Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Walternet είπε

Η ΔΕΗ που έχει να πάρει  μέτρηση  από τον περασμένο Μάιο 

ΕΔΑ

22 λεπτά πριν, Walternet είπε

και θα λάβει μετρήσεις στα μέσα Νοεμβρίου πως θα υπολογίσει την κρατική επιδότηση του φυσικού αερίου  στομ λογαριασμό που θα έρθει?

θα τα σπάσει σχεδόν αναλογικά (ανάλογα τη συνολική ζήτηση αερίου ανα μήνα)

έχει ξαναανφερθεί , ειδικά με τις τεράστιες μεταβολές τιμών και επιδοτήσεων είναι μεγάλη μλκ , κάποιοι την έφαγαν ήδη αφού μπήκαν πολλές κιλοβατώρες καλοκαιριάτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα,

επειδή και μένα δεν μου έχει έρθει ούτε ενας λογαριασμός αερίου στη ΔΕΗ από το πάσχα που έχω βάλει τον λέβητα, μπορεί να ανεβάσει κάποιος ένα λογαριασμό να δω πως ακριβώς γίνετε η τιμολόγηση;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, atpanos είπε

Και εδώ από 1 Φεβρουαρίου ένας λογαριασμός βγήκε 

αν μπορείς βάλε τις φωτό σε spoiler

η ΕΔΑ δεν ξαναπέρασε για μέτρηση ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

αν μπορείς βάλε τις φωτό σε spoiler

η ΕΔΑ δεν ξαναπέρασε για μέτρηση ?

Εμένα προχθές πέρασαν μετά από κάνα 8-9μηνο 😂

ΥΓ: Κουλουβάχατα το αυστημα της ΔΕΗ… Με ρωτούσαν σε ποιο mail είχαν απαντήσει σε ερώτημα που τους έκανα και από ποιο mail (δικό τους) μου είχαν απαντήσει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Εμένα προχθές πέρασαν μετά από κάνα 8-9μηνο 😂

θα είναι part-time τεχνικοί και στο ebill της ΔΕΗ μάλλον 😁

3 λεπτά πριν, vins είπε

ΥΓ: Κουλουβάχατα το αυστημα της ΔΕΗ… Με ρωτούσαν σε ποιο mail είχαν απαντήσει σε ερώτημα που τους έκανα και από ποιο mail (δικό τους) μου είχαν απαντήσει 🤣

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

αν μπορείς βάλε τις φωτό σε spoiler

η ΕΔΑ δεν ξαναπέρασε για μέτρηση ?

μάλλον πέρασαν 16/10, έτσι γράφει στον λογαριασμό...

Τώρα περιμένουμε για νέο λογαριασμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απάντηση της υπ’ αριθμόν .... ηλεκτρονικής αναφοράς σας, σχετικά με το θέμα που θίγει την παροχή σας με αριθμό ΗΚΑΣΠ ..... θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το αίτημα σας έχει προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα προς διερεύνηση. Για την εξέλιξη του θα ενημερωθείτε εκ νέου.

Αυτη ειναι η απαντηση απο ΡΑΕ ΔΕΗ για το θεμα που εστειλα οτι δε βλεπουν απο ΕΔΑ μετρησεις και δεν εχουν ολοκληρωθει συμβασεις και δε στελνουν και λογαριασμους απο αεριο στη δεη , το αφηνω ανοιχτο η να το κλησω στη ΡΑΕ το αιτημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους απορούν πάντως τι γίνεται με τη ΔΕΗ σήμερα στην σελίδα του safari υπάρχει ειδοποίηση ότι η σελίδα  «dei.gr» έχει εμφανιστεί σε περιστατικό διαρροής δεδομένων.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-11-14, 12.53.16.png

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
56 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Για όσους απορούν πάντως τι γίνεται με τη ΔΕΗ σήμερα στην σελίδα του safari υπάρχει ειδοποίηση ότι η σελίδα  «dei.gr» έχει εμφανιστεί σε περιστατικό διαρροής δεδομένων.

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-11-14, 12.53.16.png

το ίδιο μου έβγαλε και απο voda χθες σε safari ios ,  ίσως να είναι άκυρη ειδοποίηση ή να κάνανε και πατάτα στην apple ή όντως να έγινε διαρροή

 

1 ώρα πριν, nikosbt είπε

Σε απάντηση της υπ’ αριθμόν .... ηλεκτρονικής αναφοράς σας, σχετικά με το θέμα που θίγει την παροχή σας με αριθμό ΗΚΑΣΠ ..... θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το αίτημα σας έχει προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα προς διερεύνηση. Για την εξέλιξη του θα ενημερωθείτε εκ νέου.

Αυτη ειναι η απαντηση απο ΡΑΕ ΔΕΗ για το θεμα που εστειλα οτι δε βλεπουν απο ΕΔΑ μετρησεις και δεν εχουν ολοκληρωθει συμβασεις και δε στελνουν και λογαριασμους απο αεριο στη δεη , το αφηνω ανοιχτο η να το κλησω στη ΡΑΕ το αιτημα ?

εννοείται ανοιχτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2022 στις 8:27 ΜΜ, fredd0 είπε

Παντως, για οσους τα παρακολουθουν, σημερα μπηκε "δυνατα" η φαση πλαφον.

 TTF = 98.5

To μηνιαίο μέσο όρο να παρακολουθείτε παιδιά, από κει βγαίνει η τιμή kWh στους λογαριασμούς του επόμενου μήνα. Τώρα είναι στα 117 €/MWh με ελαφριά πτωτική τάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DOOM_NX είπε

To μηνιαίο μέσο όρο να παρακολουθείτε παιδιά, από κει βγαίνει η τιμή kWh στους λογαριασμούς του επόμενου μήνα. Τώρα είναι στα 117 €/MWh με ελαφριά πτωτική τάση.

μπορείς να ανεβάσεις screenshot σε ποιο ακριβώς σημείο είναι για να μην παίρνω καθημερινές και κάνω μέσο όρο ?

35 λεπτά πριν, d_gkal είπε

ρε παιδια προσπαθω να κανω αιτημα στο myrae αλλα δε γινεται.

συμπληρωνω ολα τα πεδια αλλα δε πρασινιζει η υποβολη. 

 

δοκίμασε τα γνωστά , κλείσιμο adblockers , άλλο browser κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, korakios είπε

μπορείς να ανεβάσεις screenshot σε ποιο ακριβώς σημείο είναι για να μην παίρνω καθημερινές και κάνω μέσο όρο ?

 

Λογικά πρέπει να είναι....

 

Χωρίς τίgfgτλο.jpg

Επεξ/σία από teot
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...