Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Εκκαθαριστικος αναφέρεται και ειδική έκπτωση ΔΕΠΑ λέει για Γενάρη έως και Απρίλη 0.01 λεπτό . 

Ήταν ένας έκτακτος που περάστηκε η έκπτωση αυτή μόνο και τππ άλλο. 

το καλύτερο θα ήταν να ανέβαζες και τους 2 εξαρχής 😁

πάντως κατάλαβες οτι αν σε έναν εκκαθαριστικό αφαιρείται οποιαδήποτε επιδότηση που μπηκε σε έναντι , τότε πρέπει να ξαναμπαίνει 

αλλά με το "Γενάρη έως και Απρίλη 0.01 λεπτό" πάλι δεν είναι σωστό αφού Απρίλιο ήταν 0,03 και σένα σου βάλανε τότε 0,01 και τώρα 0,015 , άρα μένουν 0,005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, korakios είπε

πάντως κατάλαβες οτι αν σε έναν εκκαθαριστικό αφαιρείται οποιαδήποτε επιδότηση που μπηκε σε έναντι , τότε πρέπει να ξαναμπαίνει 

Ναι όντως έπρεπε να ανεβάσω και τον προηγούμενο... 

Έναντι λογαριασμούς δε λαμβάνω. Μόνο εκκαθαριστικός ανά δίμηνο εκτός του καλοκαιριού που έρχεται τετράμηνο. 

Προς το παρόν δεν θα κάνω τπτ και θα περιμένω τον επόμενο να δω αν θα βάλουν του Οκτωβρίου, 10 κυβικά κατανάλωση είχα άλλωστε από το καλοκαίρι. 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, selaniklis είπε

--> να κλείσω το GasBenefit μέχρι τέλη Νοέμβρη ή αξίζει να περιμένω 1/12 για κάτι καλύτερο; Υποθέτω οτι ένα 20ήμερο φτάνει (μη γελάτε 😠) για τη μετάβαση.
--> αν ήσασταν εγώ, θα μπαίνατε Ελίν;

Παίξε με TTF τιμές να δεις τη διαφορά τους , πάντως  με τέτοιες τιμές έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιείς άρα δεν είναι μεγάλο δίλλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σήμερα   επιτέλους μας έκανε την σύνδεση του μετρητή η ΕΔΑ και θα έρθει το συνεργείο για να γίνει η σύνδεση του λέβητα με τη θέρμανση.

Πρεπει να κοιτάξω που θα κάνω την σύνδεση σε πιο πάροχο, (στο Excellaki πριν λίγο διάστημα που είχα δει δεη έβγαζε) να κάνω αίτηση ΔΕΗ η αξίζει κάπου αλλού, ρεύμα έχω δεη home enter.

Επειδή υπάρχει μωρό παιδί στο σπίτι δεν θέλω να καθυστερήσει πολύ, αργούν γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε όλους εκδοθηκε σε κανεναν λογαριασμος ΔΕΗ για φυσικο αεριο; 

ακομα περιμένω τελευταιος τον Μαιο, πηρα τηλ ακομα το συστημα φτίαχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

Καλησπέρα, σήμερα   επιτέλους μας έκανε την σύνδεση του μετρητή η ΕΔΑ και θα έρθει το συνεργείο για να γίνει η σύνδεση του λέβητα με τη θέρμανση.

Πρεπει να κοιτάξω που θα κάνω την σύνδεση σε πιο πάροχο, (στο Excellaki πριν λίγο διάστημα που είχα δει δεη έβγαζε) να κάνω αίτηση ΔΕΗ η αξίζει κάπου αλλού, ρεύμα έχω δεη home enter.

Επειδή υπάρχει μωρό παιδί στο σπίτι δεν θέλω να καθυστερήσει πολύ, αργούν γενικά?

Τη ΔΕΗ ξέχνα την , έχει κλατάρει το σύστημα (edit "αναβάθμιση" 😁) , Ηρών περιμένω 2 αιτήσεις 2 και 1,5 χρόνια αντίστοιχα 🤪

Ελίν δεν ξέρω απο ταχύτητα πως πάει , αλλά έτσι κι αλλιώς κλιματιστικά θα δουλέψεις φέτος όσο δείχνει η φάση

4 λεπτά πριν, Dimperor είπε

Καλησπέρα, σε όλους εκδοθηκε σε κανεναν λογαριασμος ΔΕΗ για φυσικο αεριο; 

ακομα περιμένω τελευταιος τον Μαιο, πηρα τηλ ακομα το συστημα φτίαχνουν.

δε χρειάζεται να ρωτάτε , όταν βγει λογαριασμός θα δεις ποστ εδώ και τότε θα ξεκινήσουν να ενημερώνουν και οι υπόλοιποι , δεν το κρατάν κρυφό , μην αγχώνεσαι ....

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το οτι φανηκε το αεριο στο ebill μετα απο μηνες ειναι ενα βημα..χαχαχα , λογαριασμοι απ οτι μου χαν πει στην Αθηνα προς τελος μηνα με αρχες Δεκεμβρη.. λεμε τωρα.. αν ολοκληρωθει και το νεο συστημα.. :P

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Τη ΔΕΗ ξέχνα την , έχει κλατάρει το σύστημα (edit "αναβάθμιση" 😁) , Ηρών περιμένω 2 αιτήσεις 2 και 1,5 χρόνια αντίστοιχα 🤪

Ελίν δεν ξέρω απο ταχύτητα πως πάει , αλλά έτσι κι αλλιώς κλιματιστικά θα δουλέψεις φέτος όσο δείχνει η φάση

Δηλαδή αν πάω από κοντά δεν θα επισπεύθει το θέμα?

Τι άλλο θα προτείνατε? Πχ φυσικό αέριο Ελλάδος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dvlsakos είπε

Δηλαδή αν πάω από κοντά δεν θα επισπεύθει το θέμα?

Τι άλλο θα προτείνατε? Πχ φυσικό αέριο Ελλάδος 

αν πας καταστημα  δεη θα γινει γρηγορα

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dvlsakos είπε

Δηλαδή αν πάω από κοντά δεν θα επισπεύθει το θέμα?

αν λες για Ηρών , δε γνωρίζω , για ΔΕΗ σίγουρα δεν παίζει ρόλο μιας και το θέμα είναι το σύστημά τους

2 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

Τι άλλο θα προτείνατε? Πχ φυσικό αέριο Ελλάδος 

αν πας εκεί διάλεξε το απλό , όχι το "'έξτρα" πρόγραμμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

αν λες για Ηρών , δε γνωρίζω , για ΔΕΗ σίγουρα δεν παίζει ρόλο μιας και το θέμα είναι το σύστημά τους

αν πας εκεί διάλεξε το απλό , όχι το "'έξτρα" πρόγραμμα

Ήρων έχει κακη εμπειρία, μετά από ΔΕΗ που λέτε θα αργήσει πολύ και Ήρων.

Τι άλλη επιλογή υπάρχει ? Πχ ζενίθ ελιν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dvlsakos είπε

Ήρων έχει κακη εμπειρία, μετά από ΔΕΗ που λέτε θα αργήσει πολύ και Ήρων.

100% σίγουρο δεν είναι ,απλά σαν πιθανότητα λέμε

3 λεπτά πριν, dvlsakos είπε

Τι άλλη επιλογή υπάρχει ? Πχ ζενίθ ελιν

Ζενίθ όχι μιας και είτε έχουν 24μηνη δέσμευση ή συνδρομή

Ελίν ή Φυσικό Αέριο θα κοιτούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...