Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SofoS@ είπε

Εγώ ακόμα περιμένω τον πρώτο λογαριασμό απ όταν πήγα στη ΔΕΗ αρχές Απρίλη😂

είσαι σίγουρος οτι είσαι στη ΔΕΗ και  όχι σε καμια καθολική υπηρεσία ? 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, korakios είπε

εκτός φυσικά του οτι παίρνεις γραπτώς τις προϋποθέσεις του δώρου , επειδή είναι γνωστή η εταιρία ρώτα και το σενάριο:

Αν στους 6 μήνες κάνει τροποποίηση όρων και φύγεις αζημίως , το δώρο το επιστρέφεις ? 🤪

(edit είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το κάνουν )

  

 

Τα έχω βάλει. Η τιμή βγαίνει πάντα ίδια. δοκίμασε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Eki_13 είπε

Τα έχω βάλει. Η τιμή βγαίνει πάντα ίδια. δοκίμασε το

ανέβασε screenshot (σε spoiler) και πες ακριβώς ποια κελιά περιμένεις να έχουν άλλες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Eki_13 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.429260b90e4ba3cea9ee8809abed5ccc.png

 

το C2 κελί τι τιμές έχει ? (ποια συνάρτηση δλδ , κανονικά πρέπει να είναι =B2+C34 )

Άκυρο , όντως το ιδιο βγαίνει , σωστά είναι , απλά έτυχε . (κάψιμο)

Αν βάλεις TTF κάτω απο το όριο της ρήτρας 10 ή 5 , τότε φαίνεται η διαφορά

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ακομα περιμενω λογαριασμο απο τον Μαιο στη Δεη.

Υποψιαζομαι οτι αυτο εχει σκοπιμοτητα (εκτος απο το να μου κλεισουν το σπιτι το Δεκεμβρη)....

Ισως το κανουν γιατι υπαρχει μηχανισμος που κουρευει τα υπερκερδη και με το αεριο θα βγαζουν τα μαλλια της κεφαλης τους. Οποτε δεν χρεωνουν και δεν γραφουν εσοδα για να κουρεψει το κρατος.

Νομιζω πρεπει να το δει καποιος σοβαρα το θεμα διοτι αν ισχυει αυτο ειναι απατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις ξαναμιλησα με δεη αιτηση απο 30-08-22 μου λενε δε βλεπουν να χει ολοκληρωθει η αιτηση αλλα απο εδα μου ειπαν οτι ο νεος παροχος μου ειναι η δεη και εχουν κανει μια μετρηση στις 05-09-22 λογο αλλαγης παροχου και αλλη μια πριν κατι μερες.. η δεη ακομα δε βλεπει καμια μετρηση μου λενε παλι οτι ειναι συστημικο προβλημα και θα το κοιταξουν παλι πρεπει να το χουν κοιταξει 5-6 φορες που τους παιρνω καθε 10 μερες.. επισεις απο τη μετρηση της εδα θελει ενας μηνας για να εκδοθει λογαριασμος.. μπορω να κανω κατι αλλο που δε βλεπουν τις μετρησεις στο συστημα τους ?

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nikosbt είπε

μολις ξαναμιλησα με δεη αιτηση απο 30-08-22 μου λενε δε βλεπουν να χει ολοκληρωθει η αιτηση αλλα απο εδα μου ειπαν οτι ο νεος παροχος μου ειναι η δεη και εχουν κανει μια μετρηση στις 05-09-22 λογο αλλαγης παροχου και αλλη μια πριν κατι μερες.. η δεη ακομα δε βλεπει καμια μετρηση μου λενε παλι οτι ειναι συστημικο προβλημα και θα το κοιταξουν παλι πρεπει να το χουν κοιταξει 5-6 φορες που τους παιρνω καθε 10 μερες.. επισεις απο τη μετρηση της εδα θελει ενας μηνας για να εκδοθει λογαριασμος.. μπορω να κανω κατι αλλο που δε βλεπουν τις μετρησεις στο συστημα τους ?

Αίτημα στο myrae 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, korakios είπε

το C2 κελί τι τιμές έχει ? (ποια συνάρτηση δλδ , κανονικά πρέπει να είναι =B2+C34 )

Άκυρο , όντως το ιδιο βγαίνει , σωστά είναι , απλά έτυχε . (κάψιμο)

Αν βάλεις TTF κάτω απο το όριο της ρήτρας 10 ή 5 , τότε φαίνεται η διαφορά

ναι αλλα στη πραξη δε προκειται να παει ποτε κατω απο το οριο. 

αρα εφτιαξαν απλα ενα νεο προγραμμα, με ιδιο κοστος με το παλιο, για να σε δεσμευσουν 2 χρονια και να σου δωσουν 300Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Eki_13 είπε

ναι αλλα στη πραξη δε προκειται να παει ποτε κατω απο το οριο. 

αρα εφτιαξαν απλα ενα νεο προγραμμα, με ιδιο κοστος με το παλιο, για να σε δεσμευσουν 2 χρονια και να σου δωσουν 300Ε

Που είμαι βέβαιος ότι θα παίξει τροποποίηση ώστε ή να στα πάρει λόγω αύξησης αργότερα , ή να αναγκαστείς να φύγεις και να τα επιστρέψεις 

300 (+50 ρεύμα) δεν τα προσφέρει έτσι απλόχερα οποιαδήποτε εταιρία , πόσο μάλλον η συγκεκριμένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgav είπε

Εχει μιλησει κανεις με την ΔΕΗ για το ποτε θα βγαλουν λογαριασμους αεριου?

όχι γιατί πλέον όλοι ξέρουν οτι δεν μιλάς με πάροχο (και το κλείνεις αν σε πάρει τηλ)

θα βγούνε όταν θα βγουν ,

με το που σκάσει φρέσκος λογαριασμός θα το δεις εδώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosbt είπε

μολις ξαναμιλησα με δεη αιτηση απο 30-08-22 μου λενε δε βλεπουν να χει ολοκληρωθει η αιτηση αλλα απο εδα μου ειπαν οτι ο νεος παροχος μου ειναι η δεη και εχουν κανει μια μετρηση στις 05-09-22 λογο αλλαγης παροχου και αλλη μια πριν κατι μερες.. η δεη ακομα δε βλεπει καμια μετρηση μου λενε παλι οτι ειναι συστημικο προβλημα και θα το κοιταξουν παλι πρεπει να το χουν κοιταξει 5-6 φορες που τους παιρνω καθε 10 μερες.. επισεις απο τη μετρηση της εδα θελει ενας μηνας για να εκδοθει λογαριασμος.. μπορω να κανω κατι αλλο που δε βλεπουν τις μετρησεις στο συστημα τους ?

 

3 ώρες πριν, korakios είπε

Αίτημα στο myrae 

Yπόψιν παρόχου και διαχειριστή μαζί (ώστε να επιβεβαιώσει η ΕΔΑ τα λεγόμενα σου).

Ή ζητάς απ'την ΕΔΑ να σου στείλει γραπτώς τα παραπάνω (με email), το κάνεις print σε PDF, και μετά ανοίγεις αίτημα στη ΡΑΕ μόνο υπόψιν της ΔΕΗ και ανεβάζεις το αρχείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ ένας γείτονας ήταν volterra σε ρεύμα και αέριο και έκανε Σεπτέμβριο αίτηση για ΔΕΗ

Το αίτημα (για αέριο) δεν είχε καν προωθηθεί στην ΕΔΑ , βαρέθηκε και έκανε double Ηρών

Παίζει για κανα δίμηνο το σύστημα της ΔΕΗ να ήταν εκτός λειτουργίας εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...