Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις πολυκατοικίες που έχουν εταιρίες διαχείρισης δεν ασχολούνται με αλλαγή προγράμματος και βλέπω πολύ κλάμα να έρχεται

Δε βοηθούν ποτέ σε αποφάσεις γιατί δε θέλουν να έχουν την ευθύνη

Αν κατάλαβα καλά τα τελευταία 2 έτη θα πάμε από το 0,02 πριν 2 έτη στα 0,14.... 

Αυτό δε θα σημαίνει χονδρικά ότι από τα 50 ευρώ που έδινε κάποιος θα δώσει 500? Χονδρικά το λεω... 

 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Στις πολυκατοικίες που έχουν εταιρίες διαχείρισης δεν ασχολούνται με αλλαγή προγράμματος και βλέπω πολύ κλάμα να έρχεται

Δε βοηθούν ποτέ σε αποφάσεις γιατί δε θέλουν να έχουν την ευθύνη

Αν κατάλαβα καλά τα τελευταία 2 έτη θα πάμε από το 0,02 πριν 2 έτη στα 0,14.... 

Αυτό δε θα σημαίνει χονδρικά ότι από τα 50 ευρώ που έδινε κάποιος θα δώσει 500? Χονδρικά το λεω... 

 

απο 50 παει 350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σωστό φαίνεται γιατί ειναι και άλλες χρεώσεις μέσα

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι δε θα πάρουμε επιδότηση σωστα... κοιτάω τον περσινό ήταν κι αυτό κοντά στο 0,11 0,12

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά να ρωτήσω το gascontrol αξιζει ή να μεινω εκεί που είμαι; (Πρωτεργια οικιακό); Υποψη με απερριψαν και απο την επιδότηση .. 

Επεξ/σία από Varnavas89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Λήγει και εμένα σε λίγες μέρες το gascontrol. Εάν δεν επιθυμώ να το ανανέωσω και να πάω στο ασύμφορο gasbenefit που υπάρχει αυτή την στιγμή τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω; 

Μπορώ να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρία χωρίς να έχω διακόψει το συμβόλαιο με την ΔΕΗ ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα σας,

Λήγει και εμένα σε λίγες μέρες το gascontrol. Εάν δεν επιθυμώ να το ανανέωσω και να πάω στο ασύμφορο gasbenefit που υπάρχει αυτή την στιγμή τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω; 

Μπορώ να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρία χωρίς να έχω διακόψει το συμβόλαιο με την ΔΕΗ ;

 

 

gascontrol δεν υπάρχει πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

gascontrol δεν υπάρχει πια

Το γνωρίζω, αυτό είπα ότι αν δεν επιθυμώ να μεταβώ στο gasbenefit που υπάρχει τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω αν θέλω να διακόψω την σύμβαση. Γιατί από ότι κατάλαβα αν δεν κάνω κάτι με πάει αυτόματα σε αυτό βάση όρων συμβολαίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gvoi είπε

οταν βγουν οι λογαριασμοί του χειμώνα και δούνε κάποιοι που δεν το έχουν στην κατανόηση, όσο και να τα εξηγήσεις (τι σημαίνει 0.13€/kw) και πέσουν αέρα τα διχίλιαρα και τα τριχίλιαρα στους λογαριασμούς τους που μέχρι πέρσι τους πείραζε το 500€+-, θα είναι αργά για δάκρυα.

Απλά το λέω!

Έτσι είναι όπως τα λες… Εγώ είχα 0,027 και ήμουν πένα, δεν πλήρωνα σχεδόν τίποτα πραγματικά.

Τωρα με 0,125 όπως τα υπολογίζω με συντηρητική καύση θα χρειαστώ ετησίως γύρω στις 8.000 kWh που μεταφράζεται σε κάνα 1500€ μαζί με παρελκόμενα (πάγια, ΦΠΑ κλπ). 

Αλλά και τι να κανεις φίλε μου; Ειδικά εμείς που ειμαστε στο νοίκι ούτε ουσία έχει να βάλουμε κλιματιστικά που μπορεί αύριο να φύγουμε, ούτε τίποτα…

Γενικα κλάμα η κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Το γνωρίζω, αυτό είπα ότι αν δεν επιθυμώ να μεταβώ στο gasbenefit που υπάρχει τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω αν θέλω να διακόψω την σύμβαση. Γιατί από ότι κατάλαβα αν δεν κάνω κάτι με πάει αυτόματα σε αυτό βάση όρων συμβολαίου. 

μια βδομαδα πριν ληξει κανεις αιτηση σε αλλο παροχο. Αυτο και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gvoi είπε

οταν βγουν οι λογαριασμοί του χειμώνα και δούνε κάποιοι που δεν το έχουν στην κατανόηση, όσο και να τα εξηγήσεις (τι σημαίνει 0.13€/kw) και πέσουν αέρα τα διχίλιαρα και τα τριχίλιαρα στους λογαριασμούς τους που μέχρι πέρσι τους πείραζε το 500€+-, θα είναι αργά για δάκρυα.

Απλά το λέω!

τώρα μία βδομάδα που άρχισαν τα ήπια κρύα εχω κάψει 16 cm³ ίσον 176 kWh ίσον 22 € (με 0.125 €/kWh).

Με 5 εως 15 βαθμούς αν τι βγάλουμε όπως ειναι/ήταν τώρα υπολογίζω με 100 € το μηνα.

Πόσο άραγε να κάψω με 0 εως 10, η - 5 εως 5

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atpanos είπε

τώρα μία βδομάδα που άρχισαν τα ήπια κρύα εχω κάψει 16 cm³ ίσον 176 kWh ίσον 22 € (με 0.125 €/kWh).

Αμα έκαψες 16cm3 μην το πεις πουθενα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Θα ήθελα την άποψη σας για νέα σύνδεση στο φυσικό αέριο. Μετά από πολύωρο διάβασμα στο φόρουμ και αναζήτηση στο ίντερνετ

είμαι ανάμεσα στο ΔΕΗ myHome Gas Benefit και το Gas Home Star της ΖΕΝΙΘ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atpanos είπε

τώρα μία βδομάδα που άρχισαν τα ήπια κρύα εχω κάψει 16 cm³ ίσον 176 kWh ίσον 22 € (με 0.125 €/kWh).

Με 5 εως 15 βαθμούς αν τι βγάλουμε όπως ειναι/ήταν τώρα υπολογίζω με 100 € το μηνα.

Πόσο άραγε να κάψω με 0 εως 10, η - 5 εως 5

 

16 κυβικά σε μια βδομάδα; Τίποτα δεν ειναι φίλε μου… Εγώ από προχθές το μεσημέρι με το θερμοστάτη στο 20 έχω κάψει ήδη 6 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...