Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, korakios είπε

άντε βρε , άκου "πατάτα" η ΔΕΗ  , σουφλέ έκανε

μια χαρά άλλαξε , μαμήθηκε , άντε κανα 6μηνο relax τώρα  

7 ολόκληρα ψηφία άλλαξαν ,

Αφού έχεις αέριο και δε στο κόψανε... μια χαρά είσαι, μη μιλάς καθόλου. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθει, έχω  φυσικό αέριο στην ΔΕΗ και έχει να μου έρθει λογαριασμός από τον Μάιο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι κάνουν αναβάθμιση στο σύστημα από τον Ιούνιο! Λίγο περίεργο δεν είναι αυτό; Ξέρει κανείς τίποτα; 

Και μια δεύτερη ερώτηση, σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο και πρέπει να ανανεώσω με τιμή 0,05 το κιλό όσο πλήρωνα δηλαδή πριν. Υπάρχει κάτι καλύτερο ή να ανανεώσω στη ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tollisth είπε

Ένα πρόγραμμα που είχε η ζενίθ κάπου με 0,085 ήταν με ρήτρα η ήταν σταθερή τιμή?

ήταν "προσφορά" για όσους είχαν παλαιότερο σταθερό (edit με συνέπεια αν θυμάμαι καλά)

θα δείξει στο 6μηνο τι θα (τους) κάνει 😁

22 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθει

σίγουρα έχει , συγχωρεμένος :)

22 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Και μια δεύτερη ερώτηση, σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο και πρέπει να ανανεώσω με τιμή 0,05 το κιλό kw όσο πλήρωνα δηλαδή πριν.

μακάρι να γινόταν , αλλά δεν

22 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Υπάρχει κάτι καλύτερο ή να ανανεώσω στη ΔΕΗ;

διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά και δες τις τελευταίες 10 σελίδες τουλάχιστον

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lordvec είπε

αμπελοφιλοσοφίες στη χώρα της μπανανίας , μέχρι να ανακοινώσουν και μέχρι να δώσει εντολή το υπουργείο και μέχρι τα ΦΕΚ καλό Πάσχα .

Δεν έχει νόημα οποιαδήποτε υποθετική συζήτηση , έτσι κι αλλιώς με το κόστος του αερίου τώρα , δεν το χρησιμοποιείς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα στο ebill o λογαριασμος συμβολαιου ειναι τελειως διαφορετικος απο τον αριθμο συμβολαιου που ειχε στον λογαριασμο του μαιου......

WTF.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Και σε μενα στο ebill o λογαριασμος συμβολαιου ειναι τελειως διαφορετικος απο τον αριθμο συμβολαιου που ειχε στον λογαριασμο του μαιου......

WTF.

ω ρε γλέντια 😁

@ekrepali μάλλον δεν έχει σχέση η αλλαγή του αριθμού στο ebill (δεν έκανε αλλαγή)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, korakios είπε

ήταν "προσφορά" για όσους είχαν παλαιότερο σταθερό (edit με συνέπεια αν θυμάμαι καλά)

θα δείξει στο 6μηνο τι θα (τους) κάνει 😁

σίγουρα έχει , συγχωρεμένος :)

μακάρι να γινόταν , αλλά δεν

διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση τέρμα ψηλά και δες τις τελευταίες 10 σελίδες τουλάχιστον

Συγνωμη μπερδευτηκα με το αυτοκινητο😁 

Τωρα ειμαι στο gas control και μου στειλανε μηνυμα να ανανεωσω με τους ιδιους ορους αλλιως θα ισχυσουν χρεωσεις συμφωνα με τους γενικους ορους της συμβασης. Μπορω να ανανεωσω στο gas control με τις ιδιες τιμες;

Επειδη δεν ξερω απο excel με την σημερινη τιμη ttf βγαινει πιο κατω απο 0,05;

Επεξ/σία από parlapipas25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Τωρα ειμαι στο gas control και μου στειλανε μηνυμα να ανανεωσω με τους ιδιους ορους αλλιως θα ισχυσουν χρεωσεις συμφωνα με τους γενικους ορους της συμβασης. Μπορω να ανανεωσω στο gas control με τις ιδιες τιμες;

όχι λέμε , μάλιστα καταργήθηκε πριν πάει στα 0,125.

Το μήνυμα είναι αυτοματοποιημένο (viber/sms)

στείλε email και ρώτα λεπτομέρειες

55 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Επειδη δεν ξερω απο excel με την σημερινη τιμη ttf βγαινει πιο κατω απο 0,05;

το benefit (άλλαξε πρόσφατα) βγαίνει 0,122 με επιδότηση της ΔΕΠΑ για Νοέμβριο

καλό είναι να ασχοληθείς με το excel , δεν είναι δύσκολο , 2 κελιά συμπληρώνεις , υπάρχουν δωρεάν προγράμματα που το ανοίγεις σε pc/tablet , ή ακόμα και online μέσω google docs

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που τρεξατε στο ΔΕΗ GAS Control με 0.125 το νοεμβριο "χανετε" εναντι του benefit 0.03. Αν θεωρειτε οτι κανατε βλακεια παιρνετε τη ΔΕΗ να σας παει (ατελως ζητατε) στο Benefit.

 

Απλα αν σε 1-2-3 μηνες θεωρησετε οτι κανατε βλακεια που πηγατε στο Benefit δε θα υπαρχει το control να ξαναπατε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, parlapipas25 said:

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Συγνώμη αν έχει ξαναρωτηθει, έχω  φυσικό αέριο στην ΔΕΗ και έχει να μου έρθει λογαριασμός από τον Μάιο. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι κάνουν αναβάθμιση στο σύστημα από τον Ιούνιο! Λίγο περίεργο δεν είναι αυτό; Ξέρει κανείς τίποτα; 

Και μια δεύτερη ερώτηση, σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο και πρέπει να ανανεώσω με τιμή 0,05 το κιλό όσο πλήρωνα δηλαδή πριν. Υπάρχει κάτι καλύτερο ή να ανανεώσω στη ΔΕΗ;

Δυστυχώς 0,05 το κιλο δε βρίσκεις τώρα ούτε σε μήλα ούτε σε αεριο. Δες το excel και κρίνε ποιο είναι προτιμότερο /βολικότερο βάζοντας την τιμή που θεωρείς πιθανή στο TTF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, fredd0 είπε

Εσεις που τρεξατε στο ΔΕΗ GAS Control με 0.125 το νοεμβριο "χανετε" εναντι του benefit 0.03. Αν θεωρειτε οτι κανατε βλακεια παιρνετε τη ΔΕΗ να σας παει (ατελως ζητατε) στο Benefit.

 

Απλα αν σε 1-2-3 μηνες θεωρησετε οτι κανατε βλακεια που πηγατε στο Benefit δε θα υπαρχει το control να ξαναπατε

Μην γεμίζετε 32000 σελιδες με παραπονα απο αρχες του ετους "εσεις" οι εξυπνοι που δεν τρεξατε

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...