Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, crisnakas είπε

Ομως σε λογαριασμό της ζενίθ μου το αφαίρεσαν

μήπως αφορούσε άλλη περίοδο κατανάλωσης?

14 λεπτά πριν, crisnakas είπε

πάντως στο ΦΕΚ του Αυγούστου εγώ καταλαβαίνω ότι ισχύει κανονικά.

για δώσε λινκ μήπως ήταν για επαγγελματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΦΕΚ ΡΑΤ. ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΙΑΝ-ΑΥΓ 2022-ΓΙΑ Φ.Α..pdf ΦΕΚ ΡΑΤ. ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΙΑΝ-ΑΥΓ 2022-ΓΙΑ Φ.Α..pdf

Μόλις τώρα, crisnakas είπε

Στο ΦΕΚ Αυγούστου γίνεται τροποποίηση του αρχικού ως προς τους μήνες και αλλάζει η τιμή στα επαγγελματικά. Θεωρώ ότι η τιμή για οικιακά παραμενει η ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, crisnakas είπε

Καλησπέρα.θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κρατική επιδότηση ΤΕΜ για τους μήνες Ιουλίου Αυγούστου και Σεπτεμβρίου. Οικιακος πελατης. Είμαι σε διαδικασία αλλαγής παροχου από watt σε ΔΕΗ και μόλις διαπιστώνω ότι τους τρεις αυτους μήνες δεν μου αφαιρούν το ΤΕΜ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Αν είχες χρέωση Οκτώβριο, Νοέμβριο μπορείς να μας πεις τις χρεώσεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, crisnakas είπε

Στο ΦΕΚ Αυγούστου γίνεται τροποποίηση του αρχικού ως προς τους μήνες και αλλάζει η τιμή στα επαγγελματικά. Θεωρώ ότι η τιμή για οικιακά παραμενει η ίδια

μακάρι , αλλά οχι , αν ήταν τα οικιακά θα το έγραφε ξεκάθαρα όπως και στα προηγούμενα ΦΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, crisnakas είπε

ΦΕΚ ΡΑΤ. ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΙΑΝ-ΑΥΓ 2022-ΓΙΑ Φ.Α..pdf 137.29 kB · 3 downloads ΦΕΚ ΡΑΤ. ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΙΑΝ-ΑΥΓ 2022-ΓΙΑ Φ.Α..pdf 137.29 kB · 2 downloads

Στο ΦΕΚ Αυγούστου γίνεται τροποποίηση του αρχικού ως προς τους μήνες και αλλάζει η τιμή στα επαγγελματικά. Θεωρώ ότι η τιμή για οικιακά παραμενει η ίδια

λαθος νομιζεις, εδω μπορεις να δεις το ΦΕΚ οπως εχει διαμορφωθει με ολες τις τροποποιησεις, το ΤΕΜ για οικιακους σταματαει Ιουνιο

Spoiler

2. Για τους οικιακούς καταναλωτές, η μοναδιαία επιδότηση για τους μήνες Ιανουάριο, Φεβρουάριο και Μάρτιο ορίζεται στο ποσό των είκοσι (20) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (MWh) επί της συνολικής κατανάλωσης φυσικού αερίου.

Για τον μήνα Απρίλιο η μοναδιαία επιδότηση ορίζεται στο ποσό των σαράντα (40) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (MWh) επί της συνολικής κατανάλωσης φυσικού αερίου.

Για τους μήνες Μάιο και Ιούνιο η μοναδιαία επιδότηση ορίζεται στο ποσό των είκοσι (20) ευρώ (€) ανά Μεγαβατώρα (MWh) επί της συνολικής κατανάλωσης φυσικού αερίου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις!!!! Εγώ παντως , έτσι για να ξεσπασω, τους εψαλα προωρα τα κάλαντα......Συνολικά μετά από 3 χρόνια στην Watt και αέριο και ρευμα έχω να πω ΜΑΚΡΙΑ. Ενδεικτικά θα πω ότι πληρωσα έναντι αέριου για καλοκαιρι τρεις μήνες συνολικά 400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, crisnakas είπε

Ενδεικτικά θα πω ότι πληρωσα έναντι αέριου για καλοκαιρι τρεις μήνες συνολικά 400.

έναντι ήταν  ,άρα δεν το δίνεις σημασία μιας και θα γίνει εκκαθάριση

4 λεπτά πριν, crisnakas είπε

Εγώ παντως , έτσι για να ξεσπασω, τους εψαλα προωρα τα κάλαντα......Συνολικά μετά από 3 χρόνια στην Watt και αέριο και ρευμα έχω να πω ΜΑΚΡΙΑ.

ίσως βιάστηκες μιας και το excel το βγάζει καλό πρόγραμμα (σε σχέση με αυτά που τρέχουν τώρα ) , γιαυτό και ήθελα επιβεβαίωση επιβεβαίωση του ιστορικού των τιμών, αλλά δυστυχώς είχες double,  ενώ θα ήθελα να δω αν ισχύουν οι τιμές χωρίς  .

Spoiler

για ρεύμα ήταν γνωστό οτι δε συνέφερε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είναι άλλος εκτός από μένα που να έχει να πάρει λογαριασμό αερίου ΔΕΗ, από Μάιο; 

Ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 27/5 (διάστημα κατανάλωσης 17/1 - 30/4) και έκτοτε κανένας άλλος δεν εκδόθηκε. 

Να υποθέσω πως όπου να'ναι θα έρθει λογαριασμός για όλο το διάστημα από 1/5 - 31/10;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, topmar είπε

Καλησπέρα, είναι άλλος εκτός από μένα που να έχει να πάρει λογαριασμό αερίου ΔΕΗ, από Μάιο; 

Ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 27/5 (διάστημα κατανάλωσης 17/1 - 30/4) και έκτοτε κανένας άλλος δεν εκδόθηκε. 

Να υποθέσω πως όπου να'ναι θα έρθει λογαριασμός για όλο το διάστημα από 1/5 - 31/10;

σε ένα μήνα το νωρίτερο απο την προγραμματισμένη καταμέτρηση ( αν έγινε επιτυχώς ) απο ΕΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, topmar είπε

Καλησπέρα, είναι άλλος εκτός από μένα που να έχει να πάρει λογαριασμό αερίου ΔΕΗ, από Μάιο; 

Ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 27/5 (διάστημα κατανάλωσης 17/1 - 30/4) και έκτοτε κανένας άλλος δεν εκδόθηκε. 

Να υποθέσω πως όπου να'ναι θα έρθει λογαριασμός για όλο το διάστημα από 1/5 - 31/10;

κανεις.. ειπαν απο 9 του μηνα αν ολα καλα με μια αναβαθμηση που κανουν θα αρχισουν να ερχονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, korakios είπε

σε ένα μήνα το νωρίτερο απο την προγραμματισμένη καταμέτρηση ( αν έγινε επιτυχώς ) απο ΕΔΑ

Ο λογαριασμός εκείνος του Μαΐ 22, έγραφε "Επόμενη καταμέτρηση 31/5/2022". 

10 λεπτά πριν, nikosbt είπε

κανεις.. ειπαν απο 9 του μηνα αν ολα καλα με μια αναβαθμηση που κανουν θα αρχισουν να ερχονται

Δεν κατάλαβα, είναι κι άλλοι σαν εμένα λοιπόν εννοείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, topmar είπε

Ο λογαριασμός εκείνος του Μαΐ 22, έγραφε "Επόμενη καταμέτρηση 31/5/2022". 

Δεν κατάλαβα, είναι κι άλλοι σαν εμένα λοιπόν εννοείς; 

ναι κανεις δεν εχει παρει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, topmar είπε

Ο λογαριασμός εκείνος του Μαΐ 22, έγραφε "Επόμενη καταμέτρηση 31/5/2022". 

μη δίνεις σημασία τι γράφει μιας σε μένα τουλάχιστον δεν έχουν σχέση οι ημερομηνίες με αυτές που παίρνει η ΕΔΑ

πάρε τηλ τη Δευτέρα και ρώτα πότε έγινε η τελευταία μέτρηση

με την ευκαιρία ρώτα και σε ποια ζώνη ημερομηνιών καταμέτρησης είσαι

γενικά η έκδοση λογαριασμού είναι ένα μήνα (νωρίτερο) μετά την τελευταία καταμέτρηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση στη ΔΕΗ τέλη Γενάρη μόνο με ΗΚΑΣΠ μιας και ήταν νέα σύνδεση για να προλάβω το πρόγραμμα. Ο μετρητής ήρθε κάπου στο Μάιο ή Ιούνιο αν θυμάμαι καλά και η ενεργοποίηση μέσα στον Ιούλιο. Σήμερα (ή χτες) εμφανίστηκε στο ebill καρτέλα αερίου χωρίς να έχω κάνει κάτι. Χωρίς λογαριασμό, αλλά μεγάλο βήμα! 

Και όμως, κάτι κινείται στο βασίλειο της ΔΕΗμαρκίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, topmar είπε

Καλησπέρα, είναι άλλος εκτός από μένα που να έχει να πάρει λογαριασμό αερίου ΔΕΗ, από Μάιο; 

Ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 27/5 (διάστημα κατανάλωσης 17/1 - 30/4) και έκτοτε κανένας άλλος δεν εκδόθηκε. 

Να υποθέσω πως όπου να'ναι θα έρθει λογαριασμός για όλο το διάστημα από 1/5 - 31/10;

Καλήμερα, σε ολους τα ιδια απο 27/5 εχω και εγω να λαβω λογαριασμό

εγινε καταμετρηση απο ΕΔΑ οπως μου ειπαν 1/9 

η ΔΕΗ ΤΠΤ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 

εγινε δευτερη καταμετρηση 1/11 

η ΔΕΗ ΑΚΟΜΑ ΤΠΤ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...