Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, korakios είπε

μπορείς να ανεβάσεις screenshot σε ποιο ακριβώς σημείο είναι για να μην παίρνω καθημερινές και κάνω μέσο όρο ?

TTFMonthAvg.png.8972bb46de4e20693c718aea54499492.png

Εδώ φαίνεται ο μηνιαίος μέσος όρος TTF για την τιμή Δεκεμβρίου μέχρι στιγμής. Δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όπως είναι, έχουμε άλλες 15 μέρες μέχρι να οριστικοποιηθεί, αλλά βλέπεις προς τα που πάει το πράγμα.

 

TTFCurrentMonth.png.b29b55395a82c10c28b1011345604ece.png

 

Εδώ βλέπεις τον πίνακα με τα οριστικά TTF που ισχύουν, εν προκειμένω για τους λογαριασμούς Νοεμβρίου.

EDIT: Με πρόλαβε ο teot 🙏

Επεξ/σία από DOOM_NX
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Για όσους απορούν πάντως τι γίνεται με τη ΔΕΗ σήμερα στην σελίδα του safari υπάρχει ειδοποίηση ότι η σελίδα  «dei.gr» έχει εμφανιστεί σε περιστατικό διαρροής δεδομένων.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-11-14, 12.53.16.png

Αυτό που σου λέει με την ΔΕΗ τι σχέση έχει; 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Μου ήρθε σήμερα επιστολή από ζενίθ ότι τελειώνει το πακέτο για φυσικό αεριο και θα με πάνε (αν δεν κάνω κάποια κίνηση) στο has home plus (1.006*TTF+0.004).

 

Η ερώτηση γνωστή. Με συμφέρει να μείνω, να φύγω και τι πακέτο να κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Η ερώτηση γνωστή. Με συμφέρει να μείνω, να φύγω και τι πακέτο να κάνω 

η απάντηση γνωστή 😁

15 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Μου ήρθε σήμερα επιστολή από ζενίθ ότι τελειώνει το πακέτο για φυσικό αεριο

σε ποιο ήσουν και αν ήταν σταθερό τι τιμές είχες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

η απάντηση γνωστή 😁

σε ποιο ήσουν και αν ήταν σταθερό τι τιμές είχες ?

το κατεβασα και παλευω τωρα να το συμπληρωσω.
ειχα το gas home fix που τους τελευταιους μηνες πηγε στα 0.12 και με καταναλωση ολο το 2021 8672kwh . Κατεβασα το excel και για ttf αν δεν κανω λαθος θα βαλω ενδεικτικα 126... και μπερδευομαι με τα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Donmitsos10 είπε

Κατεβασα το excel και για ttf αν δεν κανω λαθος θα βαλω ενδεικτικα 126... και μπερδευομαι με τα αποτελεσματα

καλά το TTF είναι εντελώς μαντεψιά , μη σκας παίξε με τα νούμερα

1 λεπτό πριν, Donmitsos10 είπε

και μπερδευομαι με τα αποτελεσματα

για πες ακριβώς τι σε μπερδεύει

2 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

ειχα το gas home fix που τους τελευταιους μηνες πηγε στα 0.12

0,085 δε σας πήγαν ? ή ήταν με έκπτωση συνέπειας ? ή άλλαξε όντως σε 0,12 ?

επίσης έκλεισε 6μηνο απο την ημερομηνία που έγινε η αλλαγή ? (το περιμέναμε πάντως να μην το τηρήσουν οι ακατονόμαστοι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω το πρόγραμμα με τη μικρότερη τιμή (πχ -130€ zenith gas home star) και αυτό με συμφέρει περισσότερο; Η τα θετικά είναι αυτά που με συμφέρουν παραπάνω; (Πχ 37€ ΔΕΗ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Βρίσκω το πρόγραμμα με τη μικρότερη τιμή (πχ -130€ zenith gas home star) και αυτό με συμφέρει περισσότερο; Η τα θετικά είναι αυτά που με συμφέρουν παραπάνω; (Πχ 37€ ΔΕΗ)

Τα θετικά είναι αυτά που συμφέρουν. Η ΔΕΗ με όλα αυτά τα προβλήματα δεν ξέρω αν αξίζει με τόσο μικρή διαφορά σε σχέση με τις άλλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

καλά το TTF είναι εντελώς μαντεψιά , μη σκας παίξε με τα νούμερα

για πες ακριβώς τι σε μπερδεύει

0,085 δε σας πήγαν ? ή ήταν με έκπτωση συνέπειας ? ή άλλαξε όντως σε 0,12 ?

επίσης έκλεισε 6μηνο απο την ημερομηνία που έγινε η αλλαγή ? (το περιμέναμε πάντως να μην το τηρήσουν οι ακατονόμαστοι )

Δεν εχω ιδεα για τα περισσοτερα που με ρωτας. Εμενα μου ηρθε εκαθαριστικος οπου απο απριλιο μεχρι 1η ιουλιου χρεωθηκα με 0.0325 και για τους επομενους μηνες 0.11584 (πες 0.12). σημερα μου ηρθε χαρτι οτι ληγει το συμβολαιο σε 1 μηνα και ψαχνω να δω τι θα κανω.

2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Τα θετικά είναι αυτά που συμφέρουν. Η ΔΕΗ με όλα αυτά τα προβλήματα δεν ξέρω αν αξίζει με τόσο μικρή διαφορά σε σχέση με τις άλλες.

ετσι οπως τα βλεπω ομως για gas benefit παμε. εχω και ρευμα σταθερο δεη μεχρι 31.12 οποτε με βλεπω να πηγαινω στο Γ1 και gas benefit ολα μαζι στη δεη. τι λες κορακιε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

και για τους επομενους μηνες 0.11584 (πες 0.12). σημερα μου ηρθε χαρτι οτι ληγει το συμβολαιο σε 1 μηνα και ψαχνω να δω τι θα κανω.

πιστεύω οτι έχει και συνέπεια , θα επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη , φαντάζομαι όμως έλαβες ειδοποίηση για τη μεταβολή (ήρθε επιστολή στους άλλους)

17 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Βρίσκω το πρόγραμμα με τη μικρότερη τιμή (πχ -130€ zenith gas home star) και αυτό με συμφέρει περισσότερο; Η τα θετικά είναι αυτά που με συμφέρουν παραπάνω; (Πχ 37€ ΔΕΗ)

το 2ο (τα θετικά συμφέρουν) , ότι είπε και το παλικάρι πάνω , μπορούσες να το δεις και απο την τελική τιμή

11 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

ετσι οπως τα βλεπω ομως για gas benefit παμε. εχω και ρευμα σταθερο δεη μεχρι 31.12 οποτε με βλεπω να πηγαινω στο Γ1 και gas benefit ολα μαζι στη δεη. τι λες κορακιε?

απο τη μια η ΔΕΗ τηρεί τους όρους , απο την άλλη είναι ΔΕΗ .

Πάντως για το excel , σα βάση σύγκρισης έχει το πρόγραμμα της Elin που μπορείς να επιλέξεις άλλο φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, korakios said:

μπορείς να ανεβάσεις screenshot σε ποιο ακριβώς σημείο είναι για να μην παίρνω καθημερινές και κάνω μέσο όρο ?

δοκίμασε τα γνωστά , κλείσιμο adblockers , άλλο browser κτλ

Δυστυχώς δε πρασινίζει η υποβολή ότι και να δοκιμασα.

 

Έχει κάποιο πρόβλημα η σελίδα μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

πιστεύω οτι έχει και συνέπεια , θα επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη , φαντάζομαι όμως έλαβες ειδοποίηση για τη μεταβολή (ήρθε επιστολή στους άλλους)

το 2ο (τα θετικά συμφέρουν) , ότι είπε και το παλικάρι πάνω , μπορούσες να το δεις και απο την τελική τιμή

απο τη μια η ΔΕΗ τηρεί τους όρους , απο την άλλη είναι ΔΕΗ .

Πάντως για το excel , σα βάση σύγκρισης έχει το πρόγραμμα της Elin που μπορείς να επιλέξεις άλλο φυσικά

Μου ηρθε και μενα επιστολη πριν μηνες οντως.. θα δω και το ελιν ευχαριστω πολυ παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29/9 έκανα αλλαγή ονόματος χρήστη για να πάρω το gas control. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση, από 15/10 άνοιξα παράπονο στην ΡΑΕ. 21/10 η ΕΔΑ ΘΕΣ μου απάντησε ότι όλα έχουν σταλεί στη ΔΕΗ με συγκεκριμένο REQ... (αυτό είναι το αίτημα που στέλνει ο πάροχος στον διαχειριστή). 14/11 σήμερα στο  ebill μου εμφανίστηκε η σύνδεση! Η ΕΔΑ έχει στείλει 3 μετρήσεις επίσημα στην ΔΕΗ και μαντέψτε ποιος δεν έχει πάρει κανένα λογαριασμό από 22/03/22 (hint. ο προηγούμενος χρήστης). 15/11 είναι το παράθυρο για μέτρηση στην περιοχή μου, απορώ αν θα βγάλουν λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gvoi είπε

29/9 έκανα αλλαγή ονόματος χρήστη για να πάρω το gas control. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση, από 15/10 άνοιξα παράπονο στην ΡΑΕ. 21/10 η ΕΔΑ ΘΕΣ μου απάντησε ότι όλα έχουν σταλεί στη ΔΕΗ με συγκεκριμένο REQ... (αυτό είναι το αίτημα που στέλνει ο πάροχος στον διαχειριστή). 14/11 σήμερα στο  ebill μου εμφανίστηκε η σύνδεση! Η ΕΔΑ έχει στείλει 3 μετρήσεις επίσημα στην ΔΕΗ και μαντέψτε ποιος δεν έχει πάρει κανένα λογαριασμό από 22/03/22 (hint. ο προηγούμενος χρήστης). 15/11 είναι το παράθυρο για μέτρηση στην περιοχή μου, απορώ αν θα βγάλουν λογαριασμό

η ΕΔΑ απάντησε μέσω ΡΑΕ ? Η ΔΕΗ έχει απαντήσει στο ενδιάμεσο μέσω ΡΑΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...