Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, DOOM_NX είπε

TTFMonthAvg.png.8972bb46de4e20693c718aea54499492.png

Εδώ φαίνεται ο μηνιαίος μέσος όρος TTF για την τιμή Δεκεμβρίου μέχρι στιγμής. Δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όπως είναι, έχουμε άλλες 15 μέρες μέχρι να οριστικοποιηθεί, αλλά βλέπεις προς τα που πάει το πράγμα.

Εδώ το απευθείας link για όποιον ενδιαφέρεται... https://www.powernext.com/futures-market-dataimage.png.a546de88e3d01f7eba615484812fade4.png

Το 116.887 δε νομίζω ότι είναι ο μέσος όρος του Δεκέμβρη, αλλά ο μέσος όρος της ημερήσιας διαπραγμάτευσης της 11ης Νοεμβρίου. Αυτό που δε ξέρω είναι αν για τη τελική τιμή του μήνα λαμβάνουν υπόψιν τον μέσο όρο αυτού του διαγράμματος, ή τον μέσο όρο του settlement διαγράμματος.

Spoiler

image.png.a546de88e3d01f7eba615484812fade4.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/11/2022 στις 1:33 ΜΜ, EchiDNA είπε

Καλησπέρα σας

Σε πόσες μέρες γίνεται αλλαγή παρόχου;

Έκανα αίτημα στη ΔΕΗ και στις 25/10 μου απάντησε ότι  ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος του φακέλου με τα έγγραφα που έστειλα. 

Πληροφοριακά ο παλιός πάροχος είναι η Ζενίθ με την οποία το συμβόλαιο έληξε στις 4/2 και με πήγε από το fix στο easy

Καλημέρα σας!

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς σήμερα επικοινώνησα με ΕΔΑΘΕΣΣ. 

  • 25/10 ολοκληρώθηκε επιτυχώς ο έλεγχος
  • 31/10 έγινε η καταμέτρηση από ΕΔΑ (χωρίς να έχω ενημέρωση)
  • 10/11 έγινε η αλλαγή προμηθευτή από Ζενίθ σε ΔΕΗ (χωρίς να έχω ενημέρωση)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άντε, καλό χειμώνα.

Screenshot_2022-11-15-10-41-47-972_com_miui.gallery.jpg.a7b541930e6eb9e3b53e07b9d3ce6d39.jpg

.

Καταλαβαίνεις ότι όταν σε 2 μέρες υπάρχει κίνηση 25%, όλο αυτό είναι απλά κερδοσκοπικό παιχνίδι, μπαρμπουτιερα ή όπως αλλιώς θέλει να το ονομάσει ο καθένας και έχει 0 σχέση με τα τεκτενομενα της πραγματικής αγοράς.

Οι αποθήκες είναι γεμάτες, τα lng tankers έχουν αγκυροβολήσει γεμάτα και περιμένουν να ξεφορτώσουν εδώ και μέρες και η "αγορά" βλέπει άνοδο της τιμής 25%. 

 

Την επόμενη φορά που κάποιος θα πει ότι τα crypto έχουν volatility επειδή είναι καζίνο θα του δείξω αυτην την κίνηση και μετά το μεσαίο δάχτυλο να εξηγουμαστε :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Καλημέρα σας!

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς σήμερα επικοινώνησα με ΕΔΑΘΕΣΣ. 

  • 25/10 ολοκληρώθηκε επιτυχώς ο έλεγχος
  • 31/10 έγινε η καταμέτρηση από ΕΔΑ (χωρίς να έχω ενημέρωση)
  • 10/11 έγινε η αλλαγή προμηθευτή από Ζενίθ σε ΔΕΗ (χωρίς να έχω ενημέρωση)

Και εγω στην ιδια κατάσταση ειμαι (εμενα μου εστειλαν τουλαχιστον απο ΕΔΑ για καταμέτρηση) και περιμενω ποτε θα ανοιξει η καρτέλα στο ebill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, EchiDNA είπε

10/11 έγινε η αλλαγή προμηθευτή από Ζενίθ σε ΔΕΗ (χωρίς να έχω ενημέρωση)

η ΔΕΗ το ξέρει ? 😛

5 λεπτά πριν, rafail1994 είπε

Και εγω στην ιδια κατάσταση ειμαι (εμενα μου εστειλαν τουλαχιστον απο ΕΔΑ για καταμέτρηση) και περιμενω ποτε θα ανοιξει η καρτέλα στο ebill.

άραξε 😁

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Άντε, καλό χειμώνα.

μη γράφεις τέτοια ρε συ , πωπωωωωω , 3 μήνες χιόνια θα έχουμε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rafail1994 είπε

Και εγω στην ιδια κατάσταση ειμαι (εμενα μου εστειλαν τουλαχιστον απο ΕΔΑ για καταμέτρηση) και περιμενω ποτε θα ανοιξει η καρτέλα στο ebill.

Σε μένα καρτέλα δεν έχει ανοίξει ακόμα στο ebill αλλά και στη Zenith με δείχνει ακόμα με ενεργή σύμβαση. 

Η πληροφορία ότι άλλαξε ο πάροχος ήταν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την ΕΔΑΘΕΣΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Σε μένα καρτέλα δεν έχει ανοίξει ακόμα στο ebill αλλά και στη Zenith με δείχνει ακόμα με ενεργή σύμβαση. 

Η πληροφορία ότι άλλαξε ο πάροχος ήταν μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την ΕΔΑΘΕΣΣ

λίγο ανησυχητικό που σε βλέπει ακόμα η Ζενίθ σαν πελάτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο 30-08 αιτηση για αεριο δεη.. μετα και απο ραε που εκανα αιτημα σημερα εμφανιστηκε στο ebiil το αεριο χωρις λογαριασμο ακομα οπως ξερουμε ολοι.. λογικα αν τους πανε ολα καλα με το συστημα.. τελος μηνα αρχες του αλλου ισως δουμε και λογαριασμους..

Επεξ/σία από nikosbt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

λίγο ανησυχητικό που σε βλέπει ακόμα η Ζενίθ σαν πελάτη

Κι εμένα δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω, αλλά λέω να περιμένω λίγο καιρό να δω πως θα εξελιχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Κι εμένα δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω, αλλά λέω να περιμένω λίγο καιρό να δω πως θα εξελιχθεί.

πρεπει να παρουν μετρηση για να σου δωσουν τελικο.. υπομονη και γω τα ιδια τραβηξα απο 30/8 πηρα τελικο απο ελπε στις 4/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosbt είπε

πρεπει να παρουν μετρηση για να σου δωσουν τελικο.. υπομονη και γω τα ιδια τραβηξα απο 30/8 πηρα τελικο απο ελπε στις 4/11

μα μέτρηση πήρανε απο ΕΔΑ (για να του είπαν δλδ οτι έγινε η μετάβαση , τότε υποχρεωτικά έγινε και μέτρηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

μα μέτρηση πήρανε απο ΕΔΑ (για να του είπαν δλδ οτι έγινε η μετάβαση , τότε υποχρεωτικά έγινε και μέτρηση)

ναι λογικα στον επομενο λογαριασμο θα του βγαλουν τελικο.. εμενα ελπε τον εβγαλε μετα 2 μηνες εστειλε εναν εναντι και μετα τελικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thanos (Earth -616) είπε

Το ebill της ΔΕΗ σε εμένα φαίνεται ακόμα πεσμένο. Σε εσάς έχει επανέλθει?

image.png.fa6baf4fb6067feaaf1fa68573d3fded.png

ναι πατα διπλα απο το σελιδοδείκτη το λουκετο και μετα σβησε τα cookies  και θα επανελθει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...