Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περιπτωση που δεν εκμεταλλευτω την προσφορά της elpedison για τους λογους προαναφερθηκαν, ο πινακας με βαση τις καταναλωσεις μου δινει την ΔΕΗ με το myhome gasbenefit φθηνοτερο (40 ευρω συνολο) αν παω σε προγραμμα με 24μηνη συμβαση και αν επιλεξω χωρις δέσμευση συμβολαιου το GAS on! home της Elin που βγαινει 20 ευρω φθηνοτερο.

Κριμα που το αντιστοιχο (χωρις δεσμευση) κυμαινομενο προγραμμα της Elin για το ρευμα ειναι ακριβοτερο του Γ1Ν κατα 86 ευρω, γιατι θα ηθελα να μην τα εχω σπαστα οπως τωρα.

Πραγματικα η φαση ειναι δεν ξερεις τι να κανεις και απεκτησα ηδη πονοκεφαλο...😩

Ισως η καλυτερη λυση ειναι καμια δεσμευση/συμβολαιο που σου προσφερει ευελιξια να κινεισαι δεξια και αριστερα.

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Crus είπε

Σε περιπτωση που δεν εκμεταλλευτω την προσφορά της elpedison για τους λογους προαναφερθηκαν, ο πινακας με βαση τις καταναλωσεις μου δινει την ΔΕΗ με το myhome gasbenefit φθηνοτερο (40 ευρω συνολο) αν παω σε προγραμμα με 24μηνη συμβαση και αν επιλεξω χωρις δέσμευση συμβολαιου το GAS on! home της Elin που βγαινει 20 ευρω φθηνοτερο.

Κριμα που το αντιστοιχο (χωρις δεσμευση) κυμαινομενο προγραμμα της Elin για το ρευμα ειναι ακριβοτερο του Γ1Ν κατα 86 ευρω, γιατι θα ηθελα να μην τα εχω σπαστα οπως τωρα.

Πραγματικα η φαση ειναι δεν ξερεις τι να κανεις και απεκτησα ηδη πονοκεφαλο...😩

χμμμμ ,δες τελικές τιμές μήπως τα λες ανάποδα και μπερδεύεσαι με τα πρόσημα στη στήλη σύγκρισης 

4 λεπτά πριν, Crus είπε

Ισως η καλυτερη λυση ειναι καμια δεσμευση/συμβολαιο που σου προσφερει ευελιξια να κινεισαι δεξια και αριστερα.

σίγουρα , αλλά πολλοί την πατήσαν πέρυσι με δέσμευση , θεωρώντας οτι είναι κάτι τραγικό να σπάσεις το συμβόλαιο και έτσι για 20-100€ ρήτρας αποχώρησης χάσανε 500-2000€ αν κλείνανε στο τότε σταθερό της ΔΕΗ 0,02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, korakios είπε

χμμμμ ,δες τελικές τιμές μήπως τα λες ανάποδα και μπερδεύεσαι με τα πρόσημα στη στήλη σύγκρισης 

Κατσε να το ξαναδω αλλα δεν νομιζω.

Edit: σωστα δεν τα εχω υπολογισει?

 

Spoiler

aerio.png

 

 

Spoiler

revma.png

 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Crus είπε

Σε περιπτωση που δεν εκμεταλλευτω την προσφορά της elpedison για τους λογους προαναφερθηκαν, ο πινακας με βαση τις καταναλωσεις μου δινει την ΔΕΗ με το myhome gasbenefit φθηνοτερο (40 ευρω συνολο) αν παω σε προγραμμα με 24μηνη συμβαση και αν επιλεξω χωρις δέσμευση συμβολαιου το GAS on! home της Elin που βγαινει 20 ευρω φθηνοτερο.

Κριμα που το αντιστοιχο (χωρις δεσμευση) κυμαινομενο προγραμμα της Elin για το ρευμα ειναι ακριβοτερο του Γ1Ν κατα 86 ευρω, γιατι θα ηθελα να μην τα εχω σπαστα οπως τωρα.

Πραγματικα η φαση ειναι δεν ξερεις τι να κανεις και απεκτησα ηδη πονοκεφαλο...😩

Ισως η καλυτερη λυση ειναι καμια δεσμευση/συμβολαιο που σου προσφερει ευελιξια να κινεισαι δεξια και αριστερα.

Αν θες double κοίτα και του Ήρων το double generous home+double home flex με 100 ευρώ δώρο (50 για ρεύμα και 50 για αέριο). Τελική στο αέριο 0,103/kwh με την επιδότηση, 3.4 ευρώ πάγιο, δώρο τα πάγια του καλοκαιριού και δώρο 20 ευρώ για κάθε χρόνο παραμονής. Τελική στο ρεύμα 0,0564/kwh με 3 ευρώ πάγιο. Οι τιμές για Δεκέμβριο. Αρνητικά η άγνωστη τιμή προμήθειας, η οποία όμως ανακοινώνεται στο τέλος του προηγούμενου μήνα και στο double είναι ανταγωνιστική, και η καθυστέρηση του πρώτου λογαριασμού ο οποίος έρχεται σε 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Mεχρι και ban σηκωνει εδω μεσα αυτη η προταση για το αεριο.:P

Εννοώ ως προς την άγνωστη τιμή προμήθειας. Είναι ο μόνος που την ανακοινώνει από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αρνητικά η άγνωστη τιμή προμήθειας, η οποία όμως ανακοινώνεται στο τέλος του προηγούμενου μήνα

προς το παρών , πέρυσι με τις αυξήσεις είχε μήνες να ανανεώσει τη σελίδα

10 λεπτά πριν, Crus είπε

Edit: σωστα δεν τα εχω υπολογισει?

σωστά (βάλε τις φωτό σε spoiler αν μπορείς) , αλλά έχεις κατεβασμένο παλιό excel 😛

το Flex της elpedison , καταργήθηκε , έμεινε το smart (με την άγνωστη τιμή προμήθειας )

Spoiler

και για ρεύμα πλέον έχω τιμές Δεκεμβρίου

 

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αν θες double κοίτα και του Ήρων το double generous home+double home flex με 100 ευρώ δώρο (50 για ρεύμα και 50 για αέριο). Τελική στο αέριο 0,103/kwh με την επιδότηση, 3.4 ευρώ πάγιο, δώρο τα πάγια του καλοκαιριού και δώρο 20 ευρώ για κάθε χρόνο παραμονής. Τελική στο ρεύμα 0,0564/kwh με 3 ευρώ πάγιο. Οι τιμές για Δεκέμβριο. Αρνητικά η άγνωστη τιμή προμήθειας, η οποία όμως ανακοινώνεται στο τέλος του προηγούμενου μήνα και στο double είναι ανταγωνιστική, και η καθυστέρηση του πρώτου λογαριασμού ο οποίος έρχεται σε 2 μήνες.

αν παω με τα δωρα που δινει ο καθενας θα παω με elpedison, 300+100 ευρω αντιστοιχα ειναι προς το παρον η καλυτερη προσφορα με βαση και τα -μεχρι στιγμης- ιστορικα τιμων. Το θεμα ειναι το μετα και αυτα που γραφτηκαν για την Elpedison. Εξου και κοιταω οτιδηποτε δεν εχει δεσμευση ως προγραμμα πλεον.

Οσο βλεπω αυτο παντως και σκεφτομαι την αντιστοιχη χρεωση με πραγματικη καταναλωση... τρελενομαι και θελω να αλλαξω αμεσα προγραμμα.

 

 

Spoiler

logariasmos.png

 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

Οσο βλεπω αυτο παντως και σκεφτομαι την αντιστοιχη χρεωση με πραγματικη καταναλωση... τρελενομαι και θελω να αλλαξω αμεσα προγραμμα.

ποιο είναι ? (βάλε σε spoiler τις φωτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

Εξου και κοιταω οτιδηποτε δεν εχει δεσμευση ως προγραμμα πλεον.

Δεν έχει δέσμευση ο Ηρων. Φεύγεις και δε χρωστάς τίποτα. 

 

6 λεπτά πριν, korakios είπε

προς το παρών , πέρυσι με τις αυξήσεις είχε μήνες να ανανεώσει τη σελίδα

Το πολύ πολύ αν αργήσει, κάνεις αίτηση και φεύγεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, korakios είπε

σωστά (βάλε τις φωτό σε spoiler αν μπορείς) , αλλά έχεις κατεβασμένο παλιό excel 😛

το Flex της elpedison , καταργήθηκε , έμεινε το smart (με την άγνωστη τιμή προμήθειας )

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

και για ρεύμα πλέον έχω τιμές Δεκεμβρίου

 

Το Flex ειναι αυτο που εχω τωρα και για αυτο μπηκε στην συγκριση. Επειδη δεν ξερω τι θα χρεωθω τελικα με βαση και την ρητρα αναπροσαρμογης για αυτο τρελενομαι.

2.5 ευρω καταναλωση, 1.25 ευρω εκπτωση και 7.2 ευρω! ρητρα αναπροσαρμογης.

Αντιστοιχα ο εκκαθαριστικος ενω ηταν σε ισχυ το προγραμμα και δεν ειχε ληξει το συμβολαιο ηταν ως εξης:

Spoiler

1429074864_logariasmos2.png.357a0bc18223bbfb62865670ebc45a2c.png

3 λεπτά πριν, korakios είπε

ποιο είναι ? (βάλε σε spoiler τις φωτό)

GasHome Flex.

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

ο Flex ειναι αυτο που εχω τωρα και για αυτο μπηκε στην συγκριση. Επειδη δεν ξερω τι θα χρεωθω τελικα με βαση και την ρητρα αναπροσαρμογης για αυτο τρελενομαι.

α, οκ. (μνήμη χρυσόψαρου)

το θέμα ήταν να πάρεις όσο γίνεται περισσότερες πληροφορίες , τώρα τα βάζεις κάτω και επιλέγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, πριν λίγες μέρες ψαχνόμασταν με το site της ΔΕΗ γιατί δεν φαίνεται το φυσικό αέριο...

προχθές μπήκα και δεν δείχνει ούτε το ρεύμα! ενώ το έδειχνε κανονικά κ δεν έδειχνε μόνο το φυσικό αέριο..  τι γίνεται με το νέο τους site? επίσης ακόμα δεν έχει έρθει λογαριασμός αερίου από τον Μάιο.... γνωρίζει κανείς κάτι ή να αρχίσουμε τα τηλέφωνα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Karanikolis είπε

Καλησπέρα σας, πριν λίγες μέρες ψαχνόμασταν με το site της ΔΕΗ γιατί δεν φαίνεται το φυσικό αέριο...

προχθές μπήκα και δεν δείχνει ούτε το ρεύμα! ενώ το έδειχνε κανονικά κ δεν έδειχνε μόνο το φυσικό αέριο..  τι γίνεται με το νέο τους site? επίσης ακόμα δεν έχει έρθει λογαριασμός αερίου από τον Μάιο.... γνωρίζει κανείς κάτι ή να αρχίσουμε τα τηλέφωνα? :P

αν ανατρέξεις σε παλιότερες σελίδες θα καταλάβεις είναι γνωστό θέμα λόγω αναβάθμισης 😛

_______________________

Αλλά ας μην ξαναγραφτούν 100 σελίδες για το τι κάνει το ebill της ΔΕΗ , όταν στρώσει και φανούν οι λογαριασμοί θα ποστάρει κάποιος , σε περίπτωση που βγούνε και νέοι λογαριασμοί θα το δεις σαν ειδήσεις στο insomnia ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

αν ανατρέξεις σε παλιότερες σελίδες θα καταλάβεις είναι γνωστό θέμα λόγω αναβάθμισης 😛

_______________________

Αλλά ας μην ξαναγραφτούν 100 σελίδες για το τι κάνει το ebill της ΔΕΗ , όταν στρώσει και φανούν οι λογαριασμοί θα ποστάρει κάποιος , σε περίπτωση που βγούνε και νέοι λογαριασμοί θα το δεις σαν ειδήσεις στο insomnia ....

Ναι το γνωρίζω για αυτό λέω πριν λίγο καιρό ψαχνόμασταν τι γίνεται, εννοούσα εδώ μέσα :P

οπότε αναμονή ακόμα να δούμε τι θα γίνει... για το μόνο που αγχώνομαι είναι ότι δεν έχω λάβει λογαριασμό από το Μάιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...