Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, tsigpan είπε

H ΔΕΗ στο ebill  δεν εμφανιζει απο το πρωι ιστορικό λογαριασμών αερίου. Συμβαινει σε ολους;

δεν μπαίνω καν στον κόπο να τσεκάρω , κάποια πατάτα θα κάνανε κλασσικά , περίμενε κάποιες μέρες μπας και στρώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vodka131 Kαι να'θελες να δώσεις ένδειξη το Σεπτέμβρη, δε γινόταν... δεν επέτρεπε το σύστημα.

Ο λογαριασμός είναι Έναντι ή Εκκαθαριστικός; Αν είναι έναντι, λογικά θα γίνει επαναυπολογισμός για όλο το 6μηνο μετά τη καταμέτρηση του Οκτωβρίου-Νοεμβρίου.

Αν είναι εκκαθαριστικός, τότε άνοιξε αίτημα στο MyRAE υπόψιν παρόχου (Ζενίθ) και διαχειριστή (ΕΔΑ) ταυτόχρονα. Aν έχεις adblock κλείστο. Ανέβασε φώτο του μετρητή σου (να φαίνεται ο αρ. μετρητή και η ένδειξη κατανάλωσης), λογαριασμό, ταυτότητα (όλα μαζί κάτω από 3MB), στο πεδίο παραπόνου επέλεξε λανθασμένη καταμέτρηση και γράψε ότι επιθυμείς επανέκδοση λογαριασμού κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

δεν μπαίνω καν στον κόπο να τσεκάρω , κάποια πατάτα θα κάνανε κλασσικά , περίμενε κάποιες μέρες μπας και στρώσει

Ψαχνω τον σειριακό αριθμό μετρητη για να δωσω μετρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Ψαχνω τον σειριακό αριθμό μετρητη για να δωσω μετρηση.

Για ΔΕΗ, αναγράφεται στη 2η σελίδα του λογαριασμού, αριστερά απ'΄τις ενδείξεις κατανάλωσης.

Για Ζενίθ, αναγράφεται στη 1η σελίδα, κάτω απ'την ημερομηνία έκδοσης.

Ή απλά κοιτάς τον μετρητή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Ψαχνω τον σειριακό αριθμό μετρητη για να δωσω μετρηση.

στο "αρχειο λογαριασμών μου" δε σου δίνει επιλογή να κατέβουν σα zip αρχείο ?

edit , μάλλον τους έχασαν 😁

image.png.fd766a062944b226f59f245b3c2e6e5e.png

 

ψάξε στα email σου κανα συμβόλαιο (edit δεν το γράφει στο συμβόλαιο) , στον υπολογιστή καμιά αίτηση κτλ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Για ΔΕΗ, αναγράφεται στη 2η σελίδα του λογαριασμού, αριστερά απ'΄τις ενδείξεις κατανάλωσης.

Για Ζενίθ, αναγράφεται στη 1η σελίδα, κάτω απ'την ημερομηνία έκδοσης.

Ή απλά κοιτάς τον μετρητή σου.

 Τον Βρηκα τελικα απο  εναν παλιο λογαριασμο που ειχα κρατησει γιατι    ο μετρητής   δεν ειναι ευδιακρητος λογω αλατων που εχει πιασει απ εξω. Απλά δεν μπορω να δωσω αυτη την περιοδο ενδειξη. Βιάστηκα.

4 λεπτά πριν, korakios είπε

στο "αρχειο λογαριασμών μου" δε σου δίνει επιλογή να κατέβουν σα zip αρχείο ?

edit , μάλλον τους έχασαν 😁

image.png.fd766a062944b226f59f245b3c2e6e5e.png

 

ψάξε στα email σου κανα συμβόλαιο (edit δεν το γράφει στο συμβόλαιο) , στον υπολογιστή καμιά αίτηση κτλ

Μπα, κανει αναζητηση και μου λεει δεν βρεθηκαν λογαριασμοί. Χθες μια χαρα υπηρχαν οι λογαριασμοί. Επισης του ρευματος φαινονται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hellojim είπε

Αξίζει να φύγω από zenith (ρεύμα+αέριο) και να τα πάω και τα 2 στον Ήρων;

Αξίζει μιας και ο ΗΡΩΝ έχει καλή έκπτωση στο ρεύμα για double και καλή χρέωση στο fx double (στην ουσία ttf+0,006) + τα 100 ευρώ από το econtract που θα τα πάρεις κάποια στιγμή. Κοίτα και το ΔΕΗ benefit όμως. 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, dasnowy said:

Αξίζει μιας και ο ΗΡΩΝ έχει καλή έκπτωση στο ρεύμα για double και καλή χρέωση στο fx double (στην ουσία ttf+0,006) + τα 100 ευρώ από το econtract που θα τα πάρεις κάποια στιγμή. Κοίτα και το ΔΕΗ benefit όμως. 

ΤΤΦα όχι TTF. Το θέμα με τον ηρωνα είναι ότι κάποια στιγμή μέχρι τον περασμένο Σεπτέμβριο του 2021 οι τιμές του ήταν όπως καλή ώρα από τις χαμηλότερες της αγοράς. Μάζεψε κόσμο έτσι. Μετά κατάχειμωνο το ΤΤΦα άρχισε να ανεβαίνει με παντελώς άλλο ρυθμό σε σχέση με το TTF, με πληρη αδιαφάνεια για το πως ακριβώς προκύπτει αυτός ο ρημαδης ο δείκτης. Από 0,04 και 0,06 Αύγουστο και Σεπτέμβριο το πήγε 0,16 τον Νοέμβριο που το TTF αντιστοιχούσε σε 0,09. 
μην μιλήσει κανείς για Σεπτέμβριο και Οκτώβριο του 22 που χρέωσαν 45 και 32 λεπτά αντίστοιχα την στιγμή που το ttf αντιστοιχούσε σε 23 και 20.

θελω να πω γοητευτικές οι τιμές που ακούγονται για πολλούς (την πάτησα και εγώ, δε το παίζω έξυπνη) αλλά μερικές φορές η απουσία προτέρου "εντιμου βίου" παίζει καθοριστικό ρολο. Θεωρω χωρίς να είμαι στέλεχος η να παίρνω ποσοστά από κανέναν ότι υπάρχουν πιο τίμιες εταιρίες που σε τελική ανάλυση όπως φάνηκε σεβάστηκαν τον πελάτη τους και "την υπογραφή τους". 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, marmagia είπε

ΤΤΦα όχι TTF. Το θέμα με τον ηρωνα είναι ότι κάποια στιγμή μέχρι τον περασμένο Σεπτέμβριο του 2021 οι τιμές του ήταν όπως καλή ώρα από τις χαμηλότερες της αγοράς. Μάζεψε κόσμο έτσι. Μετά κατάχειμωνο το ΤΤΦα άρχισε να ανεβαίνει με παντελώς άλλο ρυθμό σε σχέση με το TTF, με πληρη αδιαφάνεια για το πως ακριβώς προκύπτει αυτός ο ρημαδης ο δείκτης. Από 0,04 και 0,06 Αύγουστο και Σεπτέμβριο το πήγε 0,16 τον Νοέμβριο που το TTF αντιστοιχούσε σε 0,09. 
μην μιλήσει κανείς για Σεπτέμβριο και Οκτώβριο του 22 που χρέωσαν 45 και 32 λεπτά αντίστοιχα την στιγμή που το ttf αντιστοιχούσε σε 23 και 20.

θελω να πω γοητευτικές οι τιμές που ακούγονται για πολλούς (την πάτησα και εγώ, δε το παίζω έξυπνη) αλλά μερικές φορές η απουσία προτέρου "εντιμου βίου" παίζει καθοριστικό ρολο. Θεωρω χωρίς να είμαι στέλεχος η να παίρνω ποσοστά από κανέναν ότι υπάρχουν πιο τίμιες εταιρίες που σε τελική ανάλυση όπως φάνηκε σεβάστηκαν τον πελάτη τους και "την υπογραφή τους". 

Fx είπα οχι flex. Στο double η τελική τιμή με τη ρήτρα αναπροσαρμογής είναι ttf+0,006.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω κάνει ebill στο ρεύμα ΔΕΗ. Μάλλον θα πρέπει να κάνω ξεχωριστά στο αέριο της ΔΕΗ ebill σωστά? Αλλά ζητάει έναν κωδικό πελάτη που αναγράφεται μόνο στον λογαριασμό. Αλλά έχω καινούργια παροχή αέριο, δεν έχω λάβει ακόμα λογαριασμό. Κάτι αντίστοιχο είχε χρησιμοποιήσει για να κάνω για το ρεύμα. Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tsigpan είπε

H ΔΕΗ στο ebill  δεν εμφανιζει απο το πρωι ιστορικό λογαριασμών αερίου. Συμβαινει σε ολους;

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δεν εμφανίζονται οι λογαριασμοί! Σίγουρα κάποια πατάτα έχουν κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...