex) είναι στην κατηγορία ?Προμήθεια?

θα μπορουσες να μου το εξηγησεις λιγο αυτο?συμφωνα με το σαιτ της ηρων https://www.heron.gr/media/3lxe5gy2/ttφα-κεντρικές_v4.pdf φαινεται να εχει υπολογιστει αυτο καθως εχει αρχικη τιμη ανωτερη του ττφ (που οπως βλεπω για δεκεμβριο ειναι 0,118362 ).στο συνολο βεβαια δειχνει τιμη πολυ κατωτερη αυτου (πραγμα αδυνατον φυσικα).τι μου διαφευγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, volos40 είπε

θα μπορουσες να μου το εξηγησεις λιγο αυτο?συμφωνα με το σαιτ της ηρων https://www.heron.gr/media/3lxe5gy2/ttφα-κεντρικές_v4.pdf φαινεται να εχει υπολογιστει αυτο καθως εχει αρχικη τιμη ανωτερη του ττφ (που οπως βλεπω για δεκεμβριο ειναι 0,118362 ).στο συνολο βεβαια δειχνει τιμη πολυ κατωτερη αυτου (πραγμα αδυνατον φυσικα).τι μου διαφευγει?

άλλο TTF και άλλο το ΤΤΦα του Ηρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

άλλο TTF και άλλο το ΤΤΦα του Ηρών

σιγουρα.αλλωστε ειναι διπλασιο το νουμερο του ηρων.αλλα δεν υσχυει το τελικο νουμερο του 0.120 που λεει? (ασε την εκπωση δεπα στην ακρη).θα μπει και αλλο ποσο στον τελικο υπολογισμο?ρωταω γιατι με 0 παγιο και 0 δεσμευση φαινεται πολυ καλο αλλα τις φοβαμαι αυτες τις εταιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, volos40 είπε

σιγουρα.αλλωστε ειναι διπλασιο το νουμερο του ηρων.αλλα δεν υσχυει το τελικο νουμερο του 0.120 που λεει? (ασε την εκπωση δεπα στην ακρη).θα μπει και αλλο ποσο στον τελικο υπολογισμο?ρωταω γιατι με 0 παγιο και 0 δεσμευση φαινεται πολυ καλο αλλα τις φοβαμαι αυτες τις εταιριες

οι τελικές είναι αυτές που λέει, δεν έχει κάτι άλλο . Το τι θα χρεώσει όμως τον άλλον μήνα είναι άγνωστο και φυσικά όπως και στο παρελθόν μπορεί να μη δημοσιεύει τιμές όταν είναι πανάκριβες (τότε με email ζητάς χρέωση και αν δε σου πούνε 99,99% είναι φαρμάκι και την κάνεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

οι τελικές είναι αυτές που λέει, δεν έχει κάτι άλλο . Το τι θα χρεώσει όμως τον άλλον μήνα είναι άγνωστο και φυσικά όπως και στο παρελθόν μπορεί να μη δημοσιεύει τιμές όταν είναι πανάκριβες (τότε με email ζητάς χρέωση και αν δε σου πούνε 99,99% είναι φαρμάκι και την κάνεις)

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.βεβαια τωρα ειδα οτι το flex που κοιτουσα ειναι για κεντρικη θερμανση και οχι για απλη.το home εχει παγιο οποτε δεν λεει.εχει αρκετο ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, volos40 είπε

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.βεβαια τωρα ειδα οτι το flex που κοιτουσα ειναι για κεντρικη θερμανση και οχι για απλη.το home εχει παγιο οποτε δεν λεει.εχει αρκετο ρισκο.

Ότι θέλουν χρεώνουν στο flex του Ηρών και με την έκπτωση που και καλά δίνουν κάποιες φορές βγαίνει ποιο ακριβό από το κανονικό ttf και ούτε σε ενημερώνουν όταν θέλεις να μάθεις την τιμή ότι να ναι λένε,ότι δίνουν είναι το τυράκι  για να πας και όταν έρθει ο χειμώνας μετά κοπανάνε ότι θέλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, volos40 είπε

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.βεβαια τωρα ειδα οτι το flex που κοιτουσα ειναι για κεντρικη θερμανση και οχι για απλη.το home εχει παγιο οποτε δεν λεει.εχει αρκετο ρισκο.

το πάγιο δεν είναι τίποτα , άσε που 3 μήνες δεν έχει και δίνει και ένα 20ρικό μετά απο χρόνο παραμονής , (βάλε και τα 50€ δώρο). Βασικά το καλύτερο ήταν παλιά πριν αρχίσουν οι αυξήσεις

προσοχή μόνο μην σου δώσουν σύμβαση που να έχει δέσμευση και φυσικά

3 ώρες πριν, korakios είπε

Υπόψιν , τέλος η έννοια "οικονομικό" , δλδ το πιο φθηνό κάθε άλλο παρα "οικονομικό" είναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brown είπε

Ναι αλλα πως μπορούμε μέχρι της 15.12 που λίγει το δικό μου να εχω καταμετρηση και να πληρώσω το 0.05;

 

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Δε ξέρω τι μετρητή έχεις και σε ποια ΕΔΑ ανήκεις. Για αναλογικούς στην ΕΔΑ ΘΕΣΣ μετράνε αυτές τις περιόδους https://www.edathess.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/periodikotita-katametrisis-fysikou-aeriou/

Ισχύει το παραπάνω και για σένα... αν έχεις καταμέτρηση τέλη Νοέμβρη, αρχές Δεκέμβρη είσαι κομπλέ και για σιγουριά μπορείς να δώσεις ένδειξη τις ίδιες περιόδους που ανήκεις, και στο site της ΕΔΑ ΘΕΣΣ (αν ανήκεις εκεί).

Αν τιμολογείσαι σε άλλες περιόδους, θα πληρώσεις αναλογικά μερικές kw με benefit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Crus είπε

@korakios Το "Φυσικο Αεριο Πληρες" βλεπω εχει δεσμευση 12 μηνων, ενω στην περιπτωση του εξτρα ειναι 24 μηνες. Στο excel εμφανιζεται χωρις δεσμευση.

μπορεί να έχει 12μηνη διάρκεια το απλό , δεν έχει όμως ρήτρα αποχώρησης

( στα σχόλια που αναφέρω ,οτι το έξτρα δε συμφέρει ,το κελί είναι και υπερσύνδεσμος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μου έχει έρθει μήνυμα ότι σταματάει το Gas Control της ΔΕΗ από τις 16/12 και μετά , αν απλά δεν κάνω τίποτα συνεχίζω στο Gas Home Benefit χωρίς δέσμευση; 
Έχει πάρει κάποιος γραπτή απάντηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλε κι εμενα μηνυμα η ΔΕΗ στο Viber για την ανανεωση κι οτι αν δεν ανανεωσω με νεα συμβαση δεν θα ισχυουν οι προωθητικες εκπτωσεις(αυτες που δεν υπαρχουν δηλαδη).

Περισσοτερο εντυπωση μου εκανε που η ΔΕΗ ξερει το Viber.:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...