Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CMOS_Z είπε

Σε καταγγελία που έχω κάνει, πρίν περίπου 9 μήνες, μέσω του ΣτΚ για τον πάροχο αερίου ΖΕΝΙΘ σχετικά με ρήτρα TTF, και ρήτρα αποχώρησης που με χρέωσαν μετά από αμφισβήτηση και μη ξεκάθαρη ανάλυση χρεώσεων, βγήκε πόρισμα - σύσταση πριν 2 εβδομάδες στην οποία προτείνει προς την ΖΕΝΙΘ να μειώσει στο ήμισυ της αξίας των χρεώσεων της ρήτρας και διαγραφή της χρέωσης ρήτρας αποχώρησης. Έχει 15 ημέρες να απαντήσει εγγράφως εάν συμφωνεί με την συμβιβαστική αυτή λύση. 

Δεν έχω κάποιο νεότερο από τότε, τώρα που έχω το πόρισμα - σύσταση απο ΣτΚ θα προχωρήσω και σε αναφορά στην ΡΑΕ.

Και σε εμένα το ίδιο απάντησε ο ΣτΚ (ανέβασα και τις επιστολές του ΣτΚ στο post μου) και σε επικοινωνία που είχα με την ΖΕΝΙΘ για να δω αν τις έχουν λάβει μου είπαν οτι δεν φαίνονται ακόμα στο σύστημα τους παρότι έχουν περάσει 25 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanasispet είπε

Και σε εμένα το ίδιο απάντησε ο ΣτΚ (ανέβασα και τις επιστολές του ΣτΚ στο post μου) και σε επικοινωνία που είχα με την ΖΕΝΙΘ για να δω αν τις έχουν λάβει μου είπαν οτι δεν φαίνονται ακόμα στο σύστημα τους παρότι έχουν περάσει 25 μέρες

Τα ανέβασα όλα στο myrae πριν λίγο, έχουν αριθμό πρωτοκόλου ας τα βρουν. Πρόβλημα τους.

Θα τα ανέβαζα το βράδυ ή αύριο (περίμενα να περάσουν οι 2 εβδομάδες που γράφει) αλλά ένοιωσα πως με έκραξε ο @korakios πιο πάνω και δεν είναι να παίζεις με αυτά 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις τι αιτηση πρεπει να συμπληρωσω για να μου στειλουν πιστωτικο πισω στο λογαριασμο μου στο αεριο απο ελπεντισον?

πηρα τηλ ειπαν οτι θα τη στειλουν στο εμαιλ αλλα 4 μερες και ακομα τιποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosbt είπε

πηρα τηλ ειπαν οτι θα τη στειλουν στο εμαιλ αλλα 4 μερες και ακομα τιποτε

μέσω email δε γίνεται να σου στείλουν λεφτά 😛

έχεις τελικό στα χέρια σου και είναι πιστωτικός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

μέσω email δε γίνεται να σου στείλουν λεφτά 😛

έχεις τελικό στα χέρια σου και είναι πιστωτικός ?

ναι εχω τελικο, οχι μεσω εμαιλ θα στελναν μια φορμα να συμπληρωνα για να βαλω και ενα λογαριασμο

13ε ειναι αλλα δε τους χαριζω τιποτε ειδη πλακωνομαι για τον τελικο στο ρευμα με τις ρητρες που ρθαν απο τον φεβρουαριο μαζεμενες..

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosbt είπε

ναι εχω τελικο οχ ιμεσω εμαιλ θα στελναν μια φορμα να συμπληρωνα για να βαλω και ενα λογαριασμο

απλά σε καθυστερούν , στείλε στο [email protected] τον πιστωτικό , ταυτότητα και ΙΒΑΝ και υπενθύμισε την υποχρέωσή τους για εξόφληση εντός 30 ημερών απο την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού

Αν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή σου και βολεύει , πας και τα τσιμπάς απο εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

απλά σε καθυστερούν , στείλε στο [email protected] τον πιστωτικό , ταυτότητα και ΙΒΑΝ και υπενθύμισε την υποχρέωσή τους για εξόφληση εντός 30 ημερών απο την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού

Αν υπάρχει κατάστημα στην περιοχή σου και βολεύει , πας και τα τσιμπάς απο εκεί

κηφισια ειμαι εχω καταστημα κοντα θα μου τα δωσουν εκει αν παω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , πάρε ένα τηλ πριν μήπως δεν έχουν στο ταμείο 😂

χααχαχαχ αυτοι σιγουρα δε θα χουν... απλα σκεφτομαι μην τα ακουσει κανας εκει ασχημα και για το ρευμα που με σκισαν αλλα δεν εχουν παρει τιποτε για τον τελικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κρατική επιδότηση ΤΕΜ για τους μήνες Ιουλίου Αυγούστου και Σεπτεμβρίου. Οικιακος πελατης. Είμαι σε διαδικασία αλλαγής παροχου από watt σε ΔΕΗ και μόλις διαπιστώνω ότι τους τρεις αυτους μήνες δεν μου αφαιρούν το ΤΕΜ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crisnakas είπε

Καλησπέρα.θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κρατική επιδότηση ΤΕΜ για τους μήνες Ιουλίου Αυγούστου και Σεπτεμβρίου. Οικιακος πελατης. Είμαι σε διαδικασία αλλαγής παροχου από watt σε ΔΕΗ και μόλις διαπιστώνω ότι τους τρεις αυτους μήνες δεν μου αφαιρούν το ΤΕΜ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

  

5 ώρες πριν, korakios είπε

έχω το ιστορικό στο φύλλο με φυσικό αέριο του excel , κάτω χαμηλά

ώπα , μιας και σε βρήκα (σπάνιο είδος οι W&Vόλτες στο αέριο , αν δεν έχεις double , οι τιμές ισχύουν ?

https://www.watt-volt.gr/special-offers/dual-power/competitive-charges/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορακιε του Σεπτεμβρίου έτσι είναι, για αυγουστο και ιουλιο δεν έχω τώρα προσβαση θα σου πω την Δευτέρα. Για το ΤΕΜ γνωρίζουμε αν ισχύει η έκπτωση για τους μήνες Ιουλίου Αυγούστου και Σεπτεμβρίου? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eμφανίστηκαν κι εμένα οι λογαριασμοί, με ταχύτητα φωτός... 📡

Παρατηρώ 2 πράγματα:

- Ο λογαριασμός πελάτη από εκεί που είχε τη μορφή ΝGS00000xxxx, τώρα έχει τη μορφή 70000000xxxx. Ίσως έχουν καιρό που αντικατέστησαν το NGS με 700, και γι'αυτό να μη μπορούσε η άλλη στο MyRAE να ταυτοποιήσει τη παροχή μου.

- Ο λογαριασμός συμβολαίου του περσινού Gas Control που υπέγραψα το Σεπτέμβριο, έχει 59 νούμερα διαφορά απ'το λογαριασμού συμβολαίου του Gas Control που υπέγραψα φέτος! Δηλαδή για ένα ολόκληρο σε όλη την Ελλάδα πραγματοποιήθηκαν 59 νέες συμβάσεις ή ανανεώσεις ή αλλαγές προγράμματος! Εμείς κι εμείς δηλαδή... απίστευτο!

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, crisnakas είπε

Κορακιε του Σεπτεμβρίου έτσι είναι, για αυγουστο και ιουλιο δεν έχω τώρα προσβαση θα σου πω την Δευτέρα. Για το ΤΕΜ γνωρίζουμε αν ισχύει η έκπτωση για τους μήνες Ιουλίου Αυγούστου και Σεπτεμβρίου? 

 

Κορακιε συγνωμη. Τώρα είδα το excel. Συμφωνα με την λίστα δεν υπάρχει ΤΕΜ.Ομως σε λογαριασμό της ζενίθ μου το αφαίρεσαν, πάντως στο ΦΕΚ του Αυγούστου εγώ καταλαβαίνω ότι ισχύει κανονικά. Δεν είμαι συνταγματολόγος αλλα αυτό κατάλαβα. Υπάρχουν άλλοι που το παρατηρησαν. Ευχαριστώ και παλι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...