Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους εκανα στη ΡΑΕ βαρεθηκα να παιρνω τηλεφωνα για το οτι ολο εχουν συστημικα προβληματα για το οτι δεν ερχονται λογαριασμοι και δε βλεπουν μετρησεις απο ΕΔΑ αττικης, αντε να δουμε αν θα απαντηση κανεις.. γιατι στην ελπεντισον που χω κανει (για ρευμα ομως) στη ΡΑΕ κοντα 2 μηνες τωρα καμια απαντηση μεσω ΡΑΕ στο αιτημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
4 λεπτά πριν, nikosbt είπε

γιατι στην ελπεντισον που χω κανει (για ρευμα ομως) στη ΡΑΕ κοντα 2 μηνες τωρα καμια απαντηση μεσω ΡΑΕ στο αιτημα..

πάτα πάνω δεξιά --> υποστήριξη , "σχετικά με το αίτημά μου" και αν δεν , ξεκίνα τηλ στη ΡΑΕ

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρω οτί ούτε ο Θεός ο ίδιος δεν μπορεί να απαντήσει για το τι πρέπει και το τι θα συμβεί στο μέλλον.Έχω το Gas control με 0,05€ μέχρι 10/12.Έλαβα μήνυμα για ανανέωση.Να προχωρήσω ή να περιμένω για καμια νέα προσφορά Δεκεμβρίου.Τα νεα στην αγορά δείχνουν ότι θα υπάρξει κάμψη τιμών με spikes όμως μετά τον Γενάρη(μεβάση το ΤΩΡΙΝΟ γεωπολιτικό σκηνικό).Τζογάρισμα είναι αλλά  κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

Επεξ/σία από thrileo1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

Ξέρω οτί ούτε ο Θεός ο ίδιος δεν μπορεί να απαντήσι για το τι πρέπει και το τι θα συμβεί στο μέλλον.Έχω το Gas control με 0,05€ μέχρι 10/12.Έλαβα μήνυμα για ανανέωση.Να προχωρήσω ή να περιμένω για καμια νέα προσφορά Δεκεμβρίου.Τα νεα στην αγορά δείχνουν ότι θα υπάρξει κάμψη τιμών με spikes όμως μετά τον Γενάρη(μεβάση το ΤΩΡΙΝΟ γεωπολιτικό σκηνικό.Τζογάρισμα είναι αλλά όποιος κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη.

διάλεξε τι θες για να μείνεις ΔΕΗ , κορώνα ή γράμματα

Spoiler

image.jpeg.fe3d84a84a4c3eff89101fa7ed563bc7.jpeg

Spoiler

Νόμισμα: 1 Euro (Ελλάδα(2002~Σήμερα - Ευρώ (Κυκλοφορίας)) WCC:km187

 

 

3 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Μου ήρθε και εμένα μήνυμα για λήξη του Gas Control της ΔΕΗ ( 0.05 μέχρι 15/12). Δεν έχω καταλάβει όμως αν ανανεώσω τι τιμή θα έχω...

βάλτε στο excel τιμές TTF και δείτε

το μόνο καλό με τη ΔΕΗ είναι οτι δε προχωρά στο 6μηνο σε αναπροσαρμογές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με την εξυπηρέτηση του ΗΡΩΝ μέσω chat για το πρόγραμμα DOUBLE GENEROUS HOME που δίνει 27% έκπτωση συνέπειας αρκεί να έχεις και φυσικό αέριο στον ΗΡΩΝ. Μου είπαν όμως ότι πρέπει να μιλήσω τηλεφωνικά μαζί τους για να μου πουν ποια είναι τα συμβατά προγράμματα Φ.Α.

Εγώ έχω DOUBLE HOME FX στο Φ.Α. αλλά δεν μου είπαν στο chat αν είναι "συμβατό" ή όχι.

Υπάρχει κανείς που να έβαλε το DOUBLE GENEROUS HOME να μου πει τι πρόγραμμα έχει στο Φ.Α.;

(Υ.Γ.: Ξέρω ότι αναφέρομαι σε πρόγραμμα Ηλεκτρικής Ενέργειας αλλά το πρόβλημά αφορά σε πρόγραμμα φυσικού αερίου για αυτό πόσταρα εδώ).

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Υπάρχει κανείς που να έβαλε το DOUBLE GENEROUS HOME να μου πει τι πρόγραμμα έχει στο Φ.Α.;

flex , αργότερα ίσως δω αν είναι παραλλαγή πχ Flex-e και λοιπές αλχημείες με δέσμευση

(έβαλε ένας γείτονας)

7 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Εγώ έχω DOUBLE HOME FX στο Φ.Α. αλλά δεν μου είπαν στο chat αν είναι "συμβατό" ή όχι.

το FX καταργήθηκε , έχε το νου σου για τροποποίηση συντελεστών και ορίων ρήτρας

αν το δέχονται ή όχι για double θα στείλεις email (και το Πάσχα ίσως πάρεις απάντηση 😁)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, korakios είπε

το FX καταργήθηκε , έχε το νου σου για τροποποίηση συντελεστών και ορίων ρήτρας

 

Ωχ μην μου λες τέτοια. Αν θυμάμαι καλά το flex βγαίνει κάθε μήνα πιο ακριβό πάντα από το FX έτσι;

Λες να με είχαν ξεχάσει και τώρα να ψαχτούν να μου αλλάξουν το FX; 😂

Περιμένω μέχρι τέλος του μήνα τον εκκαθαριστικό και θα στέιλω εδώ να δούμε τι ρήτρα χρέωσαν κάθε μήνα (γιατί δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο μέσα εδώ για μήνες Μάιο - Οκτώβριο πέρα από τις TTF που μου είχατε στέιλει).

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Ωχ μην μου λες τέτοια. Αν θυμάμαι καλά το flex βγαίνει κάθε μήνα πιο ακριβό πάντα από το FX έτσι;

ναι αλλά επειδή το Flex είναι "όσα μου λείπουν βαράω" είναι εντελώς άγνωστο

4 λεπτά πριν, Tony316 είπε

@korakios λες να με είχαν ξεχάσει και τώρα να ψαχτούν να μου αλλάξουν το FX; 😂

δε νομίζω αφού μια χαρά κέρδος έχει με τις ρήτρες αναπροσαρμογής , απλά έχε το νου σου για υποσημειώσεις στο λογαριασμό (αν και πλέον συνήθως κάνουν ατομικές ενημερώσεις)

10 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Περιμένω μέχρι τέλος του μήνα τον εκκαθαριστικό και θα στέιλω εδώ να δούμε τι ρήτρα χρέωσαν κάθε μήνα (γιατί δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο μέσα εδώ για μήνες Μάιο - Οκτώβριο πέρα από τις TTF που μου είχατε στέιλει).

όσο θυμάμαι , το FX δεν είχε αλλαγές στον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω αφού μια χαρά κέρδος έχει με τις ρήτρες αναπροσαρμογής , απλά έχε το νου σου για υποσημειώσεις στο λογαριασμό (αν και πλέον συνήθως κάνουν ατομικές ενημερώσεις)

Ναι αυτό σκεφτόμουν μόλις ότι πάλι ακριβά μας χρεώνουν. Άντε να δούμε πως θα πάει ο χειμώνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Ναι αυτό σκεφτόμουν μόλις ότι πάλι ακριβά μας χρεώνουν. Άντε να δούμε πως θα πάει ο χειμώνας...

δεν είχες προλάβει της ΔΕΗ με 0,05?

______________

έβγαλε και ελπέ τιμές (νωρίς-νωρίς 😁) για Αυγ/Σεπ

(και η Ζενίθ στο καταργημένο Τ2 για Οκτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, korakios είπε

κρίνοντας απο το ρεύμα , μάλλον μαντάρα απο μόνοι τους τα κάνανε , έχω αμφιβολία αν έγινε ανανέωση του control ή όχι , θα φανεί στο λογαριασμό (όταν και όποτε βγει)

 

_______________________________________________________________________________________

απο Ζενίθ πήρατε τελικά τις σωστές επιδοτήσεις ή ακόμα ?

Mπες στο ebill (μη μου πεις δεν έχεις ακόμα 🤪 )

Εκεί που δείχνει το ακίνητο σου... το νούμερο που βλέπεις είναι ο λογαριασμός συμβολαίου. Σημείωσε τα τελευταία 4 ψηφία.

Τσέκαρε τα 4 τελευταία ψηφία απ'το λογαριασμό συμβολαίου σε ένα παλιό λογαριασμό. Αν διαφέρουν, έχει γίνει η ανανέωση. Αν όχι, έγινε πατάτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mπες στο ebill (μη μου πεις δεν έχεις ακόμα 🤪 )

Εκεί που δείχνει το ακίνητο σου... το νούμερο που βλέπεις είναι ο λογαριασμός συμβολαίου. Σημείωσε τα τελευταία 4 ψηφία.

Τσέκαρε τα 4 τελευταία ψηφία απ'το λογαριασμό συμβολαίου σε ένα παλιό λογαριασμό. Αν διαφέρουν, έχει γίνει η ανανέωση. Αν όχι, έγινε πατάτα.

άντε βρε , άκου "πατάτα" η ΔΕΗ  , σουφλέ έκανε

μια χαρά άλλαξε , μαμήθηκε , άντε κανα 6μηνο relax τώρα  

7 ολόκληρα ψηφία άλλαξαν ,

Spoiler

...προς τα πίσω 🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

δεν είχες προλάβει της ΔΕΗ με 0,05?

 

Το σκεφτόμουν να αλλάξω αλλά είχα ρήτρα αποχώρησης 60€ (εγγύηση) οπότε δεν άλλαξα. Βέβαια τα 60€ θα τα έκανα απόσβεση και με το παραπάνω.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...