Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν πιο πανω στην ερωτηση μου . Επανερχομαι με αλλη ερωτηση . κοιταζωντας το εξελακι του κορακιος βλεπω για την εταιρια φυσικο αεριο οτι εχει πολυ καλη τιμη αλλα γενικα δε βλεπω και πολλους να την προτιμανε . Γιατι συμβαίνει αυτό ? είναι κάτι πο δε βλέπω ?

Μου δοθηκε μια προσφορα η οποια φαινεται δελεαστική :

********************************************************************
 
Σας αποστέλλω την πρόταση Αέριο Οικιακό Πλήρες της εταιρείας Φυσικό Αέριο για οικιακά τιμολόγια φυσικού αερίου :
 
-Τιμή θερμίδας/kwh :   Η μηνιαία τιμή προμήθειας/δημοπρασίας 

-Πάγιο : μηδενικό

-Σύμβαση : αορίστου χρόνου

-Μηδενική εγγύηση με πάγια εντολή εξόφλησης  
 
- Δωρεάν πρόσθετες υπηρεσίες, όπως επείγουσα τεχνική βοήθεια ( "Οι ξαφνικές βλάβες ή φθορές πλέον δεν σας αγχώνουν! Σε συνεργασία με την Mondial Assistance έχετε πρόσβαση σε πλήθος υπηρεσιών όπως υδραυλικός ή κλειδαράς εντελώς δωρεάν κάθε χρόνο και επιπλέον 300 ευρώ το χρόνο για βλάβη εγκαταστάσεων λέβητα ή καυστήρα φυσικού αερίου")
 
-Δυνατότητα έκδοσης μηνιαίου εκκαθαριστικού λογαριασμού με την καταχώρηση της ένδειξης σε μηνιαία βάση, για την αποφυγή έκδοσης έναντι λογαριασμών και καλύτερη διαχείριση τον εξόδων
 
Παντου βλεπω τυρακια και φάκες ετσι οπως μας εχουν κάνει και δεν ξερω τι να κανω. Ειμαι στη ζενιθ στο αεριο πάνω σχεδον 20 χρονια και δεη ρευμα στο Γ1 .Υπάρχουν ρητρες αποχώρησης ?
Ευχαριστώ οποιον κανει τον κόπο να διαβάσει και να απαντήσει.
 
 
 
Επεξ/σία από makisman1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπερα, εχει να μου έρθει ο λογαριασμός του φυσικού αεριού από την δεη απο τον Μάιο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπανε δεν ξέρουνε ακόμα ποτε θα έρθει. Μήπως γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω σε αυτήν τη περίπτωση, κάποια καταγγελία η κάτι άλλο? Τέλος Δεκέμβριου μου λήγει και το συμβόλαιο και δεν ξέρω τι να κάνω.

Πέρυσι εκδώθηκαν γύρω στις 30/11 και ανέβηκαν στο ebill μετά από μερικές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

σε λάθος νήμα είσαι , αυτά που έγραψες είναι για ρεύμα

επειδη ηταν συνδυαστικη προσφορα για ρευμα και αεριο το εβαλα εδω .αν ειναι να το σπασω εδω για αεριο και σε αλλο νημα για ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makisman1973 είπε

επειδη ηταν συνδυαστικη προσφορα για ρευμα και αεριο το εβαλα εδω .αν ειναι να το σπασω εδω για αεριο και σε αλλο νημα για ρευμα

ναι σπάστο και αν μπορείς κάνε edit στο ποστ σου και στο άλλο βάλτο σε spoiler το μακρυνάρι  , αν και δε χρειάζεται να ποστάρεις καν το περιέχομενο , απλά πες το όνομα προγράμματος

για αέριο πάντως μην πας στο extra , στο site πάντως δε δείχνει συνδυαστική προσφορά

Ζενίθ φαντάζομαι στο παλιό Τ2 είσαι , δες ιστορικό τιμών στο excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπερα, εχει να μου έρθει ο λογαριασμός του φυσικού αεριού από την δεη απο τον Μάιο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπανε δεν ξέρουνε ακόμα ποτε θα έρθει. Μήπως γνωρίζετε τι μπορώ να κάνω σε αυτήν τη περίπτωση, κάποια καταγγελία η κάτι άλλο? Τέλος Δεκέμβριου μου λήγει και το συμβόλαιο και δεν ξέρω τι να κάνω.

εγώ έχω από τον μάρτιο να παρω λογαριασμο 

στον τελευταιο λογαριασμο ελεγε επομενη καταμετρηση 16/11/22

17/11/22  περασε η εδα και πήρε καταμετρηση   

τωρα περιμενουμε ποτε θα εκδώσει λογαριασμους η δεη 31 δεκεμβριου ληγει και το δικο μου συμβολαιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Η ΔΕΠΑ Εμπορίας σε συνεργασία με τους υπόλοιπους παρόχους θα δώσει μια οριζόντια επιδότηση που θα ανέλθει σε 15 ευρώ ανά θερμική MWh για όλους τους οικιακούς καταναλωτές. Το μέτρο αφορά σε 700.000 οικιακούς καταναλωτές ανεξαρτήτως εισοδήματος, μεγέθους κατοικίας ή παρόχου.' - για το Δεκέμβριο 2022

Επεξ/σία από balarinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το gas control στην ΔΕΗ μέχρι 27/12 με 0.05, αν ανανεώσω σήμερα από πότε θα μπω στο benefit ή αλλιώς πότε να ζητήσω το benefit ώστε να υπάρξει εξάντληση του τωρινού gas control. Aν δεν ανανεώσω και το αφήσω απλά να λήξει και μετά να πάω αυτόματα στο benefit θα κάνουν μέτρηση στην λήξη ή θα μου χρεώσουν kwh απο πριν τις 27/12 ως kwh μετά την 27/12; Σκοπός μου είναι να εξαντλήσω το τωρινό πρόγραμμα μέχρι τις 27/12 και μετά να το έχω μόνο για ZNX και να λειτουργώ κλιματιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tasep είπε

Έχω το gas control στην ΔΕΗ μέχρι 27/12 με 0.05, αν ανανεώσω σήμερα από πότε θα μπω στο benefit ή αλλιώς πότε να ζητήσω το benefit ώστε να υπάρξει εξάντληση του τωρινού gas control. Aν δεν ανανεώσω και το αφήσω απλά να λήξει και μετά να πάω αυτόματα στο benefit θα κάνουν μέτρηση στην λήξη ή θα μου χρεώσουν kwh απο πριν τις 27/12 ως kwh μετά την 27/12; Σκοπός μου είναι να εξαντλήσω το τωρινό πρόγραμμα μέχρι τις 27/12 και μετά να το έχω μόνο για ZNX και να λειτουργώ κλιματιστικό.

πότε μετρά η ΕΔΑ σε σένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasep είπε

16/10/2022 και δεν έχω πάρει ακόμα λογαριασμό από 27/5. 

κρέμασε κάλτσα , στόλισε το δέντρο και έρχεται (αν ήσουν καλό παιδί) 😁

μετά πότε ξαναπαίρνει μέτρηση ? Λογικά θα σπάσουν αναλογικά , έστω οτι πας δλδ σε κατάστημα σήμερα για το benefit δε ζητάνε φωτό μετρητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...