Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει e-bill για το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ. Έβαλα το gas control αλλα στο e-bill εμφανίζεται μόνο ενα συμβόλαιο για ρεύμα το οποίο είναι και διαφορετικό ακίνητο. 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

Επεξ/σία από Iasonas Pav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, korakios said:

μήπως τα έδινε σπαστά όπως τώρα ? Βέβαια μέχρι τώρα θα σου έδινε για ~1χρόνο ~40€ , δεν έχει σημασία κάνε αμφισβήτηση και για τα 80€ αν δε βγάζεις άκρη (email)

Δε βλέπω κάτι στους λογαριασμούς πάντως. 

Έστειλα email να μου πουν τι είναι το 80€ και γιατί με χρέωσαν ποινή αποχώρησης. 

 

Απαντάνε σύντομα ή να πάρω τηλέφωνο/περάσω από κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

ή να πάρω τηλέφωνο/περάσω από κατάστημα;

αυτό το αποκλείεις , καλύτερα μάλιστα να μπλοκάρεις τον αριθμό αν τυχών σε πάρουνε

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Απαντάνε σύντομα

μπορεί και να μην απαντήσουν , αλλά θα απαντήσουν μέσω myrae (κανονικά περιμένεις 10 εργάσιμες αλλά απο Δευτέρα αν δεν απαντήσουν στείλε στο myrae)

6 λεπτά πριν, Iasonas Pav είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει e-bill για το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ. Έβαλα το gas control αλλα στο e-bill εμφανίζεται μόνο ενα συμβόλαιο για ρεύμα το οποίο είναι και διαφορετικό ακίνητο. 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

ε, ναι . Στείλε email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Γιατί να αποφύγω το τηλέφωνο;

 

 

Εκτός από ραε να ασχοληθώ και με συνήγορο καταναλωτή ;

 

γιατι στο τηλεφωνο τη μια ο υπαλληλος θα σου πει κατι, τη δευτερη θα σου πει το ακριβως αντιθετο. Email και εχεις αρχειο, μου ειπατε αυτο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Γιατί να αποφύγω το τηλέφωνο;

γιατί μπορεί να σου πούνε όλα εντάξει (αλλά να μην)

1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Εκτός από ραε να ασχοληθώ και με συνήγορο καταναλωτή ;

όχι μιας και δε μπορεί να επιβάλλει ,,εκτός αν σκέφτεσαι να πας αργότερα δικαστικώς (που δε νομίζω για τέτοιο ποσό) , αλλά και ο ΣτΚ πλέον στέλνει στη ΡΑΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Iasonas Pav είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει e-bill για το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ. Έβαλα το gas control αλλα στο e-bill εμφανίζεται μόνο ενα συμβόλαιο για ρεύμα το οποίο είναι και διαφορετικό ακίνητο. 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

εμενα ειπαν οτι πρεπει πρωτα να βγει ο πρωτος λογαριασμος και μετα θα φανει..

επισεις ειπαν οτι λογο του νεου συστηματος απο 9, 11 του μηνα θα αρχισουν να βγαινουν λογαριασμοι αεριου (ισως ακομα το φτιαχνουν..) χαχαχα

Επεξ/σία από nikosbt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ea6gka είπε

εν τω μεταξυ εδω και μερες απο το ebill εχουν εξαφανιστει οι λογαριασμοι του φυσικου αεριου 

Το ιδιο και εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NickTheMeat είπε

Goldman Sachs: Έρχεται πτώση 30% στην τιμή του φυσικού αερίου - Νέο ράλι στα 250 ευρώ το επόμενο καλοκαίρι. Tο  gas control 0,125 βλέπω να αποδεικνύεται πολυ ακριβό..

Εγω δε βλεπω να πεσει κατω απο 100......και μεχρι το 100 πιστευω ειναι πολυ μικρες γενικα οι διαφορες με τα αλλα προγραμματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosbt είπε

εμενα ειπαν οτι πρεπει πρωτα να βγει ο πρωτος λογαριασμος και μετα θα φανει..

επισεις ειπαν οτι λογο του νεου συστηματος απο 9, 11 του μηνα θα αρχισουν να βγαινουν λογαριασμοι αεριου (ισως ακομα το φτιαχνουν..) χαχαχα

Καλησπέρα. Έχω κάνει e-bill πρόσφατα για το ρεύμα στη ΔΕΗ. Εμφανίζονται και παλιοί λογαριασμοί μου. Ρεύμα έχω χρόνια πάντα στη ΔΕΗ. Αέριο έβαλα για 1 Σεπτεμβρίου, καινούργια παροχή, δεν είχα πιο πριν και έβαλα ΔΕΗ gas control. Να περιμένω με ταχυδρομείο τον 1ο λογαριασμό φυσικού αερίου ή θα εμφανιστεί στο e-bill, όποτε να έχω το νου μου? Ή πρέπει να κάνω μόλις έρθει ο 1ος λογαριασμός e-bill καινούργιο για το αέριο?? Ευχαριστώ!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Έχω κάνει e-bill πρόσφατα για το ρεύμα στη ΔΕΗ. Εμφανίζονται και παλιοί λογαριασμοί μου. Ρεύμα έχω χρόνια πάντα στη ΔΕΗ. Αέριο έβαλα για 1 Σεπτεμβρίου, καινούργια παροχή, δεν είχα πιο πριν και έβαλα ΔΕΗ gas control. Να περιμένω με ταχυδρομείο τον 1ο λογαριασμό φυσικού αερίου ή θα εμφανιστεί στο e-bill, όποτε να έχω το νου μου? Ή πρέπει να κάνω μόλις έρθει ο 1ος λογαριασμός e-bill καινούργιο για το αέριο?? Ευχαριστώ!!

εγώ τους ζάλισα να μου δώσουν κωδικούς και λέγανε οτι πρώτα εκδίδεται ο λογαριασμός και μετά φαίνεται στο ebill , μπούρδες λέγανε αφού μήνες πριν την έκδοση (λίγο μετά την αίτηση) υπήρχε μεταβολή απο το σύστημα για ηλεκτρονικό λογαριασμό και αποστολή μέσω email , δλδ υπήρχε η καρτέλα

άρα ζήτα αρχικά να σου έρθει email μιας και ταχυδρομεία μπορεί να καθυστερούν

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Iasonas Pav είπε

Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει e-bill για το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ. Έβαλα το gas control αλλα στο e-bill εμφανίζεται μόνο ενα συμβόλαιο για ρεύμα το οποίο είναι και διαφορετικό ακίνητο. 

Μήπως πρέπει να κάνω κάτι;

Υπομονη, εμενα 2 μηνες πηρε να εμφανιστει το αεριο στο ebill...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Έχω κάνει e-bill πρόσφατα για το ρεύμα στη ΔΕΗ. Εμφανίζονται και παλιοί λογαριασμοί μου. Ρεύμα έχω χρόνια πάντα στη ΔΕΗ. Αέριο έβαλα για 1 Σεπτεμβρίου, καινούργια παροχή, δεν είχα πιο πριν και έβαλα ΔΕΗ gas control. Να περιμένω με ταχυδρομείο τον 1ο λογαριασμό φυσικού αερίου ή θα εμφανιστεί στο e-bill, όποτε να έχω το νου μου? Ή πρέπει να κάνω μόλις έρθει ο 1ος λογαριασμός e-bill καινούργιο για το αέριο?? Ευχαριστώ!!

 

Έχω κι εγώ ΔΕΗ ρεύμα ebill.  Έκανα αίτηση για αλλαγή στο αέριο σε ΔΕΗ gascontrol, στις 30/9. Σήμερα νωρίτερα που μίλησα με τη ΔΕΗ επδ δεν εμφανίζεται το αέριο στο  ebill, μου είπαν αρχικά ότι αναβαθμίζεται το σύστημα,έπειτα ότι στις επόμενες μέρες θα εκδοθεί ο πρώτος έναντι οπότε θα φανεί και τέλος αν δεν φανεί πχ στις 20/11, να ακυρώσω τον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό  ebill  και να φτιάξω καινούργιο όπου θα πατήσω στις σχετικές επιλογές να είναι διπλό ebill (ρεύμα και αέριο). Καλό; Αν την άφηνα να μιλήσει κι άλλο, θα ερχόταν και νέα ιδέα. Από ότι κατάλαβα ό,τι να 'ναι λένε στα τηλέφωνα. Τι να πω...

Υγ. Ευγενέστατη ομολογουμένως ήταν η υπάλληλος αλλά σαφή απάντηση δεν πήρα

Επεξ/σία από Stavros82t
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...