Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Το μόνο που κάψανε ήταν η συντήρηση....

 

Έχουμε μηδέν κατανάλωση από Μάρτιο περισυ 

83866 πήγαμε στο 83870.... Είναι δυνατόν να πληρώσουμε 500 ευρώ

 

 

Έχω περιέργεια να δω τον αναλυτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, agriokatsiko είπε

Να θέσω κι εγώ τώρα το δίλημμά μου. Έχω σταθερό στη ΔΕΗ με 0.05 μέχρι 3.1.2023 και μόνο 2 μέρες μέχρι να λήξει η διορία για το GasBenefit. Να το γυρίσω από τώρα σε κυμαινόμενο αν προλάβω κι ας πληρώσω παραπάνω τους επόμενους μήνες, ή να μείνω εδώ που είμαι και βλέπουμε;  Είδα ότι καμποσοι είναι σαν εμένα αλλά δεν έχω δει κανέναν ακόμα να συζητάει για αλλαγή.

Προσπαθώ να διαβάζω όσο μπορώ πιο συχνά το θέμα, ευτυχώς δηλαδή που κάποιοι ασχολείστε τόσο πολύ για να ξεστραβώσετε εμάς τους υπόλοιπους και σας είμαστε υπόχρεοι για αυτό. Λόγω σοβαρών προσωπικών θεμάτων το τελευταίο διάστημα ήταν δύσκολο και πέρασαν νεράκι οι μέρες.

ότι και να κάνεις κερδισμένος θα είσαι , είτε αφήσεις 0,05 μείον επιδότηση (μηδέν χρέωση δλδ ή μπορεί και να συνεχίσει η πίστωση) ή benefit με 30% έκπτωση μείον επιδότηση που θα παίζει μικρή χρέωση

αν πιστεύεις οτι απο το νέο έτος θα ξεφύγουν οι τιμές και δεν θα παίζει το benefit (ή θα έχει μεγαλύτερες χρεώσεις) , το γυρνάς απο τώρα

7 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Το μόνο που κάψανε ήταν η συντήρηση....

Έχουμε μηδέν κατανάλωση από Μάρτιο περισυ 

περίμενε τότε να εκδοθεί ο λογαριασμός να δεις τι είναι αναλυτικά , δεν μπορούμε να μαντέψουμε με ένα σκέτο νούμερο απο τη στιγμή που δεν έχει βγει ο λογαριασμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kalliforlife είπε

Καλησπέρα,

ξέρουμε γιατί στο excel και στην elpedison για το ρεύμα συνίσταται προσοχή με την συγκεκριμένη εταιρεία?

ψαξε ελπεντισον στο νημα των παροχων ρευματος να δεις γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
5 λεπτά πριν, kalliforlife είπε

Καλησπέρα,

ξέρουμε γιατί στο excel και στην elpedison για το ρεύμα συνίσταται προσοχή με την συγκεκριμένη εταιρεία?

σε λάθος νήμα είσαι , διάβασε τη προτελευταία σελίδα του νήματος για ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κι εγω στο 0,05 ειμαι και ληγει κι εμενα το δικο μου συμβολαιο στις 03/01.

Εγω θα μεινω ως εχει μεχρι τελος Δεκεμβριου και θα δω τοτε τι θα γινει.Δεν αλλαζω τιποτα τωρα.

παρομοιος και εγω μεχρι 20/01/23 ... θα μεινω μεχρι Δεκεμβρη οπως ειμαι και βλεπουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

σε λάθος νήμα είσαι , διάβασε τη προτελευταία σελίδα του νήματος για ρεύμα

Το είδα ευχαριστώ και για το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται το ίδιο και στο αέριο? γιατι τώρα ειμαι στο 0.05 και απο πέρσι το φορτώνω παραπάνω και δηλώνω στην εδα απευθείας

Επεξ/σία από cyberguy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cyberguy είπε

Γίνεται το ίδιο και στο αέριο? γιατι τώρα ειμαι στο 0.05 και απο πέρσι το φορτώνω παραπάνω και δηλώνω στην εδα απευθείας

υπόψιν η ΕΔΑ μπορεί να σου κόψει την παροχή αν για ένα χρόνο δεν μπορέσει να πάρει ένδειξη

κατα τα άλλα , ναι μπορείς να τη φουσκώσεις , θα έχεις θέμα όμως αν πάρει ένδειξη η ΕΔΑ και θα μπλέξεις με ΔΕΗ και διορθωτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε

ότι και να κάνεις κερδισμένος θα είσαι , είτε αφήσεις 0,05 μείον επιδότηση (μηδέν χρέωση δλδ ή μπορεί και να συνεχίσει η πίστωση) ή benefit με 30% έκπτωση μείον επιδότηση που θα παίζει μικρή χρέωση

αν πιστεύεις οτι απο το νέο έτος θα ξεφύγουν οι τιμές και δεν θα παίζει το benefit (ή θα έχει μεγαλύτερες χρεώσεις) , το γυρνάς απο τώρα

περίμενε τότε να εκδοθεί ο λογαριασμός να δεις τι είναι αναλυτικά , δεν μπορούμε να μαντέψουμε με ένα σκέτο νούμερο απο τη στιγμή που δεν έχει βγει ο λογαριασμός

Υπάρχει τρόπος να το γυρίσει από τώρα αφού λήγει Ίαν 2023 και μπορείς να το κάνεις (τυπικά) έως ένα μήνα πριν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, doll είπε

Αλλάζουμε το σταθερό στα 0.125 πλέον σε benefit? υπάρχει ρήτρα για την αλλαγή?

Οχι ακομα, ο Μ.Ο. καθε μηνα ειναι που μετραει, Οκτωβρη ισα με το benefit η οριακα φθηνοτερο λογικα θα βγει το control, Νοεμβρη αν συνεχισει εκει κοντα στα 100 τοτε ελαφρως θα συμφερει το benefit. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...