Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

απο τη στιγμη που εκανες αλλαγη ονοματος και νεα συμβαση δεν υπαρχει "υπαναχωρηση" ... που θα γυρισει η παροχη? στον πεθαμενο παπου?

 

δε διαφωνω αλλα θα μπορουσαν εξαρχης να μου πουν οτι θα συναφθει νεο συμβολαιο οποτε δεν θα εκανα οποιαδηποτε κινηση .Την αιτηση επιδοματος θερμανσης την εκανα στην ααδε οχι σε αυτους

Επεξ/σία από makisman1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε καταλαβαινω τι σχεση η ααδε και το επιδομα θερμανσης. Η ζενιθ, και η οποια ζενιθ, δε θα παρασχει υπηρεσιες σε καποιον που εχει αποβιωσει. Πως το εμαθαν οτι εχει αποβιωσει ο παπους? Ιδεα δεν εχω, παντως το επιδομα θερμανσης δεν εχει καμια σχεση. Λογικα εσυ τους πηρες τηλεφωνο, τους ειπες να παρω την παροχη στο ονομα της γυναικας μου γιατι ο παπους πεθανε και ξεκινησε η διαδικασια.

 

τεσπα, εχεις 14 μερες απο την ημερομηνια υπογραφης της συμβασης να βρεις αλλο παροχο και να γλυτωσεις τα οποια τελη θα σε χρεωσει η ζενιθ αν φυγεις. Τρεχουμεεεε, δε περπαταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Πηραν λοιπον τη συζυγο και αρχισαν να της διαβαζουν τηλεφωνικα τους ορους του συμβολαιου για ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΕΡΙΟΥ (gas home easy

αυτό λογικό

30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

και για ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ τα οποια δεν ζητησα

αυτο πήγαν να το περάσουν στη ζούλα

30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Παιρνω τηλεφωνο μου λενε μονο για το ρευμα ακυρώθηκε οχι για το αεριο (επρεπε να μυρισω τα νυχια μου)

πάλι καλά για το ρεύμα , για το αέριο αν ακύρωνες θα κοβόταν χωρίς να το καταλάβεις

30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Τους παιρνω τηλέφωνο και μου λενε απο τη στιγμη που δεν εκανα αιτηση σε αλλο παροχο η υπαναχωρηση δεν ισχυει (εγω απλα νομιζα οτι επιστρεφεις στο ισχυον προγραμμα) για το οποιο δεν ενημερώθηκα .

το Τ2 έχει καταργηθεί και επίσης (σημαντικότερο) έγινε (έκανες) αλλαγή ονόματος = νέο συμβόλαιο δλδ δε μεταβιβάζεται

έπρεπε δλδ απλά να κάνεις αίτηση σε κάποιον πάροχο

πρέπει να το τρέξεις γιατί όλα της Ζενίθ έχουν δέσμευση ή συνδρομή , δυστυχώς δε βρίσκω πλέον στο site  τους όρους ,δλδ τη ρήτρα αποχώρησης

30 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Θα προλαβω να κανω τη διαδικασια αλλαγης σε 4 μερες ? 

ναι , αρκεί ο νέος πάροχος να στείλει γρήγορα την καταγγελία σύμβασης

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αιτημα επιδοματος το εκανα στην πλατφορμα της ααδε για το επιδομα θερμανσης . Δεν πηρα κανενα τηλεφωνο αυτοι με καλεσαν σχεδον αμεσως.

Θα τρεξω αυριο κιολας αλλα φοβαμαι οτι δε θα προλαβω και θα φαω και την ποινη αποχωρησης . Απο πότε μετραει ομως απο τοτε που εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση για το συμβολαιο , γιατι υπογραφη δεν εβαλα πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

το αιτημα επιδοματος το εκανα στην πλατφορμα της ααδε για το επιδομα θερμανσης . Δεν πηρα κανενα τηλεφωνο αυτοι με καλεσαν σχεδον αμεσως.

Θα τρεξω αυριο κιολας αλλα φοβαμαι οτι δε θα προλαβω και θα φαω και την ποινη αποχωρησης . Απο πότε μετραει ομως απο τοτε που εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση για το συμβολαιο , γιατι υπογραφη δεν εβαλα πουθενα

Αν δε προλάβεις να αλλάξεις πάροχο, ζητά από τη ζενίθ μήπως μπορούν να σε πάνε αζημίως στο gas home plus με δώρο τη συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια συνομιλια με αυτους μου επιβεβαιωσαν οτι εχει ακυρωθει η αιτηση και οτι απλα παραμενω οπως ημουν και μαλιστα μου εκανε εντυπωση οτι μου ειπαν καλυτερα να μεινω στο Τ2 γιατι ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα δε συμφερει να αλλαξω . οτι ναναι οι τυποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makisman1973 είπε

Θα τρεξω αυριο κιολας αλλα φοβαμαι οτι δε θα προλαβω και θα φαω και την ποινη αποχωρησης .

καταρχάς άσε τα τηλέφωνα και στείλε email και ρώτα (με στοιχεία της γυναίκας σου , εσύ δεν έχεις καμία σχέση) μέχρι πότε είναι η προθεσμία για αποχώρηση αζημίως

2 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Απο πότε μετραει ομως απο τοτε που εγινε τηλεφωνικη επιβεβαιωση για το συμβολαιο , γιατι υπογραφη δεν εβαλα πουθενα

  έτσι μπερδεμένα που γίνανε , ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν 😁

__________________________________________________

  

35 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Εκανα αιτηση για επιδομα θερμανσης και μετα απο λιγο λαμβανω ενα τηλεφωνημα απο τη ζενιθ να τους στειλω το πιστοποιητικο θανατου του πεθερου μου

και

5 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

το αιτημα επιδοματος το εκανα στην πλατφορμα της ααδε για το επιδομα θερμανσης . Δεν πηρα κανενα τηλεφωνο αυτοι με καλεσαν σχεδον αμεσως.

υποθέτω οτι η πλατφόρμα επικοινωνεί με τον εκπρόσωπο της παροχής και είδαν άλλα στοιχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makisman1973 είπε

Σε μια συνομιλια με αυτους μου επιβεβαιωσαν οτι εχει ακυρωθει η αιτηση και οτι απλα παραμενω οπως ημουν και μαλιστα μου εκανε εντυπωση οτι μου ειπαν καλυτερα να μεινω στο Τ2 γιατι ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα δε συμφερει να αλλαξω . οτι ναναι οι τυποι

απο τηλέφωνα μην περιμένεις τίποτε ουσιαστικό

κάνε αυτό που σου πρότεινε ο @dasnowy και παίξτο σε φάση

"Πάτε να με βάλετε σε πρόγραμμα με ρήτρα ? Δε θέλω , βάλτε με στο Gas Home Plus χωρίς συνδρομή όμως που δεν έχει ρήτρα" 😁

Ωστε να κερδίσεις χρόνο να την κάνεις αλλού

Μόλις τώρα, makisman1973 είπε

δε ξερω ρε παιδια . ευχαριστω παντως για τη συμπαρασταση . θα παω αυριο σε μαγαζι να τα πουμε απο κοντα και βλεπουμε

και θα τα πάρεις γραπτώς , γιατί σε μαγαζί είναι χειρότερα μιας και ούτε ηχογράφηση (που χάνεται) δε θα έχεις

επίσης θες και εξουσιοδότηση αφού δεν είναι στο όνομά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

μακαρι να ειχα φραγκα να τους τρεξω δικαστικα με τις μαλακιες που κανανε

ουσιαστικά μόνο το double ήταν η χοντράδα , το άλλο ήταν αναμενόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι σιγουρα . αλλα οπως εγραψα και πιο πάνω σε τηλεφωνική συνομιλια τους ρωτησα ξεκαθαρα

 

- απο τη στιγμη που ζητησα ακύρωση του αιτηματος χρειαζεται καποια αλλη ενεργεια απο μενα ?  

       - οχι 

- δηλαδή παραμένων στο παλιο προγραμμα Τ2 οπως ημουν ?

      - ναι

και μαλιστα οι ιδιοι μου ειπαν δε συμφερει να αλλαξω προγραμμα

Επεξ/σία από makisman1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

"Πάτε να με βάλετε σε πρόγραμμα με ρήτρα ? Δε θέλω , βάλτε με στο Gas Home Plus χωρίς συνδρομή όμως που δεν έχει ρήτρα" 😁

Ωστε να κερδίσεις χρόνο να την κάνεις αλλού

Σωστό και αυτό. Αλλά και στο gas home plus αν κάτσει, καλό πρόγραμμα φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στοι καταστημα δεν εβγαλα ιδιαιτερα ακρη. Μου ειπε οτι μπορω να κανω αιτημα για αλλαγη σε gas home plus και ισως το δεχτουν .

Μετα ξαναπηρα τηλεφωνο γιατι τα τσουτσεκια δεν ειχαν καταγραψει το αιτημα υπαναχωρησης στο συστημα  και εκανα εκ νεου αιτημα υπαναχωρησης για το οποιο μου ειπαν οτι το αιτημα υπαναχωρησης σημαίνει αυτοματως οτι αν δεν απευθυνθω σε αλλο παροχο γινεται διακοπη παροχης ατελως.

Μου ειπε επισης οτι μπορω να ξανακανω νεο αιτημα στην εταιρια τους για αλλο προγραμμα ή να πάω σε αλλο παροχο

(αλλα μου ελεγαν χθες ....βαβελ)

ξερεται τα τελη επανασυνδεσης απο ΔΕΠΑ ποσο ειναι

θα ψαξω και για αλλο παροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, makisman1973 είπε

Πηγα στοι καταστημα δεν εβγαλα ιδιαιτερα ακρη. Μου ειπε οτι μπορω να κανω αιτημα για αλλαγη σε gas home plus και ισως το δεχτουν .

Μετα ξαναπηρα τηλεφωνο γιατι τα τσουτσεκια δεν ειχαν καταγραψει το αιτημα υπαναχωρησης στο συστημα  και εκανα εκ νεου αιτημα υπαναχωρησης για το οποιο μου ειπαν οτι το αιτημα υπαναχωρησης σημαίνει αυτοματως οτι αν δεν απευθυνθω σε αλλο παροχο γινεται διακοπη παροχης ατελως.

Μου ειπε επισης οτι μπορω να ξανακανω νεο αιτημα στην εταιρια τους για αλλο προγραμμα ή να πάω σε αλλο παροχο

(αλλα μου ελεγαν χθες ....βαβελ)

ξερεται τα τελη επανασυνδεσης απο ΔΕΠΑ ποσο ειναι

θα ψαξω και για αλλο παροχο

Mέχρι να ψάξεις άλλο πάροχο και να ολοκληρωθεί το αίτημα εκπροσώπησης, μπορεί να περάσει κανένας μήνας.

Μα πώς τα έμπλεξες έτσι; Το θέμα είναι απλό... υπογράφεις το gas home home plus και συμφωνείς να μη χρεωθεί το πέναλτυ αποχώρησης στο τρέχον πρόγραμμα με τηλεφωνική ηχογράφηση.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...