Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε στα υπολοιπα προγραμματα (πχ Ηρων Flex) που ειναι αγνωστη η προμηθεια τα βγαζεις με εναν συντελεστη με βαση το ιστορικο απ οτι καταλαβα. Ειναι αξιοπιστο αυτο? 
Αλλαξα και την εκπτωση στο Ηρων Flex σε 45% για το double. Δινουν και 50ε σε καθε παροχη κατευθειαν απ οτι ειδα με το e-Contract. Να προχωρησω με Ηρων λες;

Ειδα κι αυτα που γραφετε που δεν βγαζουν λογαριασμους. Αλλα δεν εχω και σκοπο να αλλαζω καθε μηνα. Το θεμα ειναι να μην γινονται λαθη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tharis είπε

Οποτε στα υπολοιπα προγραμματα (πχ Ηρων Flex) που ειναι αγνωστη η προμηθεια τα βγαζεις με εναν συντελεστη με βαση το ιστορικο απ οτι καταλαβα.

σωστά

1 λεπτό πριν, tharis είπε

Ειναι αξιοπιστο αυτο?

όχι δυστυχώς , πχ αναφέρεις το flex , δες κάτω στο ιστορικό τις διαφορές του κόστους προμήθειας κάθε μήνα σε σχέση με το ttf , έχει μεγάλες αποκλίσεις

3 λεπτά πριν, tharis είπε

Αλλαξα και την εκπτωση στο Ηρων Flex σε 45% για το double.

δλδ το Β44 το έκανες απο =$B$29*F64*0,65 σε =$B$29*F64*0,55

4 λεπτά πριν, tharis είπε

Δινουν και 50ε σε καθε παροχη κατευθειαν απ οτι ειδα με το e-Contract. Να προχωρησω με Ηρων λες;

πριν 2 χρόνια σχεδόν και πριν 1,5 χρόνο είχα κάνει αίτηση , ακόμα περιμένω 😂

(έτυχε)

πρόσεχε και εσύ όμως μη σου στείλουν με δέσμευση όπως στείλανε άλλο συμβόλαιο (δες 1-2 σελίδες πίσω)

6 λεπτά πριν, tharis είπε

Ειδα κι αυτα που γραφετε που δεν βγαζουν λογαριασμους. Αλλα δεν εχω και σκοπο να αλλαζω καθε μηνα. Το θεμα ειναι να μην γινονται λαθη..

δε μπορεί να στο εγγυηθεί κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε και εμένα μαζεμένο εκκαθαριστικό 173 ημερών DOUBLE HOME FX πριν από λίγες ημέρες (καλά ήταν τα φθηνά έναντι μέχρι τώρα):

Spoiler

image.png.7f01f9c830ea80803556333413de68d4.png

Τα μαγείρεψαν καλά τον Σεπτέμβριο με 0,22€ χρέωσαν 200 kWh ενώ εγώ με δικές μου μετρήσεις βλέπω ότι έκαψα λιγότερο.

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Τα μαγείρεψαν καλά τον Σεπτέμβριο με 0,22€ χρέωσαν 200 kWh ενώ εγώ με δικές μου μετρήσεις βλέπω ότι έκαψα λιγότερο.

είναι γενικό το πρόβλημα Ιούνιο-Σεπτέμβριο....

6 λεπτά πριν, Tony316 είπε

καλά ήταν τα φθηνά έναντι μέχρι τώρα

μάλλον δεν είχαν τη ρήτρα ,γιαυτο (ΔΑΦΑ) , έτσι την πατήσανε τουλάχιστον πέρυσι αρκετοί που δεν έβγαζε επίτηδες εκκαθαριστικούς και σκάσανε μαζεμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, korakios είπε

στο excel είναι με 40% δλδ στο Β8 εκεί που γράφει

=($B$29/1000+0,0237)*0,6 το αλλάζεις σε

=($B$29/1000+0,0237)*0,5

9 λεπτά πριν, korakios είπε

δλδ το Β44 το έκανες απο =$B$29*F64*0,65 σε =$B$29*F64*0,55

kor αν ειναι να κατσω να κανω κι εγω πες να μην το ανοιξω καθολου το excel.:P

Θα μου πεις απλα αν η ΔΕΗ ειναι μεσα στους 3-4 φθηνοτερους να μεινω εκει και θα σε κερασω τσιπουρακι στην παραλια.:P

Ασε που μολις μπηκα στο site αυτη τη στιγμη η ΔΕΗ επαθε ANT1+.:lol:

image.png.3aea088ddbe71f6c822e662e0e390bbe.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

kor αν ειναι να κατσω να κανω κι εγω πες να μην το ανοιξω καθολου το excel.:P

Θα μου πεις απλα αν η ΔΕΗ ειναι μεσα στους 3-4 φθηνοτερους να μεινω εκει και θα σε κερασω τσιπουρακι στην παραλια.:P

πες το χάκερ @ekrepali , τα χειρίζεται καλά 😂

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ασε που μολις μπηκα στο site αυτη τη στιγμη η ΔΕΗ επαθε ANT1+.:lol:

image.png.3aea088ddbe71f6c822e662e0e390bbe.png

θα σε βοηθήσει να αλλάξεις DNS server , εγώ μπαίνω κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

πες το χάκερ @ekrepali , τα χειρίζεται καλά 😂

Τι θες να τα κανει ολα delete?:lol:

6 λεπτά πριν, korakios είπε

θα σε βοηθήσει να αλλάξεις DNS server , εγώ μπαίνω κανονικά

Tωρα μπηκα κι εγω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, korakios είπε

δλδ το Β44 το έκανες απο =$B$29*F64*0,65 σε =$B$29*F64*0,55

ναι ετσι το εκανα. Εκανα αιτηση και βλεπουμε.. 

Εν το μεταξυ ειδα οτι δινουν και 10% εκπτωση στην Hellas direct, οπου χθες εκανα ασφαλεια σε αμαξι και μηχανη .... 🙄

Anyway, ευχαριστω για τη βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

το excel ρώτα

το excel μακάρι να μας έδινε απάντηση, αλλά μέχρι και καφέ ψήνει αλλά δεν κάνει προβλέψεις TTF... οπότε το χειμώνα ίσως μάθουμε! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

πες το χάκερ @ekrepali , τα χειρίζεται καλά 😂

θα σε βοηθήσει να αλλάξεις DNS server , εγώ μπαίνω κανονικά

 Κάποιος έγραψε χτες ότι η ΔΕΗ έπαθε ΗΡΩΝ, μη το γελάτε... μπορεί να μην είναι τυχαίο ότι πέσανε κι οι 2 σήμερα. 😅

@HERTHANτράβα ΗΡΩΝ πάλι με econtract να πάρεις κάνα 100αρικο, μετά γυρνά ΔΕΗ να πάρεις το 50αρικο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

μάλλον δεν είχαν τη ρήτρα ,γιαυτο (ΔΑΦΑ) , έτσι την πατήσανε τουλάχιστον πέρυσι αρκετοί που δεν έβγαζε επίτηδες εκκαθαριστικούς και σκάσανε μαζεμένα

Είναι που οι μετρήσεις δεν είναι ισομοιρασμένες μέσα στον χρόνο. Αλλά και αυτοί δεν μπορούν κάθε μήνα να βάζουν τη ρήτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Είναι που οι μετρήσεις δεν είναι ισομοιρασμένες μέσα στον χρόνο. Αλλά και αυτοί δεν μπορούν κάθε μήνα να βάζουν τη ρήτρα;

αν τη βάζανε , ειδικά την εποχή που υπήρχαν φθηνά προγράμματα ο κόσμος θα έφευγε και θα καταλάβαινε την απάτη του FX (πρώην Fix) με τα "0,02" 😉

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

Τώρα είδα οτι έχεις το χειρότερο πρόγραμμα με τεράστια διαφορά (Προτέργια με αναπροσαρμογή στο TTF)

εκεί εκτός του οτι πληρώνεις την προμήθεια συν το πόσο θα πάει το TTF , διπλοπληρώνεις και αναπροσαρμογή βάσει TTF. Επίτηδες το άφησα στο excel για να φαίνεται η διαφορά (έχει καταργηθεί για νέους πελάτες ευτυχώς)

Kαι σύντομα θα εκδίδεται σε πρότυπο λογαριασμό και θα πάρουν και θετική αναφορά . 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...